Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

Budujemy domek SCORPIO I - pracownia DOMUS - z kosmetycznymi zmianami. http://domus.wroc.pl/projekt1.html?id=130 Na razie mamy za sobą etap -"wszystkie papierki"-bo jest pozwolenie na budowę i przyłącza. Mamy już wodę i kanalizację na działce, a za kilka dni powinna stanąć skrzynka energetyczna. Załatwianie formalności i szukanie projektu zaczęliśmy gdzieś w lutym i nie ponaglaliśmy nikogo -bo nam się nie spieszy z budową. Pozwolenie dostaliśmy 18 czerwca -więc myślę, że to dobry wynik. Jak dotąd nie mieliśmy żadnych problemów. Działka typowo budowlana, kupiona w licytacji od miasta, teren objęty miejscowym planem zagospodarowania, wszystkie potrzebne media w ulicy. Marzenie budowlańca. Generalnie polecam wszystkim Kowal-tam się wszystko załatwia "od ręki" albo "na jutro", nie to co w naszym kochanym Włocławku. Wszystkim zmagajacym się z "papierologią" szczególnie Karinkaad życzę wytrwałości

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może ktoś polecić dobrą i sprawdzoną ekipę do wykonania dachu z położeniem blachodachówki.

Tu w "grupie włocławskiej" od Lopesjusa, dostałem namiar na Pana Janiaka za co jeszcze raz mu dziękuje. Dach właśnie mi się kończy robić i dołączam do grona zadowolonych klientów tego fachowca. Telefon przesyłam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh.....a właśnie mnie tknęło żeby zajrzeć ;-) a tu lopesjus już mnie uprzedził w działaniach .......

No ruszyła ruszyła......

A tak na marginesie fajne sobie urządzonko nabyłem nazywa się NIVCOMP (poszukajcie na youtubie) jak ktoś będzie chciał to porzycze ;-) dzięki temu wiem że miałem na czubku budowy 5cm różnic pomiędzy rogami,no ale napriwiliśmy wszystko cegłami i zaprawą.............

Ja teraz się we Włoszech wyleguję(nie wczasy....praca)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tym moim NIVCOMPem to naprawdę fajna sprawa.....

Lopesjus,uważaj bo po naszej wsi grasują jakieś złodziejaszki i włamują się do garaży itp.Śmigają granatowym golfem,więc psa w garażu zamykaj ;-)

 

słyszałem... czarna wołga im się zepsuła. Polują na betoniarki, więc jestem bezpieczny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem ciekaw jakie obecnie na rynku włocławskim kształtują się ceny za:

a) położenia płytek

b) ocieplenie domu styropianem

c) układanie polbruku

d) tynki maszynowe gipsowe

e) wylewki

Jestem po etapie zakładania instalacji elektrycznej wyceny kształowały się od 21 do 25 zł za połeżonie jednego punku, w zależności od fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem ciekaw jakie obecnie na rynku włocławskim kształtują się ceny za:

d) tynki maszynowe gipsowe

Jestem po etapie zakładania instalacji elektrycznej wyceny kształowały się od 21 do 25 zł za połeżonie jednego punku, w zależności od fachowca.

 

Moje dane są sprzed dwóch lat, więc raczej nie pomogę, ale... glazury 30zł za metr - wykonawca solidny ale nie "finezyjny". Elektryka, całość kosztowała mnie 1200zł. Styropian, dwukrotne zaciągnięcie kleju - 18zł za metr. Tynki - 14 zł za metr. Wylewki 13 albo 14zł za metr, polbruk ułożyłem sam. Hydraulicy - cała robota za 3000zł, (w tym montaż pieca gazowego, podłogówki, grzejniki, woda itp)

Trochę z innej beczki - też robiłem tynki gipsowe. Gdybym budował jeszcze raz, zdecydowałbym się na cementowo-wapienne. Gipsowe są strasznie miękkie, każde spotkanie ze ścianą zostawia rysy. Poza tym nie jest możliwe wykonanie ich idealnie. Tynkarze zrobią "lustro", ale wystarczy dobre oświetlenie i wychodzą góry i doliny. Tynki cementowo-wapienne chyba nie wyglądają tak sztucznie jak gipsowe. Oczywiście - rzecz gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy cementowo wapienne, ale jeszcze trzeba znależć fachowca, który dobrze je położy. Jak na górze położyli b.dobrze tak na dole bardzo średnio a jeża. Tynki robił mi Miziołek także raczej nie polecam. To samo względem wylewek. Niby położone w miarę równo, ale można plcem wyskrobać rysę jak się człowiek postara. Tak słaby urobili materiał. Za to tynki twarde jak skała. No ale strzelał z tego nie będę ...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam czy ktoś może wie gdzie można kupić dobre i w miarę tanie ( o ile to możliwe ) drewno opałowe do kominka w okolicach Włocławka ???

 

zajrzyj tutaj: http://allegro.pl/search.php?string=revoy&description=1

Kupiłem w zeszłym roku dębinę. Świadomie paliłem drewnem, któe powinno jeszcze rok poleżeć, ale nie było wyjścia. W tym roku kupiłem z tego samego żródła drewno brzozowe - wygląda nieźle i szybko schnie. O efektach napiszę po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę z innej beczki - też robiłem tynki gipsowe. Gdybym budował jeszcze raz, zdecydowałbym się na cementowo-wapienne. Gipsowe są strasznie miękkie, każde spotkanie ze ścianą zostawia rysy. Poza tym nie jest możliwe wykonanie ich idealnie. Tynkarze zrobią "lustro", ale wystarczy dobre oświetlenie i wychodzą góry i doliny. Tynki cementowo-wapienne chyba nie wyglądają tak sztucznie jak gipsowe. Oczywiście - rzecz gustu

 

a ja polecam tynki - WAPIENNE - nie cementowo wapienne - marki optholit - do nabycia w naturze sport na cichej - tam też polecają dobra ekipę do nich.

 

U mnie położyli około 800 m2 i poza garażem (już kończyli coś im przyschło) to wszystko jest super - nawet gość od karton gipsu stwierdził ze nie będzie mnie na szpachlowanie namawiał bo jest OK i nawet 3metrową łata sprawdzał - co jak mówił w przeciwieństwie do 2 metrowej jest już bardzo złośliwym sprawdzaniem.

 

Wapienne tynki do same szmery-bajery - mikroklimat, regulacja wilgotności itd..... :))))

tylko, że potem trzeba farbę silikatowa (nie silikonowa czy inna) zwana też krzemianową dawać coby tynk mógł oddychać.

 

Nie wiem czy chce aby mi tynk oddychał - bo jeszcze w nocy będzie za bardzo sapał i się będę budził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecam tynki - WAPIENNE - nie cementowo wapienne - marki optholit - do nabycia w naturze sport na cichej - tam też polecają dobra ekipę do nich.

 

U mnie położyli około 800 m2 i poza garażem (już kończyli coś im przyschło) to wszystko jest super - nawet gość od karton gipsu stwierdził ze nie będzie mnie na szpachlowanie namawiał bo jest OK i nawet 3metrową łata sprawdzał - co jak mówił w przeciwieństwie do 2 metrowej jest już bardzo złośliwym sprawdzaniem.

 

Wapienne tynki do same szmery-bajery - mikroklimat, regulacja wilgotności itd..... :))))

tylko, że potem trzeba farbę silikatowa (nie silikonowa czy inna) zwana też krzemianową dawać coby tynk mógł oddychać.

 

Przed następnym malowaniem zrobię gładzie wapienne. A co do oddychania, od tego jest wentylacja, najlepiej mechaniczna. Jeśli na zewnątrz masz ocieplenie ze styropianu, to o jakim "oddychaniu" mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...