Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

dziendobry mile panie/....

no i zaczol nam sie nowy tydzien..no no ja dzisiaj juz do domku wracam wiec jutro juz bedzie biegania z papaiurami hmm......i pedze papiery o kredyt zlozyc ;-) ciagle z mieszanymi uczuciami no ale co mi tam....a ja juz 8 rocznice mam za soba kurcze jak to zlecialo,8 lat z jedna kobieta...czy to nie kwalifikuje sie do jakiejsc ksiegi rekordow?? :p udam sie teraz na jakas zasluzona drzemke...

 

pozdrawiam i milego dnia .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Osiem latek pożycia minęło nam w styczniu i mój mąż też zastanawiał się czy my sie przypadkiem nie starzejemy, że tyle lat z sobą wytrzymaliśmy i chyba dalej tak pociągniemy :lol: .

W niedzielę byliśmy ze znajomymi na naszym poletku i spodziewałam się słów krytyki co do lokalizacji, odległości od miasta, drogi sklepu itd. ale nic takiego nie usłyszeliśmy. Muszę dodać, że ci znajomi nie owijają w bawełnę i jak coś im sie nie podoba, to mówią otwarcie, ale nie było tak żle. Dostrzegli walory w postaci spokoju, bliskiej odległości do lasu, wiec poprawił mi się humor. Jutro jadę do energetyki składać dokumenty.

Płacę z góry?- o to nie zapytałam :roll: . Do czasu podłączenia skrzynki będziemy kombinowali z użyczeniem prądu od sąsiada, w końcu trzeba jakoś zamontować to ogrodzenie.

No dobra, koniec pisania, trzeba wziąć się do roboty (dosłownie-wzięłam kilka dni urlopu i muszę popracować w domu. Mąż w pracy, dziecko u babci, ale jak już usiadłam do komputera, to odruchowo weszłam na forum) :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę do energetyki składać dokumenty.

Płacę z góry?- o to nie zapytałam :roll: . Do czasu podłączenia skrzynki będziemy kombinowali z użyczeniem prądu od sąsiada, w końcu trzeba jakoś zamontować to ogrodzenie.

:oops:

Energetyka część chce z góry - po umowie, część po odbiorze skrzynki. Przy mocy 12,5 kW pierwsza rata była u nas ok. 700 zł druga ok. 1060 zł ( ale to z chyba 10 % procentowym upustem za to że załatwialiśmy sami projekt).

Hurra 2 maja zakladają licznik i właczają prąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałabym już grzebać w ziemi. Właśnie złożyłam wniosek o przyłącze energetyczne i zgodziłam się na szerszą skrzynkę, do której w przyszłości będą mogli podłączyć się sąsiedzi (jeszcze ich nie znam) a niech tam... Pan z uśmiechem kazał sie uzbroić w cierpliwość, bo to podobno cnota w tych czasach, a jakąś cnote trzeba mieć :lol: . Wczoraj znajomi zapytali, czy nie boimy się już grodzić, bo ostatnio wszystko jest przedmiotem kradzieży i żebyśmy przypadkiem nie pożegnali się za wcześnie z siatką. Cholera, trochę mnie przestraszył. Podobno złodzieje obserwują domy, w których montowane są okna i jeszcze tej samej nocy je demontują, bo pianka jest na tyle świeża, że dają się bez problemu wyjąć. Ostatnio byłam na pchlaku i rzczywiście widziałam nowiutkie okna ze śladami pianki, co trochę mnie zdziwiło, ale mój uświadomiony małżonek zdradził mi przyczynę tego defektu. Straszne czasy nastały. Najbardziej żal mi ludzi, którzy ostatnie pieniądze i serce wkładają w budowę, a taki drań z niczym się nie liczy. Oby nas to ominęło, choć mam wrażenie, że składy budowlane korzystając z dobrej passy budowlanej też nas troszkę okradają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nie grodzimy. Betonik będę miała dopiero pod koniec lipca a o froncie nawet nie myślę, bo od myślenia o kosztach jegopostawienia w głowie mi się kręci. Natomiast założyliśmy alarm i podłączyliśmy sie pod Patronusa. Są na każde gwizdnięcie - sprawdziliśmy :wink: Raz nawet spali w samochodzie u nas na działce bo cos alarm szwankował i ludzie się buntowali. No to wyłączyli alarm i pilnowali całą noc za co jestem i wdzięczna dozgonnie.

A jeśli chodzi o pchli targ to powiem szczerze, że jestem zdania, że jeśli policja czy straż miejsca zrobiła by tam małą kontorlę, to okazało by sie że większość rzeczy jest kradziona :-?

 

Edytko i Piotrze życze szybkiego wygrzebania się z ziemi i przejścia na mury :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia,

już coś się dzieje to jest najważniejsze za 10 - 12 tygodni majster obiecał, że będzie stał domek pod dachem. Teraz mamy ból głowy o termin dostawy materiałów żeby zabezpieczyć front robót, ale trzeba być konsekwentnym i nękać hurtownie telefonami. Jesteśmy dobrej myśli, to adres na nasz projekt wersja L czyli lustrzane odbicie.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=279&IdKolekcji=

 

Pozdrowienia:

Edyta&Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A niech się wyleguje. Jak zacznie budować to będzie oglądał tylko słońce nad swoim powstającym domem. Ja troszkę wymarzłam i owszem ale za to jak wypoczęłam. Świergot ptaków, plusk wody, szum wiatru.... Wróciliśmy w porę bo groziło nam przysypanie śniegiem :wink: Jedno co przywiozłam to uczulenie na słońce i mała wysypka na dekoldzie. Czeka mnie wizyta u dermatologa.

Wczoraj pojechaliśmy na wycieczkę na Skoki (Dąb Mały). Kurde jak tam pięknie!! A dziś już w pracy wrrr.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

autentycznie polecam turcje,niedrogo a jest co zwiedzac :p

wlasnie z zonka strzelilismy sobie profesjonalna sesje zdjeciowa........ :wink:

kurde nawet niewiedzialem ze ta moja polowa taka ladna no.......no i ze mnie calkiem fajny facet wreszcie wyszedl 8)

 

dzisiaj jedziemy na noc turecka...bla bla bla pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...