Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam Koszaliniaków :D :D

Dawno mnie tu nie było ... po zeszłorocznej budowie musiałem odpocząć od tematu, ale zabieram sie do finalnych prac - podbitka, puc, ogrodzenie, polbruki itp. tak wiec ponownie musze wejść w temat cen, wiem, że po szoku jaki przeżywaliśmy w 2004 roku (ojj dostaliśmy po d... :evil: :evil: ) ceny troche znormalniały i z dostępnością nie ma problemu (nigdy nie zapomnę jak błagałem-prosiłem w marcu 2004 w hurtowniach żeby sprzedali mi bloczki bk Solbet albo jak z dostawy na dostawę drożała stal :evil: :evil: :evil: ). Dzięki Slawek W. i motomaniack za informacje dotyczące kruszyw i bloczków przydadzą mi sie w najbliższym czasie, Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...

sezon budowlany chyba już się zakończył

ja ze swojego domku jestem zadowolony

tylko szkoda ze jeszcze w nim nie mieszkam i nie mam netu na co dzien

może ktoś da jakiś namiar na taniego hyraulika lub tynkarza

elektryka moge polecic ,zrobil mi cala instalacje za 2000 zl

 

pozdrawiam wszystki zapracowanych budowlancow

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Mam działkę do sprzedania: "Zielony Pagórek" Stare Bielice, wylot na Szczecin po lewej stronie 400 metrów od drogi nr 6 na wysokości Motelu Trawa. Powierzchnia 959m2. Jest gaz, woda i prąd. Kanalizacja ma być realizowana w ciągu dwóch lat. Moja oferta jest dostępna biurze nieruchomości Wysokiński przy ul. 1-go Maja 8, tel. 3481033, 0-693-620-201; http://www.nwk.com.pl. Wokół działki jest już zabudowa jednorodzinna. Kąt pochylenia dachu od 22-45 st. Dojazd do działki drogą gruntową. Asfalt będzie położony po kanalizacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Kleopatra mam pytanie Gdzie dokładniej zamirzasz wybudować Melanię i czy padł juz twój wybór co do hurtowni budowlanej,wykonawców, gdzie sa obecnie najlepsze warunki do robienia zakupów: tecza, psb, KCMB, czy są atrakcyjniejsze hurt. czy masz to zgłowy bo wykonowca się tym zajmie. POMY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda pytanie nie do mnie ale moze ci pomoge

 

ja hurtownie mam juz za sobą

moja rada to taka żebyś się nie przywiązywał do jednej

a nawet powiedziałbym tak Koszalin jest bardzo drogi

szukaj poza koszalinem

np folie budowlana kupiwsz na allegro za 75gr/m2 z transportem a w hurtowni min 1zł i jest wiele takich przypadkow

Da teczy to nie musisz nawet zajezdzac bo maja wszystko najdrozsze

ja sie zaopatrywalem w sezamie ale nie wszystko tam maja tanie

trzeba poprostu uwazac

styropian najtanszy jest na lnianej

najtansze wyroby metalowe w firmie zakonek,tam tez mozna inne rzeczy budowlane kupic

co do suporeksu to pomysl nad zakupem od producenta i tak bedziesz musial kupic min 1 kpl zestaw transport.

i nie patrz na rabaty ze ktos daje wiekszy

niektorzy robia sobie narzut 60% a pozniej daJA 40 % RABATU :)

 

pzr

i dobrego tego 2006

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

Zaczynam budowę w kwietniu, pozwolenie otrzymałem w grudniu, a z końcem roku wybrałem wykonawcę, myslę że solidnego bo z polecenia no i widziałem jego kilka budów. W rozmowie gość bardzo konkretny i rzeczowy, ma swoich ludzi i sam robi na budowie, ale przede wszystkim cenowo zdystansował innych potencjalnych wykonawców, których równiez poprosiłem o wycenę.

 

Buduje się na Wilkowie (vis a vis salonu Toyota)

 

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku jaki projekt wybrałeś?Jeśli możesz podaj link.Przeglądałem twoje posty i wynika z nich, że jesteś zainteresowany rekuperatorem.Czy już zdecydowałeś się na wentylację mechaniczną i czy w związku z tym usunełeś ze swojego projektu kominy?Mnie też to interesuje odezwij się chciałbym poznać twoją opinię.na priva nic do mnie nie dochodzi.więc na ogólnym forum.Jak Ci się uda to daj znac do 07.01.06r. bo wyjeżdźam.dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pavo

 

Projekt nazywa się Krzemyk + do tego garaż G4, wszystko z Archetonu http://www.archeton.pl. Faktycznie zmieniłem całą wentylację na mechaniczną z wykorzystaniem rekuperatora. Dodatkowo będę miał GWC pod jednym z pomieszczeń w fundamantach. Całość będzie dodatkowo połączona z kominkiem, czyli DGP. Z tego co sie zdążyłem zorientować to kilka takich instalacji działa z powodzeniem u niektórych forumowiczów, może nie identycznych ale bardzo podobnych.

Kominy przewidziane w projekcie praktycznie usunąłem (były 2 murowane z cegły). W zamian będą równiez 2 ale Schiedla. Jeden do kominka fi20 (Rondo Plus), natomiast do pieca fi14 + wentylacja (Rondo Plus). Wentylacja tylko po to że nie wiem jeszcze jaki piec będę miał, na chwilę obecną bedzie to piec gazowy 1-funkcyjny, ale może kiedyś ze względu na cenę gazu będę zmuszony wstawić np. piec na ekogroszek.

 

Pozdr

Sławek W.

 

P.S.

W moim projekcie miałem już projekt wentylacji mechanicznej ale z niego nie skorzystam bo mi nie odpowiada (czyt. zbyt skomplikowany). Na etapie uzyskiwania pozwolenia na budowę wypiąłem te kartki, czyli na dobrą sprawę brakuje w domu wentylacji, oczywiście poza kotłownią. Wypiąłem dlatego że w UM wymagali aby wszystkie instalacje zawarte w projekcie miały adaptację przez uprawnionych instalatorów, a mi było szkoda wyrzucać 100 zł na bzdurną pieczatkę na czymś czego i tak w tej postaci nie wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...