Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

a ja utknąłem na etapie szukania wykonawcy, na razie na stan zero. Rozpiętość gaży, jakie sobie nasz kochane majstry życzą, przyprawia o zawrót głowy - ten sam zakres robót i trzy oferty: 20 - 15 - 10 kPLN...

 

Na razie dom został wytyczony. Kierbud myśli, co zrobić z dwumetrowym spadkiem na długości domu (oj, będzie koparkowy wydziwiał...)

 

Powiedzcie, co zrobić z tym:

 

http://www.empikfoto.pl/albumy26/9626/481961/previews/13761791_wishing_well.jpg

 

na razie propozycje są dwie:

- podręczna chłodziarka na piwo (jako że wypada w salonie)

- schowek na teściową (ponieważ zamieszka z nami)

- salonik SM :-)

 

 

Pozdrawiam z Szanghaju[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sprzedam w dobrej cenie 80 pustaków stropowychTERIVA 1 (z Czamaninka).

Wczoraj zalewaliśmy strop i okazało się, że właśnie o 80 sztuk kupiliśmy za dużo.

Za ok.1 miesiąc będą też do sprzedania stemple stropowe - 80 sztuk.

Stemple są użyte tylko 1 raz i tylko przez nas.

Więcej informacji na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lopejsus!

Sorki, ze wczesniej nie dałam znać, murarz nie do wzięcia, zresztą wyskoczył od nas na 3 dni położyć więźbę u sąsiadów, dach dwuspadowy i skasował ich na 4500, szok, ale zapłacili, teraz buduje w Aleksandrowie i ma tyle roboty, że powiedział, że nawet nie ma mowy, żeby gdzieś poszedł cokolwiek robić. U nas już skończył wreszcie spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monia i wojtek. mam namiary na goscia ktory mi sprowadzal porotherm wienerberga z niemiec.oferowal dobra cene na dachowke ceramiczna koramica wienerberga.ja po przeczytaniu chyba setki postow na temat dachowek zdecydowalem sie na cementowa podwojnie lakierowana braasa(moja konkluzja - lepiej klasc najlepsza cementowa niz slaba ceramiczna) pozdrawiam wytrwalych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialam ostatnio z kolegą-dekarzem i powiedział, że ceramiczna podczas wypalania może troszkę się wypaczyć i wtedy pod nią zawiewa śnieg itp. Ja wybiorę betonową braasa i mam nadzieję, że to będzie dobry wybór.

Monika- byłam tydzień temu w Wieńcu na nowobudowanym osiedlu- u znajomych, którzy tam sie stawiją, ale niestety nie wiem który to Twój domek :-? Może wkleisz jakieś fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porotherm przywiezli na miejsce ,przytulili monete i pojechali.a tak realnie to mialem klopot zeby ich przekonac ,by przywiezli towar bez zadatku.dlatego jak chcecie to pomoge w mediacjach-rowniez cenowych.musialem tylko zorganizowac rozladunek(fajnego widlaka maja w rembudzie-80zl/h )jak ja bralem porotherm od nich to mieli wtedy najtaniej np.Wektra miala wtedy 12,80/szt ,a ja kupilem za 8,30. teraz cena za sztuke jest ponizej 8 zeta co daje ok.85zl za metr kwadratowy muru.(11szt/m).a z ceramika radze sobie odpuscic nawet najlepsza(najdrozsza) jak sie napije wody to wazy wiecej niz cementowa !!! niemieckie cementowe,przedwojenne dachowki leza na dachach do dzis ,wiec po co mi kombinowac.a dzisiejsze maja o niebo lepsze powloki-szczegolnie podwojnie lakierowana malo zachodzi mchem(wazne) temat ,ze tak powiem mam juz troche rozpracowany.pozdrowiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie martwcie sie podwiewaniem ,fakt pod karpiowke mniej podwieje sniegu , ale i tak przeciez jest folia i to ona glownie zabezpiecza przed wilgocia.a co do karpiowki to klasyk wsrod dachowek ,bardzo ladnie sie prezentuje szczegolnie na "bawolich" okach.moge tylko doradzic zeby nie brac dachowki-karpiowki z jopka .dekarze psioczyli na nia -mozna ja zobaczyc na ul. letniej .100m od Jana P. po lewej (projekt "kornelia").grzadziel tez ja kladzie w swojej nowej rezydencji w michelinie.z tego co sie dowiedzialem dachowki ceramiczne maja sklonnosc do wypaczania sie w procesie wypalania(nawet te najdrozsze) co zmniejsza dokladnosc ich ulozenia ,a poza tym wiecej ich potrzeba na metr kwadratowy.wazna sprawa sa tez dobre (orginalne) akcesoria-czasem ludzie oszczedzaja biora droga dachowke ,a lipne akcesoria i przecieka.temat dlugi jak wiselka.wybor nalezy do Was
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Robena też psioczą, że się skiepścił, ostatnio ktoś nam poradził ceramikę Nelskampa, może coś o niej słyszałeś, a tak nawiasem mówiąc my nie kładliśmy foli, tylko deski i na to papę, żeby przetrzymało zimę i na wiosnę dopiero dachówka. A Ty co położyłeś na dach i gdzie się budujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowa w mielecinie.dachowiec wchodzi do nas za tydzien.dach bedzie klasyczny-wiezba ,folia paroprzepuszczalna,dachowka cementowa braasa, podwojnie lakierowana(poczatkowo miala byc brazowa, ale zmienilismy na ceglasta-rynny brazowe,okna i drzwi w orzechu wloskim-brama garazowa tez),docieplony welna mineralna.kominy do dachu z cegly kl.150, ponad dachem licowka.moim zdaniem wszystko na pokrycie dachu jest lepsze od blachy-nawet gonty(choc jak ptaszki narobia to z gontow nie zmyjesz).tynki tez robimy klasyczne- troszke popytalem i doszedlem do wniosku ze lepiej oddychaja od maszynowych gdzie stosuje sie podklad silikatowy(cena za metr maszynowego 21zl ,tradycyjny troszke drozszy)na dzien dzisiejszy mamy wiecej kosztow o ok.10tys.zl od zalozonych(kilka nieprzewidzianych wydatkow i decyzja o drozszych materialach)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...