Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć,

Ruskowa ta brama jest najładniejsza na Granicznej i okolicach :lol: ....... a od dzisiaj mamy już prąd i nareszcie majster dorwał się do betoniarki i w kilka godzin postawili ok 20 mb ściany fundamentowej " 6 warst bloczków ". Jak tak dalej będzie to nasze terminy są realne :D .

Pozdrowienia:

Edyta&Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

My dopiero zaczniemy iść jak burza bo od wczoraj mamy prąd :lol: . Nasza działeczka jest jakieś 200 metrów po prawej stronie jak skręcisz z Rybnickiej w prawo przed figurką przy pętli autobusowej. Taka piękna drewniana brama przy takim nieczynnym barze z reklamą kasztelana tuż przy działkach. Za miesiąc to już będzie co podziwiać :roll: .....

Miłego dnia,

Edyta&Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ręce opadają.... :lol: Podnoszę do klawiatury i znów opadają.. :lol:

To chyba przez pogodę a i popracować trochę trzeba, żeby szefowi nie podpaść. W budowalnce cisza, z tydzień bedę miała wodę! co prawada ze studni, ale będzie. Ogrodzenie też będzie- ale w piwnicy. Dranie tak kradną wszystko, że nie ryzykuję i narazie się nie grodzę. Kupiłam 250 szt suporeksu po 12 zł. w końcu za rok budowa! Trzeba sie spieszyć, robić zapasy, bo mi wszystko wykupią :lol:

Edytko- mury pną się do góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundamenty już są pomurowane, wczoraj przyjechał pierwszy transport cegiełek i majster chce już ze dwie warstwy wymurować. Pogoda jest trochę kiepska ale jakoś dajemy radę, my już wodę i prąd mamy NARESZCIE :wink: . Gdzie tak kradną? że nawet boisz się o swoje ogrodzenie.

Pozdrowienia:

Edyta&Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz pisałam wcześnej, moja działka usytuowana jest na samym końcu Skalnej (możecie zrobić sobie wycieczkę krajoznawczą) i jest tam szczere pole. W zasadzie nasza działka jest krańcową i wydaje się że to koniec świata. (leży na niej mała kupka gruzu) Nie znamy ludzi, którzy bedą tam sie budowali,czy też są w trakcie, więc nie wiemy jak w tym rejonie jest z kradzieżami, ale śliczniutkie słupki z równie piękniutką powlakaną siateczką na środku szczerego pola to łatwa i necąca zdobycz. Moi znajomi budują się w Fabiankach. Najpierw skradziono im 40 m przewodu (podobno nie był tani), a jak wmurowali słupki, to chciano im je odpiłować. Na szczęście w środku również zostały zalane betonem, więc nic z tego nie wyszło, ale po co kusić? Moze ogrodzę jakimis palikami, żeby chociaz mieć poczucie własności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już robiliśmy sobie wycieczki w tamte rejony na końcu stoją już tylko same skrzynki energetyczne. Okolica jest bardzo ładna to już prawie Józefowo lasek, łąka, spokój normalnie sielanka. My też troszkę się baliśmy o nasze słupki ale narazie nic nam jeszcze nie zgineło, a słupki sami zrobiliśmy z takim "wąsem" kawałek rury przyspawany w poprzek na dole słupka. Czekacie z budową do 2008 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie byliście blisko, za skrzyneczkami jesze jakieś 100 m, przed kanałem jest moja działka. Słupki też chcemy wmurować "z wąsem", ale można je po prostu odpiłować nad powierzchnią ziemi. Budowe zaczniemy w 2008r (chyba), bo w tym nie damy rady ze wzgledów organizacyjnych. Ja do lata muszę zakończyc pare pilnych spraw, które zabierają mi sporo czasu niezbędnego do budowy. Nie mam jeszcze majstrów i nie sądzę, żebym uporała się a wszytkim do końca roku. Chcę również poczekać, żeby sasiedzi zaczęli kręcić sie przy swoich działkach i może wówczas jakoś się dogadamy w sprawie pociagnięcia wody. Nas samych te koszty pewnie by dobiły :wink: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam włocławską :). Ula na 2008 rok to ja dam ci namiar na moją ekipę. Mury postawili super. Ekipę od dachu tysz ci użyczę ;). A wykończeniówkę jeśli zrobią mi dobrze to też polecę. A z tymi kradzieżami w mojej gminie to mnie zadziwiłaś. U mnie leży paleta cegieł na działce nieogrodzonej i ani jedniusia nie zginęła. I nie było alarmu bo ten założyliśmy jak okna zostały wstawione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuje już zamówione i rosną u ogrodnika. Bagatela- 100szt. Muszę dokupić pare bombek na zimę :lol:

Aga- jeśli rzeczywiście nie będą mieli nic innego w tym okresie to będę Ci bardzo wdzięczna. Ci znajomi w Fabiankach budują trochę na odludziu i może stąd odwiedzali ich nieproszeni goście. Teraz mają ochronę i jest OK.

Pomysł ze słonecznikami spodobał się mojemu mężowi, ale chyba bardziej ze wzgledów konsumpcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już hydraulikę skończoną i wczoraj "wylewali" mi garaż. Nareszcie będę miała wrota zamontowane. Dziś mieli wchodzić do środeczka podłogi robić. Poznałam nowych sąsiadów choć chyba w niezbyt miłej sytuacji. No ale rozmowa skończyła się miło. Nie są to młodzi ludzie ale raczej w wieku moich rodziców. Zobaczymy jak dalej będzie kwitnąć ta znajomość. Oby więcej nie było między nami zgrzytów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...