Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powoli wchodzę w etap wyboru kotła na ekogroszek. Jeśli zna ktoś jakaś firmę lub model pieca godny polecenia to poproszę o info :)

 

P.S A propos podwieszanych sufitów to znam od tego świetnych fachowców. Zajmują się również cała "wykończeniówką", panele kafelki itp.

 

Wiatm

Jeżeli jest możliwość to poproszę o namiary na tych fachowców.

A jeżeli chodzi o piec na ekogroszek mamy kupiony piec Elektromet z nowym sterownikiem http://www.allegro.pl/item517634147_kociol_elektromet_ekogroszek_15_kw_fa_sieradz.html.

Nasz hydraulik bardzo go polecał, ma taki sam i jest z niego zadowolony, a poza tym ma całą rozpiskę jak go ustawić, żeby było optymalne spalanie i odpowiednia moc grzewcza, więc nie będziemy się zastanawiać jak go ustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Potencjalny Inwestorze!

Jeśli kiedykolwiek trafisz na firmę DJW z Wrocławia zastanów się trzykrotnie zanim nawiążesz współpracę.

Jeśli jeszcze nie podpisałeś umowy - NIE PODPISUJ - oszczędzisz sobie wielu przykrych sytuacji i nie narazisz nerwów na szwank.

Jeśli jednak podpisałeś i na początku wszystko jest ok - UWAŻAJ

1. Transze wypłacaj po całkowicie zakończonym etapie. Nie daj nabrać się panu prezesowi na to, że nie zrobił czegoś z danego etapu, ale za to wiele innych rzeczy, które powinny być zrobione później bo z tymi brakami zostaniesz do samego końca budowy, a o zachowaniu pana prezesa za chwilkę.

2. Im bliżej terminu końca budowy tym więcej transz na swoim koncie ma DJW i tym miejsze wykazuje zainteresowanie jakąkolowiek pracą.

3. Robotnicy pewnie wzięliby się za robotę, ale nie ma kto zapłacić za materiały (prezes) i są rzucani po budowach jak przysłowiowy żyd po pustym sklepie.

4. Nie ma mowy, abyś był uprzedzony o jakichkolwiek trudnościach ze zdobyciem materiału, czy ilością robotników. O tym dowiadujesz się, kiedy przyjdziesz na plac budowy i nikogo tam nie zastaniesz.

5. Prezes odbiera telefon tylko wtedy, kiedy potrzebuje pieniędzy, ewentualnie robota na budowie idzie jako tako. Przy najmniejszych komplikacjach nie spodziewaj się, że odbierze.

6.Adres mailowy firmy oczywiście posiadasz, tylko co z tego, skoro maile "giną" w sieci - wszak duża jest

7. Prezes potarfi przenieść siedzibę firmy nie informując Cię o tym ( bo i jak, skoro nie odbiera od Ciebie telefonów). O tym, że zmienili adres dowiesz się, jak będziesz chciał ich odwiedzić, ale nie spodziewaj się, że ktoś poda Ci nowy adres. Znalezienie go zajęło mi miesiąc - a prezes nie odbiera, na budowie wiatr hula...

8. Nie licz na to, że termin zakończenia prac zostanie dotrzymany. U mnie dostali o miesiąc więcej niż deklarowali na początku - może w tym roku skończą...

9. Jeżeli DJW nie może czegoś zrobić, pomimo, że się do tego zobowiązali, dowiesz się o tym po wpłaceniu kolejnej transzy, nigdy przed. Wtedy możesz znaleźć innego podwykonawcę, prezes zgodzi się chętnie na pokrycie kosztów z zainkasowanej już transzy, po czym będzie udawał, że go nie ma...

I jeden pozytyw na koniec.

Robotnicy znają się na tym co robią, pracują chętnie i dobrze (o ile tylko dostają wynagrodzenie od prezesa i mają materiały, co zdarza się tym rzadziej, im bliżej teminu końca budowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magos tu masz stronkę wraz ze zdjęciami z realizacji. U mnie będą robić całą wykończeniówkę.

http://www.august-dom.pl/

Dzięki za info o piecu :)

 

mickoz - prosze napisz jak sie maja cen tego wykonawcy - jak to wychodzi w stosunku do innych.

Pytam - bo jesli chodzi o wykonczeniowke nic jeszcze sie nie interesowalem i chcialbym sie uczyc na "bledach " minnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze bysmy sobie pisali kto po ile za co placil na tym naszym lokalnym rynku

 

taki maly ranking?

 

moge zaczac - np w srode bylem w wawie w TTW OPEX - i widzialem ladne plytki Hiszpanskie - takie ladne - takie 80x120 cm

 

w cenie okolo 500 zl

 

 

za szt

 

 

:-)

 

pomyslalem ze sobie nimi podjazd wyloze - jakies 400 m2 - wiec 200.000 zl by wyszlo - liczac z grubsza

 

daja gdzies kredyty dla idiotow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyslalem ze sobie nimi podjazd wyloze - jakies 400 m2 - wiec 200.000 zl by wyszlo - liczac z grubsza

 

daja gdzies kredyty dla idiotow ?

 

Możesz zaoszczędzić na robociźnie i ułożyć je samemu :-)

 

Wykończeniówka (robocizna, wrzesień-październik 2008)

- płytki 30 zł za 1 m2

- malowanie 5zł za 1m2 (zaprawki, gruntowanie, DULUX dwie warstwy)

- karton-gips - 25-45zł za m2 (25 za klejenie płyt, 45 za skosy, podwójne szpachlowanie, ułożenie wełny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych z Włocławka.Mam pytanie- ile kosztuje mniej więcej podwójny kolektor słoneczny.zalety ,wady.

 

Korzystając z okazji chciałbym się troszkę zareklamować.Mam transport dłużycy leśnej.jeśli ktoś chciałby kupić surowiec z lasu pomogę załatwić ładne drewno.

Znam wszystkich leśników z okolic Włocławka oraz wszystkie tartaki .

 

A tak poza tym jestem z Warząchewki. Budowa domu skończona,wykończeniówka prawie też zostało poddasze. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych z Włocławka.Mam pytanie- ile kosztuje mniej więcej podwójny kolektor słoneczny.zalety ,wady.

 

Korzystając z okazji chciałbym się troszkę zareklamować.Mam transport dłużycy leśnej.jeśli ktoś chciałby kupić surowiec z lasu pomogę załatwić ładne drewno.

Znam wszystkich leśników z okolic Włocławka oraz wszystkie tartaki .

 

A tak poza tym jestem z Warząchewki. Budowa domu skończona,wykończeniówka prawie też zostało poddasze. pozdrawiam

 

 

 

poszukaj w

bachus

hewalex

 

taniej raczej nie znajdziesz - generalnie cena tez zalezy od osprzetu - wielkosci zbiornikow itd.

 

jesli sam kolektor sloneczny to w cenie okolo 1000 zl za szt kolektora

 

 

 

i jesli mozesz to daj znac czy w okolicach wloclawka mozna kupic gdzies drewno suszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pigeon co do cen to jeszcze z nimi konkretnie nie rozmawiałem, ale u nas będą robić niejako "po znajomości" także będę miał spore upusty. Na pewno cenowo idzie się dogadać. Widziałem ich kilka realizacji, dlatego polecam. Po więcej szczegółów, proponuje zadzwonić i porozmawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam DUŻY problem z odbiorem przyłącza wody. Jednym z warunków (Zakład Usług Komunalnych w Dębicach, gmina Włocławek) jest pozytywny test wody (zleciliśmy do SANEPID-u). Niestety, SANEPID odmówił wystawienia świadectwa, ponieważ w wyniku badań okazało się, że woda nie spełnia określonych parametrów (za dużo bakterii). I jestem w kropce. Woda użytkowana jest od października, przez moje przyłącze (rura HDPE 32) przeszło jej ponad 40 m3, więc podejrzewam, że takiej jakości woda jest w całym wodociągu... Nie wiem, co dalej - zmusić dostawcę wody do zaakceptowania negatywnego zaświadczenia? Szlag mnie trafia, bo załatwienie czegokolwiek w Urzędzie Gminy (Włocławek) to droga przez mękę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...