Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa włocławska


nowwi

Recommended Posts

aaa tam zaraz tanio ,zadna rewelka,we wlocku robia juz od 3,5tys.pewnie wzial gotowca zrobil adaptacje.a z terminem to niezla obsuwa,w zeszlym roku mialem miec fundamenty,powinien mnie calowac ze go nie obciazam za wzrost cen materialow(nie pisalismy kwitu).nasz adres: [email protected] czekam na e-maila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

podobno najgorsze fundamenty a potem juz idzie ;-)

 

bo przed fundamentami mozna sie wycofac jeszcze..

 

ja juz 5 lat temu budowalem sie i mialem wszystko pozalatwiane ekipy umowione i jakos mi sie odechcialo,a teraz zaluje bo juz bym mial swoje i za polowe tej kasy co wydam teraz.

ale teraz bede twardy i sie niepoddam...

 

wlasnie gadalem ze szwagrem i w lipcu na 100% beda fundamenty i czesc ogrodzenia bo ogrodzenie robie odrazu gotowe z klinkieru i desek....heh zaczynam od d..... strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nam wylali posadzki w garażu - te są super oraz w dwóch małych pokojach - tu mam fale Dunaju :-? Mamy też klinkierem cokół obłożony od frontu.

Visser wnusiu, kiedy byłeś? Był ktoś na działce (fachowcy)? Jak będziesz podjeżdżał pod dom to uważaj na "wrota" garażu. Jeśli tam podejdziesz - alarm murowany i Patronus rzuca na glebę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzezus, my też mamy projektowany. I nie kosztował wiele. Taniej niż gdyby wybrać gotowca i zaadoptować na nasze potrzeby. Zapłaciliśmy około 3500 zł z projektem elektyki i kanalizacji. I jeszcze 2000 zł za kierownika budowy, którym jest nasz architekt. Nie żałuję, że mam dom projektowany, bo wygląda tak jak chciałam i pomieszczenia tez są tak jak chciałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E&P o nią mi właśnie chodziło! z tego co widzę to niedługo skończycie parter. Gratuluję. U mnie pod górkę, a chodzi o wodę. Moja działka polozona jest daleko od sieci wodociągowej i jej pociągnięcie to ogromne pieniądze. Mogę ewentualnie wraz z sąsiadami założyć coś na wzór komitetu i wszyscy wystąpić o wybudowanie sieci, w zwiazku z nowopowstającym osiedlem. Jest jeden problem. Ja nie widziałam tam nigdy żywego ducha i nie mam pojęcia jak dotrzeć do tych ludzi. Zastanawiam się, czy wyciągnięcie danych od poprzedniego właściciela jest etyczne i pakować sie w to :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E&P o nią mi właśnie chodziło! z tego co widzę to niedługo skończycie parter. Gratuluję. U mnie pod górkę, a chodzi o wodę. Moja działka polozona jest daleko od sieci wodociągowej i jej pociągnięcie to ogromne pieniądze. Mogę ewentualnie wraz z sąsiadami założyć coś na wzór komitetu i wszyscy wystąpić o wybudowanie sieci, w zwiazku z nowopowstającym osiedlem. Jest jeden problem. Ja nie widziałam tam nigdy żywego ducha i nie mam pojęcia jak dotrzeć do tych ludzi. Zastanawiam się, czy wyciągnięcie danych od poprzedniego właściciela jest etyczne i pakować sie w to :roll:

To chyba jedyne rozsądne rozwiązanie. We Włocławku w urzędzie obawiam sie że nic nie ustalisz.Co prawda teraz jesli wybudujesz wodociąg na swój koszt gmina powinna go przejąc odpłatnie ale jak słyszałam robią to za grosze. Teraz doceniam budowanie się na wsi - tam wszyscy wszystkich znają i nie ma aż takiego problemu z dotarciem do sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz..... wiesz o czymś? :lol:

W wodociagach powiedzieli, że gdyby zebrał sie taki komitet, to w przyszłym roku wodociągi mogą rozbudować sieć, bo w tym już budżet jest rozdzielony. My płacilibyśmy tylko za przyłącza do działek. Mam wrażenie, że tam każdy czeka na tego pierwszego, który wziąłby się za robotę. nawet trawsko jest wyjeżdżone tylko do naszej działki, a reszta wygląda jak w mickiewiczowskich poematach :lol: nieskalana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2tys. za nadzor budowlany to niezle cie skroił.bierze sie 1tys. za ta fatyge, a mi kumpel wezmie 500 zeta.za projekt przylaczy placi sie 350 zeta za zewnetrzny (obojetnie czy to kanaliza czy woda), a 250zeta za wewnetrzne.jak cos to sluze namiarami.projekty zew. gazu i energii elektr. to juz robia zaklady Energa i gazownia.my zlecamy tylko wewnetrzne media . gorace wrecz uuupalne pozdrowiska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E&P czy wypełnialiście wniosek o podłączenie sieci przez gazowników? My dowiedzieliśmy się dopiero dzisiaj, że jakiś czas temu Rybnicka uczestniczyła w takiej akcji i z tego co powiedział nasz "gospodarz" sieć funduje miasto, przyłącza oczywiście we własnym zakresie.

Powiedział również, żebyśmy zapomnieli o głębokich fundamentach ze względu na wysoki poziom wód podskórnych :evil:

Mam ćwieka. Izolacja przeciwwodna, czy inny projekt? Projekt pasuje nam jako jedyny spośród setek analizowanych i jestem zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po małej przerwie. W końcu forum działa bo ostatnio koszmarem było otwierać tę stronę.

U nas robota idzie jak burza - kasa tysz. Czekam na ostatnią transzę kredytu brrr... Obłożyli cokół wokół domu klinkierem i zaczęli docieplać z zewnątrz. Posadzki już wylane. Wczoraj dostaliśmy decyzję ze Starostwa, że nie musimy mieć warunków środowiskowych i czegos tam jeszcze do tego, żeby zakopać butlę z gazem w ziemi. No i jest super bo to znaczy, że latem już pewnie zamieszkamy w nowym domku a nie dopiero jesienią.

Jak czytam jakie macie problemy z pozwoleniami, z wodą, z przyłączami to Bogu dziękuję, że ja mam kanalizę w działce, woda gruntowa w normie, prąd był szybko, trochę z przyłączem wody czekaliśmy ale sąsiad pożyczył swojej ("jak dobrze mieć sąsiada"). Tylko z tym gazem problem ale to ponoć też jest na dobrej drodze i za jakieś 3-4 latka będzie przyłącze ziemnego.

Na zakończenie powiem tylko, że jestem już zmęczona, niedospana i ostatnio zasmarkana -wyszły mi godziny w deszczu na budowie w bluzuni z krótkim rękawem. W domu jestem koło 20.00. Mój kot patrzy na mnie wilkiem, kwiaty więdną, żarcie z lodówki samo wychodzi bo nie ma kiedy jeść w domu. Ale chyba warto, co? Jak pomyślę o tym, że może już w sierpniu będę się budzić w nowym domu....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2tys. za nadzor budowlany to niezle cie skroił.bierze sie 1tys. za ta fatyge, a mi kumpel wezmie 500 zeta.za projekt przylaczy placi sie 350 zeta za zewnetrzny (obojetnie czy to kanaliza czy woda), a 250zeta za wewnetrzne.jak cos to sluze namiarami.projekty zew. gazu i energii elektr. to juz robia zaklady Energa i gazownia.my zlecamy tylko wewnetrzne media . gorace wrecz uuupalne pozdrowiska

 

Dałam tyle i mam nadzór na każdy gwizdek. A za projekty przyłączy zapłaciłam w projekcie domu. Nie przepłaciłam drzezus. Mój nadzór i architekt w jednym to dobry znajomy, co mi pieluchy przewijał. Nie wiem czy za wszystko - od projektu domu, przyłączy i nadzór plus użeranie się z urzędnikami w celu uzykania pozwoleń, wyjaśnień itp - łączna kwota około 4.000 zł to dużo. Gość tu zadzwonił, tam pojechał, tu doradził, na budowie zrąbał kogo trzeba. My jesteśmy zadowoleni. Wolę dac więcej i wiedzieć, że mam dobrze :wink: niż dawać 500 zeta i nie widzieć nadzoru na budowie albo błagać żeby przyjechał bo mam wątpliwości itp. Jeśli masz 100% pewności, że kumpel dobrze będzie Ci nadzorował i nie przeoczy fuszery, to ok. Gratulę takiego kumpla - toż to skarb.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E&P czy wypełnialiście wniosek o podłączenie sieci przez gazowników? My dowiedzieliśmy się dopiero dzisiaj, że jakiś czas temu Rybnicka uczestniczyła w takiej akcji i z tego co powiedział nasz "gospodarz" sieć funduje miasto, przyłącza oczywiście we własnym zakresie.

Powiedział również, żebyśmy zapomnieli o głębokich fundamentach ze względu na wysoki poziom wód podskórnych :evil:

Mam ćwieka. Izolacja przeciwwodna, czy inny projekt? Projekt pasuje nam jako jedyny spośród setek analizowanych i jestem zła.

 

1,7 metra to już wisz pod co to jest :wink: a fundamenty pod domek taki jak wasz to 1,2 m popytaj fachowców..... Wniosku jeszcze nie złożyliśmy bo nam na gazie nie zależy :roll: . Owocnych poszukiwań nowego projektu albo "mądrych" fachowców. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: chyba bee szukała fachowców, ale już rozglądam sie za parteróweczką z malutkimi fundamencikami :cry:

A swoją drogą, to zazdroszczę Agacie, że już będzie się wprowadzała. Mąż miał już pierwsze negatywne przejścia w UM, gdzie "panie" zamiast ukierunkować biednego człowieka, który nie codziennie buduje domy, ignorują takiego i odsyłają z kwitkiem doskonale wiedząc czego ten człowiek potrzebuje, ale gdy nie wyrazi sie fachowo, to rozkładają ręce i mówią, że tego nie robią.... :evil: Po czym wraca do nich (poinstruowany przez żonę), kładzie na biurku kartke z konkretnym żadaniem i wówczas okazuje się, że tak...to zrobią.... Przecież doskonale wiedzą jakie są kolejne stadia kompletowania dokumentacji, więc odyłanie z kwitkiem i pewnie nabijanie się z laika im to przyjemność :evil:

Sama jestem urzędasem, ale jak widzę coś takiego, to krew mnie zalewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...