Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

Ula my też nawoziliśmy sami gruz na drogę. Mamy służebność dojazdu i gmina nie chce zabrać drogi niestety ale dała gruz i sołtys utwardził. Teraz tylko trzeba dbać a problem się narodził bo sąsiad zaczął budować i wjeżdża sprzętem ciężkim no i taka ładna droga staje się znób do du....

Korzystając z okazji, że tu wpadłam chciałabym złożyc wszystkim życzenia spokojnych Śwąt Wielkanocnych. Dużo uśmiechu i mam nadzieję lepszej pogody. Dziewczynom życzę mokrego dyndusa a wszystkim bogatego zajączka i obyście przyszłe święta spędzali juz w swoich domkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Drzezus, dzięki za info - nie chcę mówić źle o Szafrańskim, ale mam z nim do czynienia w miejscu pracy - facet jest generalnie w porządku, ma jednak duże problemy z terminowością. Więźbę wycenił najtaniej, ale mnie zależy na terminowości dostaw. Poza tym, łatwiej spytać o to samo w tartaku w Brzeziu, bo p. Szafrański ma problemy z surowcem i ostatnio w ten sposób sobie radzi. Czasem cena to nie wszystko :-?

 

W Wektorze byłem w grudniu - polecił mi kolega, który z kolei zajmuje się stolarką - albo miałem słaby dar przekonywania, albo czasy były inne - spośród wymienionych firm beton komórkowy i ceramikę mieli najdrożej... Uderzę tam niedługo, bo rozglądam się za dachówką

 

 

Hmmm... tylko że ten Wektor był na Barskiej, to Ci sami ludzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ci sami i nawet trochę mnie wkurzyli tą migracją na Michelin, bo na Barskiej miałam po sąsiedzku :wink: Znajomi kupowli zimą dachówkę i mieli wówczas najtańszą. Teraz widzę braasa po 1,68zł w MAJSTRZE i cena jest jak najbardziej ok, ale mam ćwieka :-? Jest tylko ceglasta a mnie się marzy dach brązowy lub kasztanowy i jestem normalnie rozdarta :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni się przeprowadzili, żebym ja miał bliżej :-)

Właśnie dostałem od nich wycenę, dali 15% upustu na Braasa, celtycka brąz. Rynny Galeco, rabat 18%....

 

... ale szukam dalej

 

Znacie kogoś od wentylacji? Jest taka firma WIZO, ale oni się chyba na łby pozamieniali (nie powiem z czym) - 30 kPLN za robociznę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy wybór dachówki ceramicznej i cementowej mają w Toruniu, firma nazywa się CEGPOL przy ul. Wapiennej. My kupiliśmy koramica czerwoną angobę po 33 złote za m2, za tą samą dachówkę we Włocławku chcieli po 70 złotych, do tego okna dachowe velux z 20% upustem i rynny marleya z 16% upustem. Na miejscu można obejrzeć dachówkę w każdym kolorze. Miła i fachowa obsługa. Naprawdę polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspomniany wyżej WEKTOR wycenił mi dach na 21500zł, w tym:

- dachówka braas grecka, brąz – ok. 2800 szt.

- orynnowanie GALECO, również brąz

przy czym nasz dach to skrzyżowane kopertowego z dwuspadowym + dwie lukarny i dwa duże kominy (cały dach 270m2). Sądzę, że taniej nie znajdę. Na ceramiczną sobie raczej nie pozwolę – muszę zbilansować wydatki na wentylację mechaniczną :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytam w CEGPOLu - po prostu WEKTOR na razie jako jedyna firma dał mi wycenę. W domu spojrzę jakie rabaty, to napiszę więcej.

 

--------------------------

2 godziny później:

 

Rabaty:dachówka 15%, gąsiory 14%, pozostałe od 19 do 28%. Galeco 18%, folia 33# (aktivdach). Całość 22 200 zł , dodatkowo 3% rabatu przy płatności gotówką....

 

W tym wątku i w tym ludziska piszą, że max. rabat na Braasa to 20% (podstawowe dachówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E&P- jaka wiosna? Pogada za oknem bynajmniej na to nie wskazuje. Po prostu spojrzałam w kalendarz i daty skojarzyły mi sie z tymi w harmonogramie prac złożonym do banku (rozpoczęcie prac- 08-03-2008r :lol: ) dawno było i minęło, a na polu puuuuustka....... :cry:

 

Aga- kto się doczekał: płot, czy sąsiad, bo jakbym była na miejscu sąsiada to pewnie bym się cieszyła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płot Ula, płot. Betonowe bloki leżały od sierpnia i nikt nie chciał się podjąć postawienia tego betonowego płoteczka ;). A sąsiad? No cóż, tego co to się teraz buduje na oczy nie widziałam, a ten który juz się wybudował (zresztą świetny sąsiad) już dawno się od nas odgrodził ;).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... już mi się odechciało budowy... mam ochotę zabić projektanta.... dostałam z UM postanowienie z wezwaniem do usunięcia braków i listę błędów w projekcie, do poprawienia do 11 kwietnia (lista tak długa jak lista miesięcznych zakupów w hipermarkecie), a projektant mówi, że przesadzam i się czepiam..... Byłam cierpliwa......., od listopada delikatnie dawałam sygnały, że czas płynie nieubłaganie, ALE TERAZ TO JUŻ MNIE SZLAG TRAFIA!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...