Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

E&P dawać bramę.

WEKTRA jak słyszy nasze nazwisko w telefonie to aż drży. My mieliśmy towar kupiony w styczniu i lutym. I co? Towaru nie było. Zrobiliśmy korekty i szukamy w innych hurtowniach. Bardzo brzydko postępują z klientami. Ja rozumiem, że chcą gotówkę ale jeśli ktoś u nich ma otwarty rachunek i do tej pory im nie przeszkadzało, że płaciło się w ratach po 4.000-5.000 złotych a nie od razu 15.000 to nie rozumiem dlaczego teraz im to przeszkadza. Przecież większość osób ma kredyty i żeby dostać pieniądze muszą przedstawić faktury. Teraz jest niezłym biznesem otwierać hurtownie budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E&P pokażcie wzorcową budowlaną bramę. A niech innych ściska. Z foto faktycznie coś nie działa.

Wnuk pewnie zaszył się za granicami, wspomina Turcję i zarabia na chatę.

Z materiałami faktycznie jest krucho. Mój małżon po wczorajszej przygodzie z wodą na działce zaczął działać :o Chce budować :o w porze bardzo suchej :o najlepiej latem. Chcemy wznieść przynajmniej fundamenty, bo wiosną pewnie nas zaleje :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wodą w tych rejonach to nawet w lato jest problem :o a 1,7 m ławy to normalnie pod blok. My mieliśmy 1,3 m i to majster powiedział, że jest sporo pod parterówkę bo tak 1,4 m to można 2 piętra postawić. U nas jak działkowicze zaczeli podlewać swoje ogródki i włączyli hydrofory to poziom wód gruntowych obniżył się o jakieś 20 cm w ciągu kilku dni :D .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziendobry babcie :p :p :p

 

fajnie ze pamietacie o "wnuczku" :evil: :wink:

 

agatka bylem pod twoja chalupa ostatnio ale jakos si9e nieodwazylem zapukac.....

ja jestem na poziomie takim ze zdjalem humus i wysypalem wjazd z drogi na dzialke no i juz ostatecznie jestem z murarzem na 2 lipca umowiony na fundamenty,a ze scianami musze sie jeszcze dogadac bo mi kurde wielki problem sie finansowy zrobil,no ale sie nie zalamuje :p kasa zawsze sie znajdzie....mam teraz z małążonką inny dylemat,mianowicie niewiem czy ta nasza altanka niebedzie za mala,bo ogolnie to bedzie miala wymiary 7.5mx14.5m no ale tam jeszcze garaz i kotlownia odlatatuje i jakies mi sie to male wydaje...grrr........babcie jestem z wami sercem,no..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do drzezus jeszcze ....... jak chcesz porotherm to ci zalatwie..tzn dam ci namiar na czlowieka ktory ci go zalatwi po cenie producenta i okres czekania max do miesiaca chyba ze beda auta to i tydzien wystarczy no ale musisz mu dzialke jakas odpalic......(takie czasy) ja juz mam porotherm zakupiony no ale mam teraz kwestie taka ze byc moze zrezygnuje z porothermu i postawie z keramzytu,to taka opcja tylko narazie mi zaswitala w glowie :p

 

napisz mi maila a ja postaram sie zalatwic ci numer do goscia i dogadasz sie co ile i za ile no i na kiedy jak tam chcesz...ja buduje sie kawalek za michelinem jakby co....buziok

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Visser! jak dobrze wiedzieć, że masz się dobrze! Z finansami jeśli mówisz, że bedzie dobrze, to musi tak być! Jeśli chodzi o wielkość domu, to nie patrz globalnie, tylko na poszczególne pomieszczenia, tj. analizujesz salon i jadalnię, które mają ileśtam metrów i rozważasz, czy pomieścisz sie w nich z wszystkimi gratami i czy będzie wygodnnie. Przechodzisz do kuchni i robisz to samo, itd. Jeśli nie dostałeś klaustrofobii i po wirtualnym umeblowaniu połowa mebli nie stoi przed domem na podjeździe to jest ok. Na pierwszej stronie jest link do mojego domku. Również nie jest duży, ale ja uważam, że się w nim zmieszczę, skoro do jej pory mieszkam na 49m2. Z własnego doświadczenia wiem, że jak się za dużo myśli, o nasuwa się zbyt wiele wątpliwości, a to już nie jest dobre....Musisz być stuprocentowo przekonany do domu, bo inaczej po wybudowaniu ciągle bedziesz doszukiwał się wad. Powiedziała babcia! :wink:

Nie masz namiarów na tani keramzyt?, albo suporex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj ruskowa i reszta babciow :wink:

 

mam znajomego co siedzi w porothermie ale sie dowiem czy ma mozliwosc inne materialy zalatwic bo i tak musze w swojej sprawie zadzwonic.......a wasz domek tez fajniusi moj to romantyk gl362 studia atrium.jak wejdziesz na ich strone http://www.studioatrium.pl i wpiszesz symbol to oczom twym ukarze sie moja przyszla chalupka :p pozdrawiam cieplo z cieplej(az dziwne) norwegi.

 

buziok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszlym tygodniu rzucam sie na ogrodzenie tymczasowe(siatka ocynk i kolki budowlane-sprobuje sam zrobic) i wciagamy wode i kanalize na dzialke.a... bym zapomnial wspomniec ,elektryk ma zalozyc rozdzielnie budowlana pradu.ale to "pryszcz".martwi mnie zgranie wszystkich terminow.na szczescie jestem skonczonym optymista.zonka za to patrzy troche trzezwiej.pozdrowiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

visser, mojej zonce twoj domek sie bardzo podoba.my nie moglismy wybrac gotowca bo mamy specyficzny uklad dzialki ,dlatego garaz stoi o 90 stopni obrocony.za rysowany projekt placilem 2500zeta to i tak dobrze.nie chce tylko zadnych stopni,kostka od bramy do samych drzwi z lekkim spadem.widzialem tak w domku na dobrzynskiej za wisla .wygodnie i praktycznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli 2500 za rysowany to cena superaska...jak sie dowiadywalem to od 6tys w gore rysowane.u mnie znowu odwrotnie z tym podejsciem do budowy , moja zonka to podchodzi tak ze jak bedzie to bedzie a jak niebedzie to niebedzie,jej tam wszystko jedno.... czy dom postawic czy kupic to jedno i to samo wedlug niej heh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...