Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no teraz ty napisz coś o sobie i swojej budowie?

Jest jeszcze w planach. Na razie czekam na decyzję o warunkach zabudowy i zastanawiam się nad projektem (myślę o Agnieszce z mgprojektu). Wg projektu technologia to porotherm 25 + styropian 12 - szukam informacji czy ewentualnie to zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołączam i ja. Jeszcze nie buduję, ale chcę zacząć w tym roku. Nie Włocławek, a odległy o kilka kilometrów Smólsk. Wybraliśmy ten projekt http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=17&a=19&sid=5

"Dopisywanie się" do grupy toruńskiej nie ma sensu, dzieli nas nie tylko 50km :lol:

Piszcie więcej, z czego budujecie, jak wybraliście projekt, jak budujecie... Sam Włocławek jest dość senny, ale ten wątek wcale nie musi taki być. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Lopesjus .... ładna chałupka. Ja oczywiście jeszcze nie buduję, wiecej...moja dziłaka prawdopodobnie jest w trakcie odrolnienia. Coś długo to idzie, ale zobaczymy. Jeśli chodzi o projekt, chcemy taki domek http://www.archi-projekt.com.pl/projekt.php?id=108 Prosty, ale funkcjonalny. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Materiały oczywiście niedrogie, a przy galopujących ostatnio cenach :o , to skończy się chyba na bardzo niedrogich :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich budujących w tej okolicy. :D

Czy zaczęliście już kupowac materiały budowalne? Ja co prawda jeszcze czekam na pozwolenie na budowę ale już zaczęłam zwiedzać hurtownie materiałów budowlanych i jestem w ciężkim szoku. Ceny głównych materiałów idą w górę prawie z tygodnia na tydzień.

I przy okazji prośba - poszukuje dobrego hydraulika z uprawnieniami do zrobienia projektu instalacji - chodzi o rury kanalizacyjne na etapie funadamentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruskowa - w Twoim projekcie nie ma drzwi z garażu do części mieskzalnej - z jednej strony, ograniczy to ew. zapaszki od samochodu przedostające się do mieszkania, jednak z drugiej nie widzę siebie biegającego z zakupami "dookoła" :-?

 

W naszym projekcie przeraża mnie dach... Twój jest stosunkowo prosty i będzie dość tani.

 

Co do cen materiałów - bardziej od podwyżek martwi mnie brak cegieł i pustaków - wg dzisiejszego artykułu na http://biznes.onet.pl/0,1499948,wiadomosci.html brakuje również ekip... Coś mi mówi że w tym roku co najwyżej zrobimy fundamenty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałam, że chcemy wprowadzić kilka zmian w projekcie, a przejście z garażu do domu będzie jednym z nich. Poza tym zmniejszymy łazienke na dole do rozmiarów minimum, aby zwiększyć kotłownię (ogrzewanie węglem, groszkiem). Reszta pozostaje. No może jeszcze zlikwidujemy okna połaciowe w garderobach (cięcie kosztów). Mam nadzieję, że przy sztucznym świetle też znajdę potrzebną kieckę :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Wiesz z mieszkaniami deficyt, a na nowe i tak kredyt brac trzeba więc chyba lepiej mieszkać w sąsiedztwie zieleni niż innych bloków. Przynajmniej my marzyliśmy żeby uciec od blokowisk. A Nasiegniewo to przypadek. Bardziej podobały nam się okolice Modzerowa ale wtedy jak kupowaliśmy działkę to przstrzegano nas że to tereny zalewowe i trzeba by było kupić działkę 3000 m.kw. a to był dla nas za duży wydatek. Podobały nam się tereny Witoszyna i okolic. Ale tam z kolei był problem z wodą - trzeba by było studnie kopać. A tu mamy kanalizację, przystanek i autobus MPK 5 minut od domu, szkoła, sklep. Dobry punkt. No i gmina przyjazna dla nowych. Szybko załatwiliśmy warunki zabudowy i inne tematy. Gorzej w Starostwie. Tam na wszystko czekaliśmy tygodniami. Ale na szczęście to za nami. Wczoraj założyli alarm, jutro wstawiają okna i drzwi (zamawialiśmy w Foreście). Ale jeszcze tyle przed nami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o hurtownię budowlaną to polecam WEKTRĘ (chyba tak sie pisze) na Toruńskiej we Włocku. Mój mąż jak złapał z nimi kontakt to kobitki dzwonią do niego i informują,że np. następny transport z czymś tam będzie już droższy ale na magazynie jest jeszcze cos po starej cenie. I ekipę budowlaną też napewno polecą dobrą. Od nich mieliśmy dekarza. Szybko i dokładnie dach położyli i gdyby nie to, że mamy juz umowę na wykończeniówkę to ich pewnie też byśmy wzięli. Nam buduje firma z Lubrańczyka. Nie biadolę na razie na nich. Zobaczymy jak wykończenie pójdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Sonya nie pomogę Ci bo my wzieliśmy ekipę na całość domu i właściciel firmy podsyła nam swoich fachowców. U nas hydraulik wchodzi w przyszłym tygodniu (chyba :-? ) i będzie rozkładał podprowadzenia do kaloryferów i chyba ogrzewanie podłogowe ma robić. Jeśli już do nas dojdzie to go podpytam czy działa również indywidualnie. Ale nie dam gwarancji, że będzie dobry bo nie znam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...