Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Grzebanie w piecu węglowym rzeczywiście jest niefajne. Wiem, bo moi rodzice taki mają. My chcemy taki z zasobnikiem, więc chyba nie będzie źle :-? .

Moi drodzy! Dziś ostani dzień w pracy, a od jutra mam URLOP 8) .

Pierwszy tydzień na działce- bedę walczyła z ogrodzeniem, drugi na morzem.

Acha, żeby nie było tylko bla, bla...

Wczoraj spotkałam sie z projektantem sieci wodnej i za ok 300m sieci (w tym 2 rozgałęzienia) + 3 przyłącza + wszystko będzie za nas łatwił w wodociągach i UM (z naszym pełnomocnictwem) chce 5 tys+VAT. Dodatkowo koszty geodety i mapy do celow projektowych. To wszystko rozkłada sie na ok 10 sąsiadów( :-? mam nadzieję). Dużo?

Wodociągi same wyłożą pieniądze i wybudują sieć w ramach "czynu społecznego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziendobry....

ruskowa tos mnie pocieszyla :p ja pytalem 2 tyg do tylu o cement to po 770zl!!w warzachewce chcieli.....qa moze tak poczekac az suporex bedzsie znowu po5 zl?? :wink:

 

i tak na marginesie,bo mi glupio ze tak babcie agate wywyrzszaylem 8) to zbieram zamowienia na rybke :D dowioze za jakies 3 tygodnie,no taka pomoc sasiedzka :wink:

 

buziolki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebanie w piecu węglowym rzeczywiście jest niefajne. Wiem, bo moi rodzice taki mają. My chcemy taki z zasobnikiem, więc chyba nie będzie źle :-? .

Moi drodzy! Dziś ostani dzień w pracy, a od jutra mam URLOP 8) .

Pierwszy tydzień na działce- bedę walczyła z ogrodzeniem, drugi na morzem.

Acha, żeby nie było tylko bla, bla...

Wczoraj spotkałam sie z projektantem sieci wodnej i za ok 300m sieci (w tym 2 rozgałęzienia) + 3 przyłącza + wszystko będzie za nas łatwił w wodociągach i UM (z naszym pełnomocnictwem) chce 5 tys+VAT. Dodatkowo koszty geodety i mapy do celow projektowych. To wszystko rozkłada sie na ok 10 sąsiadów( :-? mam nadzieję). Dużo?

Wodociągi same wyłożą pieniądze i wybudują sieć w ramach "czynu społecznego".

 

o cholera - jak to zalatwilas ze wodociagi ci siec wybuduja - mi nie chca - a mam tylko z 40 m + przebicie pod droga??????

czy ustalalas cos z gima - jakis zwrot itd - ja czekam na odpowiedz od gminy ponad miesiac juz

 

o cene zapytaj u mojego projektanta - pawel podolski 693 166 667 - moze bedzie tanszy - zawsze to jakies porownanie - ja place za 40 m sieci + 1 przylacze 1500zl + inne koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no proszę, visser powtórka z rybką może być, hehe - tylko uprzedź to będziemy na działce tego dnia ;).

K-g kładli nam ci sami co budowali dom i kładli według ceny ustalonej w październiku. Poszperam i zobaczę jak mamy w umowie - jutro napiszę.

Pozdrówki i miłego wypoczynku Ula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pigeon. Wybudowanie sieci nie jest takie proste. Wodociągi zgodziły się na zrobienie nam prezentu w tzw. czynie społecznym, tzn. mieszkańcy łatwią papierologię, wszystkie mapki, przyłącza, geodetę, a wodociągi kładą sieć. W sumie łaski chyba nie robią, bo powstaje nowe osiedle i prędzej czy później i tak by to zbudowali. Z Tobą może być taka sytuacja, że jesteś samiuteńki :( i nie opłaca sie gminie ciągnąć sieci dla jednego domostwa. W naszym przypadku koszty pewnie szybko się zwrócą wodociągom, bo każdy dom to kasa z pobranej wody. Poza tym słyszałam, że strasznie ciężko przeprowadzić wodociąg pod drogą. Wolą położyć 300m sieci "na łące" niż drążyć pod drogą. Chdzi o uciążliwość prac, uzgodnienia z drogowcami itd.

Urlop zapowiada się :-? . pierwszy tydzień w domu i łatwienie spraw urzędowych, ale drugi.....Gdańsk 8) Sopot... 8) Gdynia.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak kto by sie martwil o malego zuczka - + ewentualnie dwoch sasiadow

wiec pewnie sam bede to musla ciagnac - wyliczenia wstepne na 5k zl

 

pod droga to spoko - przebijaja sie kretem czy jak mu tam - trwa moment - to nie zadna glowna droga - pewnie nikt nie zauwazy - zreszta u mnie jak i przylacze by tylko bylo to bym musial sie przebijac i tak i tak bo wode mamy po drugiej stronie asfaltu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...