Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też bym chciał sam ale...Same chęci nie wystarczą, trzeba jeszcze mieć sprzęt i wiedzę.

 

Sprzęt: poziomica, duża szlifierka kątowa, długa łata, sznurki, poziomica sznurkowa, taczki, mieszadło, wynajem zagęszczarki, garść szpadli, młotków itp - jeśli się budujesz, większość sprzętu już masz :-)

Wiedza: internet (youtube i Forum). Nie robiłem tego wcześniej, a dzisiaj mam propozycje od sąsiadów, ale grzecznie odmawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nowe pytanko :)

Szukam namiarów na kogoś wykonującego bramy, ogrodzenia stalowe. Chodzi mi o proste przęsła i bramę przesuwną bez żadnych udziwnień. Proste kątowniki i kształtowniki. Jakby ktoś z Was miał namiary to poproszę.

 

Zajrzyj do Brześcia Kujawskiego na ulicę 19tego Stycznia, wykonuje zarówno proste ogrodzenia jak i naprawdę fikuśne i pomysłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do Brześcia Kujawskiego na ulicę 19tego Stycznia, wykonuje zarówno proste ogrodzenia jak i naprawdę fikuśne i pomysłowe.

 

Właśnie skończyłem ogrodzenie frontowe. Został mi montaż domofonu. Furtka jest zdjęta, żeby zawiasy ściągnęły w betonie

 

http://img153.imageshack.us/img153/4793/snc00317.th.jpg

 

 

Kowal z Brześcia rzeczywiście robi niezłe cuda, ale do tanich nie należy...

 

 

A propo zagęszczarki to gdzie i za ile można to wynająć?

 

BIMEX na Falbance. 100zł za dobę, taryfę weekendową można dogadać za 150zł. Kaucja 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem ogrodzenie frontowe. Został mi montaż domofonu. Furtka jest zdjęta, żeby zawiasy ściągnęły w betonie

 

http://img153.imageshack.us/img153/4793/snc00317.th.jpg

 

 

Kowal z Brześcia rzeczywiście robi niezłe cuda, ale do tanich nie należy...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIMEX na Falbance. 100zł za dobę, taryfę weekendową można dogadać za 150zł. Kaucja 500zł

 

Możesz wstawić fotkę jak masz zamontowane zawiasy i mocowanie przęseł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wstawić fotkę jak masz zamontowane zawiasy i mocowanie przęseł?

 

Spróbuję wieczorem wkleić dodatkowe zdjęcia. Słupki są wymurowane z pustaków zalewanych betonem. Zawiasy są wstawione do 2/3 głębokości pustaka, po jego uprzednim nacięciu szlifierką, rozwierceniu wiertarką (ostateczne wygładzanie dłutem).

Przęsła maja równe 200cm, a rozstaw słupków to 196cm. W słupkach porobiłem otwory o wymiarach nieco większych niż przekrój poziomego kształtownika przęsła, głębokość 5cm i 3m. Przęsła zostały wsunięte do otworów 5cm a następnie cofnięte do tych płytszych. Trzymają się idealnie, zostało mi zabezpieczenie otworów siikonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!!

Bardzo sie ucieszyłam, gdy znalazłam tę stronę. Aktualnie jestem na etapie kupna działeczki ok. 900m 2 w Smólniku:). W glowie jak na razie mam duży haos i nie wiem od czego w zasadzie zacząć. Wiem jedno chcemy z mężem na pewno sie budować:). W polowie czerwca mam notariusza. Nie wiem od czego zacząć czy od robienia przyłaczy, czy od ogrodzenia takiego prowizorycznego? Widziałam tuaj paru "sąsiadów " moze podpowiedza jak oni rozpoczynali plany. Jak narazie skupiam sie na przejeciu wlasnosci w postaci działki:)A propos terenów zalewowych to Smólnik z tego co sie dowiedziałam to nie jest tym zagrozony. Myslę, że z czasem pojawia sie z mojej strony jeszcze pytania,ale obecnie na tym etapie to chyba wszystko. Przeraża mnie ta cala budowa, ale jak miło później w takim własnym małym domku zamieszkać co??????? Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!!

W glowie jak na razie mam duży haos i nie wiem od czego w zasadzie zacząć

 

1. Najpierw formalności, zacznij od warunków zabudowy z gminy. Powinno z nich wynikać, co możesz na tej działce zbudować (i czy w ogóle możesz)

2. Projekt dopasowany do wydanych warunków i jego adaptacja do warunków

3. Pan Murarz + Pomocnicy. Musisz realnie oszacować termin rozpoczęcia budowy i znaleźć na ten czas ekipę. Wielu polecanych murarzy ma grafik napięty nawet na dwa lata do przodu!

4. Przyłącza ->pozwolenie na budowę

5. Dojazd, ogrodzenie, barak, sławojka itd. Najważniejszy z wymienionych to utwardzony dojazd, w miarę możliwości w miejscu w którym będzie docelowy podjazd do domu, porządnie utwardzony. Warto już na tym etapie zakopać peszle pod kable (domofon, brama, oświetlenie, itp). Zanim się w ogóle zacznie, warto zaplanować z projektantem, którędy najlepiej pociągnąć przyłącza (woda, prąd, ew. gaz), żeby uniknąć niepotrzebnego kopania 5x w tym samym miejscu

6. Materiały na budowę. Chyba najlepiej skupić się na jednej hurtowni, w miarę postępu robót łatwiej się wszystko załatawia

7. Przebrniesz przez poprzednie punkty, to dalej już sobie poradzisz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma propozycję gdzie najlepiej w naszej okolicy kupić pustaki solbetowskie?? Poszukuję również opinii o kominach systemowych z Czamaninka.

 

Ja mam systemowe kominy Plewy zakupione w Czamaninku, wszystko byłoby pewnie o.k., gdyby roboty nie spierniczył murarz, postawił niezgodnie z technologią, i teraz przecieka, do tego obmurował cegłą klinkierową dziurawką, gdzie kominy powinny być budowane z pełnej, ale człowiek uczy się na błędach i na szczęście są fora

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam systemowe kominy Plewy zakupione w Czamaninku, wszystko byłoby pewnie o.k., gdyby roboty nie spierniczył murarz, postawił niezgodnie z technologią, i teraz przecieka, do tego obmurował cegłą klinkierową dziurawką, gdzie kominy powinny być budowane z pełnej, ale człowiek uczy się na błędach i na szczęście są fora

pozdrawiam

 

Czy w komplecie są wkłady i inne akcesoria? Nie pamiętam jak to wychodziło w kalkulacji ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...