Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

a moze poskarz sie do sanepidu ze masz brudna wode w wodociagu i niech go zamkna :)

 

lub powiedz tym z Zakład Usług Komunalnych ze tak zrobisz i niech se oni martwia czystoscia??

 

Wiem wiem - nic ci tonie daje - ale z drugiej strony skoro ta owda taka brodna - to czy chcesz ja pic???

 

Ja mam juz przylacze - ale na pelnym nielegalu- nawet nie zaplacielm za nawiertke - pewnie jak bede mial lagalizowac to czeka mnie taka sama droga przez meke.

 

Pisz jak to zalatwisz -chetnie udeze w przetarte szlaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich daaaaawno niezaglądałem.Chciałbym odradzić i przestrzec jednocześnie przed firmą TROJAN (siedziba róg Kapitulnej i Kruczej).Tynki na ścianach i na suficie równiutko (jedyny plus)tylko małe ale...nie dali mi siatki na sufit (teriva)mimo że nalegałem na to i chciałem nawet dopłacić do umówionej stawki.Efekt można podziwiać ZAPRASZAM zainteresowanych totalna pajęczyna-rysa na rysie.Szefowie (ojciec i syn-Trojanowscy) tak gorąco zapewniali że mimo bez siatki to i tak NIGDY u NIKOGO sufit im nie popękał , a jak monitowałem że pęka to odpowiedż brzmiała że musi pękać bo sic. uwaga : Świerzy budynek to co ja od nich chcę . o ZGROZO !!!!!! w starym nie tynkowali .dodatkowo po tynkach położyli mi szlichtę na strop(ok.16 ton!!!!) co ewidentnie spowodowało ugięcie belek terivy i w efekcie pękanie sufitu .fachowcy wspaniali i PRZENAJMĄDRZEJSI wykonali tynkowanie i szlichtę nie w tej kolejności co należało.Posadzka jaka równa - na 2 metrach centymetrowe dziury(płytkasz stwierdził: może to nie są Karpaty , ale bieszczady napewno) .poszło trzy razy tyle kleju do płytek do ogrzewań podłogowych po 38zł worek !!!!!! nie zrobili uskoków między planowaną podłogą z płytek i panelami. w kuchni na 5 metrach spadek 4 cm posadzki !!!!!laserowe szlaufwagi mieli , a wyszły im jakieś pieprzone ALTERNATYWY 4 !!!!!!! ja nie umiem grać piłkę ... to nie gram. dałem się tak w ciula zrobić ,bo z czasem miałem krucho (6-cio miesięczny okres zamieszkania w sprzedanym mieszkaniu) kiedyś to sobie wszystko poprawie i wyprostuję(przy zmianie podłóg) , ale na razie jestem strasznie na nich wkur....ale mam takie powiedzenie :człowiek nigdy nie wie kiedy go los nadepnie- hee hee . pozdrawiam budujących
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy to Ci sami... u mnie robili szlichty i generalnie nie mam żadnych uwag. Wszystkie następne ekipy twierdziły, że są wyjątkowe równe i gładkie - nie mieli laserów tylko klasyczne rurki z wodą, o dylatacjach nie musiałem wspominać, zrobili nawet dodatkową w miejscu kominka (sami się domyślili). Również mam Terrivę i również robiłem tynki przed szlichtami. Może to kwestia rozpiętości (u mnie max 3,60m), ale pęknięć nie widać. Podczas gruntowania tynków do malowania pojawiła się minimalna pajęczyna, ale zniknęła po wyschnięciu.

 

P.S. Nr telefonu do nich to 698110535, słyszałem że są dwie ekipy we Włocławku pod nazwiskiem Trojanowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu umawiałam się z firmą TROJAN na tynki na lato i właściciel- syn powiedział, że mają 6 ekip, więc jakoś wpasują sę w dogodny termin. Może to jest kwestia tego kktóra ekipa zawaliła, ale właściciel powinien chyba odpowiadać za spapraną robotę....

Mój sąsiad, oraz znajomi są zadowoleni z tynków, a fachowcy od płytek chwalili za dobrą robotę, więc sama już nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Co do wielu ekip firmy trojan sprawa wygląda tak , że mają jednego speca któro ustawia-wkleja narożniki (pion-poziom), pozostali robią resztę prac - przynajmniej tak było u mnie.Główne kluczowe decyzje podejmowali ojciec i syn .Pracownicy spod Włocławka-sumienni.U mnie problem był innego rodzaju.Rozpiętość salonu faktycznie spora - 6.15 x 6.25 (zgodnie z zaleceniem Czamaninka ,zastosowałem dodatkowe kratownicowe wzmocnienia belek stropu +wszędzie dodatkowe trzy belki podporowe słupów ramy nośnej dachu)). Tym bardziej należało zastosować siatkę żeby zminimalizować możliwe pęknięcia.Jednak jak już wspomniałem pan Trojanowski głowę dawał że nie trzeba bo im NIGDY !!! nie popękał tynk tacy są fachowi i nieomylni.Dodam że ze względu na piaszcysty grunt mam zastosowane szersze ławy fundamentów i gęściej rozmieszczone strzemiona zbrojeń.Co do szybkości to 620 metrów tynku położyli w 9 dni(raczej norma- duże łatwe powierzchnie).Wylewki strasznie im wyszły ze względu ,jak sądze na pośpiech i zwykłe olanie klienta-znali mój napięty grafik prac więc nieprzejmowali się -i tak zapłacę.Dodam że nie czepiam się detali jak podziobane powierzchnie tynku (które przed malowaniem musiałem szpachlować) czy pochlapane zaprawą z wylewek ściany(słowa im nie powiedziałem na to).Mam pretensję do nich o podstawowe uchybienia w zleconych usługach-brak równej powierzchni wylewek,brak poziomu wylewek,brak uskoków między planowanymi rodzajami podłóg(płytka-panel) i najgorszy błąd w sztuce brak siatki na terivie.Co do innych firm to oglądałem u szwagra efekty pracy konkurencyjnej ekipy i mogę polecić.Zresztą wszystko można naocznie obejrzeć zainteresowanych zapraszam>pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach zapomniałem dodać że pęknięcia są nawet w małych pomieszczeniach na sufitach wzdłuż belek i pustaków terivy , a zastosowany tynk maszynowy- polskiej produkcji ale o dobrych parametrach, kupowany w firmie WODAN- widziałem położony w 2 domach , ale z zastosowaniem siatki wzmacniającej bez żadnych pęknięć !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki robił u mnie p. Szcześniewski z Lubienia, generalnie OK - zawsze można się przyczepić do paru detali. Jeden istotny błąd to podzielenie wysokiego salonu na kondygnacje (nie polecieli całej wysokości na raz), w efekcie przed malowaniem łączenia trzeba było szpachlować. Poza tym, powierzchnie były praktycznie gotowe do gruntowania i malowania. Tynk maszynowy, gipsowy firmy Orth, ta ekipa pracuje tylko z ty materiałem. 700 metrów w 7 dni + 1 dzień na glify (nie miałem okien przy tynkowaniu). Jak już pisałem, do wylewek nie sposób się przyczepić, 250 m2 zajęło im 2 dni, praktycznie bez żadnej kontroli z naszej strony. Przyjechaliśmy na koniec roboty rozliczyć się i tyle. Ekipę polecał jeden z forumowiczów, p. Artur, u którego byłem krótko po ich robocie. Zgubienie poziomu to faktycznie paskudna sprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w kilku firmach. Napięte terminy, olewanie klienta (firma STOLAR), żądania finansowe - z kosmosu. Postanowiłem zrobić sam. Konstrukcja stalowa mojego pomysłu, koszt niecałe 2000zł z robocizną spawacza. Stopnie drewniane, dębina 4cm, koszt 3500zł wraz z półpiętrem (180x90x4cm), zamówione w firmie http://www.helta.pl

Koszt balustrady - ok 3000zł (stal nierdzewna) - w trakcie montażu. Pozostanie jeszcze zabudowa i podstopnie (jakieś 900zł).

 

http://images49.fotosik.pl/80/b7feabebf999142bm.jpg

 

Co do kuchni... zamówiliśmy w pewnej firmie na Zbiegniewskiej (zakład przy trasie nr 1, niedaleko Ciechocinka) i właśnie walczymy o poprawki. Generalnie jesteśmy zadowoleni, ale firma jest niesłowna, pracownicy nierzetelni i niedokładni, a diabeł tkwi w szczegółach... Ciężko ich polecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nam się marzy coś takiego:

http://img27.imageshack.us/img27/7163/1231703701427.th.jpg

lub

http://img27.imageshack.us/img27/5508/2110151821924.th.jpg

Zdjęcia pochodzą z grupy budującej: zręczny c77c.

 

Ciekawe tylko czy takie schody mocno skrzypią....?

 

P.S. Jak się wkleja miniaturki zdjęć :oops: ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... pierwsze zdjęcie wyceniłbym na jakieś 30 000 złotych... drugie mniej (ale trudno to oszacować). Będą skrzypieć, w końcu to materiał naturalny, na dodatek konstrukcja dość ażurowa. Moje skrzypią, ale jeszcze nie mam podstopni, które powinny to zjawisko wyeliminować (a co najmniej ograniczyć). Jakiej grubości są te stopnie? Wyglądają na max 30mm, trochę mało...

 

P.S. Jak się wkleja miniaturki zdjęć ??

 

Jak korzystam z http://fotosik.pl (można anonimowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę fakturę. Nie chcę "zauroczyć", ale to pewnie koszt "początkowy". Chociaż przy pewnych ograniczeniach (stopnie - 30mm) to już więcej niż kompromis. Wysokość barierki co najmniej 90 cm? (bo ze zdjęcia cięzko określić, raczej jest niższa....) Życzę jak najlepiej, ale sprawdź dokładnie czego to są ceny. Na Allegro też jest wiele pięknych schodów (np. Werner), ale ceny to zupełnie inna bajka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi sąsiedzi zamawiali podobne schody u targańskiego za Wisła. Same schody wyglądają ładnie, ale facet trochę niesłowny jeśli chodzi o terminy. Stolarką zajmuje się rwnież FOREST na Spokojnej.

Swoją drogą Lopesjus, śledzę Twoje poczynania z zakresu "zrób to sam" i jestem pełna podziwu.

PS Trzymasz jeszcze tę "moją" wełnę :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zobaczę fakturę. Nie chcę "zauroczyć", ale to pewnie koszt "początkowy". Chociaż przy pewnych ograniczeniach (stopnie - 30mm) to już więcej niż kompromis. Wysokość barierki co najmniej 90 cm? (bo ze zdjęcia cięzko określić, raczej jest niższa....) Życzę jak najlepiej, ale sprawdź dokładnie czego to są ceny. Na Allegro też jest wiele pięknych schodów (np. Werner), ale ceny to zupełnie inna bajka

 

za 30 tys to mozna miec schody giete (jak z Marchewki)

mam takie oferty - z kosztami all inc.

 

polecam systemowe rintala - mozna calkiem niezle wykabionowa a ceny od 3tys w gore (najprostrze) - ladne spiralne z drewna gietegoo - ponad 22 tys ( w moim wypadku)

ale poniewaz potrzebujemy ponad 13m barierki dodatkowo - (za metr biora 500-1500 zl) - to podwaja koszt schodow

 

wiec ....

 

przerobie strop - i nie bedzie ladnych krecownych tylko zwykle proste miedzy dwoma scianamii - niestety kosztem garderoby

 

Lopesjus - gdzie zalatwiasz elementy z kwasowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...