Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj b.k.s

Niestety żadnej ekipy polecić nie mogę, bo z takimi sprawami jak ogrodzenie staramy uporać sie we własnym zakresie i zdajac się na własne umiejętności. Znam ekipę, która pracuje przy firmie produkującej siatkę ogrodzeniową i zajmujacą się wykonywaniem podmurówek i montażem tejże siatki. Niestety od Włocławka oddaleni są ok 40km, ale możesz do nich przedzwonić: 063-273-85-49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam nieczęsto niestety. No już wrzesień. I końca nie widać. Kafelkarze do du.... Łazienkę robią już 3 tygodnie - koszmar i ogromne koszty bo część kafli trzeba było zdjąć i dokupić. Generalnie przeprowadzka na przełomie września i października - nie mam wyjścia bo ludzie chcą już mieszkanie.

A poza tym dokociłam się i jestem posiadaczka pięknego kota egzotyka. Piękny duet z moją persicą ;).

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kicha. P. Pawlak, którego zamierzałem "wciągnąć" na listę płac, nabrał "budów" do wiosny 2009 (jak mógł! może powinienem mu pokazać projekt? gdyby zobaczył jaki jest zaje***ty, rzuciłby to co robi w diabły...)

Podajcie namiary na priva, jeśli znacie jakąś w miarę porządną ekipę, gotową do zmagań od wiosny ale 2008roku.

Do Moni i Wojtka - nie jestem w stanie potwierdzić czy P. Majchrzak jest z Bądkowa, gdyż notorycznie olewa, że do niego dzwonię.

Mój plan optimum to stan "zero" w tym roku. Własnie złożyłem wniosek w "pikejoł-bipi" i czekam na kasę, a tu żadnej ekipy na horyzoncie. Mój przyszły kierbud namawia mnie na ekipę "młodych murarzy", dla nich byłby to 5-ty czy 6-sty dom, sam nie wiem...

 

Przy okazji, abusrd ze wspomnianego banku - wśród dokumentów wymaganych do kredytu jest wyrys z ewidencji gruntów, nie ma za to kartki od spowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONIA i WOJTEK - W Smólsku, 2km od Kruszyna, Nowej Wsi i Michelina... Podajcie namiary na swojego majstra, pogadać nie zaszkodzi. W jakim sensie "nerwus"? Ja też oazą spokoju nie jestem :-)

Pozwolenie na budowę uprawomocni się 18-go, potem jeszcze ze dwa tygodnie na kredyt (optymista ze mnie...), w tym czasie powalczę z humusem (60 cm) i zniweluję spadki - jeśli Wasz majster nie ma nagranej następnej roboty, to czemu nie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj Visser, coś mi się zdaje, że Twoje ryby za bardzo lubią pływać :D

Fajnie byłoby mieć budowę po sąsiedzku, ale w Smólsku niewielu ludzi się buduje, więc raczej bym zauważył wyciągane fundamenty (ludzie niechętnie sprzedają ziemie, choć okolica sympatyczna, do Włocławka dość blisko). Kiedyś chyba wyczytałem, że Ty budujesz w Wieńcu, czyli na ew. piwko najszybciej zaprosisz Monię z Wojtkiem.... z drugiej strony - piwa i pacierzu nie odmawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jeden drobiazg, moja praca polega na częstych kontaktach z Chińczykami. Ostatnio z Anetą (moją lepszą połową) zastanawialiśmy się nad ogrodzeniem z bambusu (lamele po ok 15 cm szerokości, 2-3m wysokie). Trwałość bambusu w naszych warunkach to ok. 15 lat, wkrótce będę znał ceny, koszt dostawy to ok 2600 $ - trzeba "tylko" ściągnąć cały kontener, szukam ew. wspólników :-)

Co sądzicie o tym pomyśle? Zakładam, że koszt jednostkowy będzie niższy niż zakup słupków i siatki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lopesjus

 

ja buduje w smolsku,jak jedziesz kolo parku w strone brzescia to zuzlowka to za torami,za pierwszym gospodarstwem po prawej jest moja dzialka i narazie jest lawa zalana i w pazdzierniku stawiam sciane z bloczkow...a widac wszytsko bo rozkopane i pustaki stoja na dzialce...a ty w ktorym miejscu budujesz??jak znasz ludzi ze smolska to buduje sie kolo pawlowskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących. Fajny pomysł z tym bambusem - widziałam takie ogrodzenie chyba u Mai w Ogrodzie. Oczywiście wszystko fajnie jeśli dom z zewnątrz i ogród utrzymany będzie w stylu ogrodzenia. No wiesz - drzewka bonsai itp. czyli ogród minimalistyczny.

Visser pod koniec września z rybka zapraszam - może już będę mieszkać choćby jedną nogą - a na początku października to juz napewno. Także daj znać na pw (bo ostatnio nieczęsto tu wpadam) to sie umówimy tak żebyśmy byli w domku. Chętnie poznamy Cię osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lopesjus, dlaczego nerwus, ciągle coś mu się nie podoba, materiały ma na czas, niczego nie brakuje, a ciągle się czepia, z natury choleryk, ale dokładny i szybki, ekipa nie pijąca i nie wisząca na łopacie. Fundamenty zaczęli kopać 6 sierpnia, w tym tygodniu będą już robić dach, najpóźniej za dwa tygodnie powinni skończyć. Jak będę po południu na budowie, to zapytam o nr. telefonu, dlatego, że zmienił, a ja nie znam nowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...