Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

100 zł od punktu. Żadnych zastrzeżeń do ich (trzech) pracy. Punkt to na przykład jedna pętla ogrzewania podłogowego.. Podłączenie pieca gazowego - 200 zł. Cała instalacja CO, CW, kanalizacja w przyziemiu itp. kosztowała mnie 3200 zł. Namiary mogę dac na priva. Problemem jest to, że jeden z nich przebywa we Włoszech (kontrakt 3 tygodnie tam i potem 2 tygodnie w kraju), a drugiemu właśnie ukradli samochód.... trzeci jeździ maluchem, ledwie narzędzia się tam mieszczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Od miesiąca można powiedzieć, że w końcu udało mi się rozpocząć budowę mojego domku. Do zimy planuję ukończyć fundamenty i je ocieplić. Dalszy etap prac od nowego sezonu. Pozdrawiam włocławską grupę budującą.

 

 

 

http://picasaweb.google.pl/rfeter/NaszDomek?authkey=BZQleUt6d4Y#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mieszkam. Brakuje balustrady na schodach i paru drobiazgów, ale mieszkam - i jest super, cisza, spokój.... browarek...

Zrezygnowałem z telewizji, nawet dzieciaki przywykły. Na przyszły rok zostanie elewacja, podjazd i ogrodzenie, jak skarbówka odda VAT. Od wbicia łopaty minęło niecałe 9 miesięcy, "ciąża" z wieloma komplikacjami, ale rozwiązanie szczęśliwe. Pozdrawiam budujących i życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, rzeczywiście twój domek jest na moich zdjęciach. U nas już po porodzie. Matylda właśnie skończyła miesiąc 7 grudnia. Jak chcesz ją zobaczyć to jest na N-K.

Po wykopaniu dołu na fundamenty trochę się przeraziłem bo dom zajmuje prawie całą działkę ale tak to jest z tymi domami parterowymi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo widzę, że się towarzystwo rozruszało :). Dzięki za rady. My na razie mamy wycenę okien od gościa z ul. Zbiegniewskiej. Podobno jest najtańszy we Włocławku.

Na wiosnę porywamy się z motyką na słońce czyli z wykończeniówką. Także jak wszystko pójdzie dobrze może na jesień przeprowadzka. Tylko skąd na to wszystko brać...? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie okna wstawiał kolega z podstawówki (firma spod Kowala), więc wycena nie do końca obiektywna. Jest przedstawicielem Pentry (Starogard Gdański). Szyby (wsp. 1.0) kupiłem osobno w LUMACu w Kowalu (można się dogadać bez faktury), zaoszczędziłem w ten sposób ok 1500zł. Okna kosztowały 17000 (14000 za ramy i 3000 za szyby), ramy to REHAU 5-komorowy, okleina dwustronna dąb bagienny. Od pomiaru do montażu minęło ok 35 dni. Jest też taka mała firma w Choceniu (MITARJO), też można dogadać się z własnym szkłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oo widzę, że się towarzystwo rozruszało :). Dzięki za rady. My na razie mamy wycenę okien od gościa z ul. Zbiegniewskiej. Podobno jest najtańszy we Włocławku.

Na wiosnę porywamy się z motyką na słońce czyli z wykończeniówką. Także jak wszystko pójdzie dobrze może na jesień przeprowadzka. Tylko skąd na to wszystko brać...? :p

 

witam - z tymi oknami to uwazajcie - bo te najtansze sa tez i "najlepsze"

 

moze jestem juz przewrazliwiony - za duzo forum o oknach czytalem chyba-

zreszta polecam - "szukam dobrych okien"

 

ja bralem z MS - okna z 3 szybami - wykonanie jak to w duzych nowoczesnych firmach - bez problemow - jednak na forum wszyscy pisza o montazu okien - nikt na to nie zwraca uwagi - a jest to prawie tak wazne jak samo okno - i w moim przypadku montaz z MS sie nie popisuje- juz chyba byli z 5 razy u mnie i jeszcze beda :)

ale to tylko dlatego ze naczytalem sie na forum i wymagam - ktos kto sie nie zna pewnie by to odebral i mial problmy za rok czy dwa

 

ale moze ja juz jestem zboczony w tym temacie (watek ma ponad 170 stron + poboczne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dobre doświadczenia jeśli chodzi o DRUTEX, ponieważ montowali mi okna w bloku, no ale może ekipa przez ten czas też się zmieniła :-?

Najlepsze jest to, że moje okna już są zrobione i czekają w firmie aż za nie zapłacę i odbiorę, czyli pewnie wiosną :oops: a murarze wspaniałomyślnie popoprawiali otwory, bo chcieli dokładnie takie jak w projekcie :evil:

Nadmienię tylko, że okna robione były pod wymiar a nie pod projekt :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonya

 

nie wiem ile razy beda - ale nie skoncza az im nie powiem ze skonczyli :)

jak na razie to musze jeszcze zaplacic za materialy illbrucka - wiec jestem na wygranej , jak by co

(a jak wy to zalatwiliscie - bo ja tylko dzownie do dzialu jakosci MS i ITB (instytut tech niki budowalenj) a potem kaze poprawiac - oczywiscie nie pomijajac duskusji z chlopkami roztropkami od wiertarki)

 

 

ruskowa - to czy jakas ekipa jest dobra czy nie (nie mowie ze drutex nie byl)- to chyba tylko laik moze ocenic - i to nie wiem na jakiej podstawie - no bo kto sie zna na aspektach montazu okien - no wiadomo - czy prosto i czy sie otwieraja - ale czy sa np tylko na pianke zamontowane, to juz nie kazdy wie co i jak- nie mowiac o wyznacznikach w rozstawie kotew, ewentualego podparcie, czy wlasciwego montazu parapetu - badz tez montazu okien w strefie ocieplenia, czy normach w dopuszczalnych odchyleniach wymiaru np po przekatnej

 

ja za duzo sie naczytalem tego cholernego forum i ta teoretyczna wiedza jest teraz przeklenstwem - bo mam wrazenie ze jak kotwa bedzie 5 cm zle zamocowana to mi sie okno rozpadnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonya

 

nie wiem ile razy beda - ale nie skoncza az im nie powiem ze skonczyli :)

jak na razie to musze jeszcze zaplacic za materialy illbrucka - wiec jestem na wygranej , jak by co

(a jak wy to zalatwiliscie - bo ja tylko dzownie do dzialu jakosci MS i ITB (instytut tech niki budowalenj) a potem kaze poprawiac - oczywiscie nie pomijajac duskusji z chlopkami roztropkami od wiertarki)

 

 

U nas po wielu wizytach wcale nie było lepiej (może nawet gorzej) :evil: i też uważamy, że oni nie skończyli. Reszta na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam wszystkich budujących w okolicach Włocławka zwłaszcza moich sąsiadów z okolic Krzemowej ( którzy prężnie działają na forum).

Poszukuję dobrego i taniego projektanta wnętrz, oczywiście zdaję sobie sprawę, że trudno takiego znależć, ale może ktoś ma jakieś kontakty i mógłby się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Mag.....

O projektancie wnętrz będę coś wiedziała na początku przyszłego tygodnia. Wyślę namiary.

Oj.... dawno nie byłam na Krzemowej, dawno....

 

Nic straconego Ula, że dawno nie byłaś, bo zmiany są na dobre. Od kilku dni nie brnę w kałużach i błocie po kostki.

:lol: Spokojnie już można przejść, oby tylko nie padało.

Projektant mi potrzebny do zaprojektowania podwieszanych sufitów, bo niestety nie mam stropu, więc coś trzeba wymyślać fajnego. A poza tym kuchnia i łazienka. Jak będziesz miała namiary to poproszę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...