Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

Na stronie http://www.gmina.wloclawek.pl/ można znaleźć informacje, jak można pomóc pogorzelcom ze Smólska.

Poniżej zdjęcie tego, co pozostało z domu p. Orlińskich...

http://www.gmina.wloclawek.pl/images/foto1big

Potrzebne są przede wszystkim materiały budowlane, aby na wiosnę można było przystąpić do odbudowy domu - z doświadczenia wiem, że po budowie zostaje wiele materiałów, których hurtownia nie przyjmie z powrotem, a z którymi nie do końca wiadomo co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kraw -nowicjusz serdecznie wita wszystkich forumowiczów. Działkę kupiłem dając żonie akt notarialny pod choinkę. Jednakże po przeczytaniu wszystkich postów - zastanawiam się czy to na pewno był miły prezent?! Działkę kupiłem z warunkami zabudowy. Poproszę o pomoc w przedmiocie analizy warunków gruntowych - KTO I ZA ILE - by to wykonał - proszę o namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowicjusz serdecznie wita wszystkich forumowiczów. Działkę kupiłem dając żonie akt notarialny pod choinkę. Jednakże po przeczytaniu wszystkich postów - zastanawiam się czy to na pewno był miły prezent?! Działkę kupiłem z warunkami zabudowy. Poproszę o pomoc w przedmiocie analizy warunków gruntowych - KTO I ZA ILE - by to wykonał - proszę o namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam ponownie wszystkich.

Widzę że lopesjus dalej za mnie operuje na forum ;-)

 

Ano ruszyło się powoli,okna wstawione(popełniłem największy błąd biorąc okna z dobroplastu) teraz hydrauliki walczą przyłączami i jakoś do przodu..........

Tak się zastanawiałem lopesjus właśnie dlaczemu u was całą zimę dym z komina nie ulatywał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wszystkich.

Widzę że lopesjus dalej za mnie operuje na forum ;-)

 

Ano ruszyło się powoli,okna wstawione(popełniłem największy błąd biorąc okna z dobroplastu) teraz hydrauliki walczą przyłączami i jakoś do przodu..........

Tak się zastanawiałem lopesjus właśnie dlaczemu u was całą zimę dym z komina nie ulatywał ;-)

 

Ulatywal, ulatywał. 5-6m3 brzozy poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Magda- w sprawie kamyków zadzwoń na Skoki, albo zapytaj "naszego koparkowego"- powinien mieć rozeznanie w temacie. A tak w ogóle to sąsiadki nie mogłaś zapytać bezpośrednio?

Visser- miło, że wróciłeś po prze________rwie..

Lopesjus- przy takiej ilości spalonej brzozy, to chyba codziennie miałeś nastrojowe wieczory...:)

Do wszystkich- gdzie poza składem na Miłej można kupić stal w rozsądnej cenie? Interesują mnie profile na ogrodzenie, głównie 100x100x30; 50x30x2; 40x20x2. Znalazłam dużo niższe ceny w Izbicy Kujawskiej, ale dochodzi cena transportu, więc na jedno wychodzi. Budujący na pewno będą mieli aktualne dane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam, czy ktoś wie, gdzie można w okolicach Włocławka kupić drzewka, krzewy? (ale nie chodzi o sklepy ogrodnicze, bo tam trochę drogo...) Szukam trochę większych roślin , nie takich maleństw, jak w leśnych szkółkach (chciałoby się dożyć chwili, gdy będzie można usiąść w cieniu ;-))

Ciekawe, czy zakładacie ogrody samodzielnie, a może z pomocą firm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś wie, gdzie można w okolicach Włocławka kupić drzewka, krzewy? (ale nie chodzi o sklepy ogrodnicze, bo tam trochę drogo...) Szukam trochę większych roślin , nie takich maleństw, jak w leśnych szkółkach (chciałoby się dożyć chwili, gdy będzie można usiąść w cieniu ;-))

Ciekawe, czy zakładacie ogrody samodzielnie, a może z pomocą firm?

 

 

Polecam wycieczkę do Bądkowa. Jest tam szkółka z BARDZO przystępnymi cenami. Krzaki po 6-7 zł,więcej na stronie http://niemczyk.agro.pl/

Koncepcję ogrodu zamówliśmy u p. Moniki Linowieckiej http://www.ogrodyprojekty.eu/kontakt.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich widełkach cenowych mieści się powyższa usługa i od czego zależy oraz co zawiera?

 

Koszt 500zł - ogólna koncepcja i kosztorys. Ogólna koncepcja zawiera opis ogrodu, listę proponowanych roślin, kolorystykę w różnych porach roku itp., opis architektury ogrodowej, oświetlenie i nawodnienie - daje to ogólny obraz tego, jak może wyglądać ogród. Cena to mniej więcej wypadkowa powierzchni do zaprojektowania - u nas dotyczy niezagospodarowanej połowy ogrodu, czyli jakieś 700m2.

 

Byliśmy wczoraj w szkółce w Bądkowie, kupiliśmy kopane z gruntu tuje szmaragdowe (7zł sztuka) i dwa wiązy Wredei po 15 zł sztuka. Czynne również w niedzielę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy wczoraj w szkółce w Bądkowie, kupiliśmy kopane z gruntu tuje szmaragdowe (7zł sztuka) i dwa wiązy Wredei po 15 zł sztuka. Czynne również w niedzielę

 

 

Mam w projekcie ogrodu kilka sztuk wiązów Wredei i jestem ciekawa jaka wysokośc jest tych za 15 zł.

 

I jeszcze jedno pytanie do tych co aktualnie się budują. Interesuje mnie cena zrobienia elektryki, samej robocizny. Ile liczą sobie fachowcy od punktu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...