Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cześć kwwoj

Odpowiedź o której wspominałem wysłałem na twój adres podany w poscie: [email protected], ale widzę że nie dotarła, serwer ją zwrócił, nie wiem dlaczego, może adres był niepoprawny, nieważne.

Odpowiem ci jeszcze raz. Krzemyka wraz z dodatkowym garażem G-4 buduję w Koszalinie. Przechlewo znam bardzo dobrze bo spędziłem tam połowę swojego dzieciństwa, poza tym często tam przyjeżdżam bo mam tam wiele rodziny i znajomych. W którym miejscu budujesz, na Człuchów, czy za cmentarzem, może w innym miejscu? W swoim Krzemyku wprowadziłem kilka zmian: likwidacja podcienia przy wejściu, dobudowany dodatkowy daszek nad wejściem + nowe całkiem inne schody (na wzrór Hani z Archipelagu). Poza tym usunąłem okienko nad garderobą i zastąpiłem je oknem dachowym. Usunąłem kominy, zastepując je kominami Schiedla, nie mam równiez kominów wentylacyjnych, bo planuję wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła + GWC. Zmieniłem wielkość i usytuowanie tarasu oraz większości okien na parterze. To tyle z większych zmian, a cha i jeszcze jedno podniosłem wysokośc ścian parteru po to aby schować pod sufitem podwieszanym instalacje od wentylacji mechanicznej i nawiewów z kominka GDP.

Technologia jaką ja będę stsowałą to mur 3-warstwowy z silikatów z ociepleniem ze stropianu. Dach to dachówka cementowa firmy Euronit - kolor grafit.

Jak masz jakies pytania to nie krępuj się, mój e-mail to [email protected]

Pozdr

Slawek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie !

Równiez planujemy rozpocząć na przełomie czerwca/lipca budowę w okolicach koszalina. Nasz projekt to Sopran z pracowni MTM Styl.

Jestesmy na etapie załatwiania pozwolenia na budowe i wyboru materiałów.

I w tym momencie mam do wszystkich ogromna prośbe o informacje na temat cen materiałów i miejsc ( składów budowlanych, hurtowni) na naszym i nie zabardzo odległym ( koszt transportu) terenie.

 

Budujemy domek o pow. uzytk. 139 m, ściany dwuwarstwowe z betonu komórkowego ( biały, 24x59, 400-setka) , ocieplenie styropianem ( 12-15), strop terriva, dachówka (?).

 

Proszę o namiary na niedrogie materiały, pozdrawiam i zycze powodzenia na budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i my zaczęlismy pod koszalinem, co do cen to u producentów betonów mozna sie dogadać bez faktur :) bloczki i beton np bloczki 14 cm za 2,65 ... beton b20 190złm3co do hurtowni to dwie najtansze w/g mnie w koszalinie to: na szczecinskiej taka zółta za komisem:) po lewej stronie od szczecina patrząc zaraz za dreweximem - zapomniłem jak sie nazywa i druga to "careco" na ul. lutyków (?) koło lechickiej o ile dobrze pamietam nazwy ulic... okna najtaniej - i to dobre na korytarzu koło NOMI - facet ciąga okna ze słupska bodajże:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kathleenka

 

Moze przdadzą wam sie moje doświadczenia. Obecnie rozpocząłem budowe w Koszalinie - Osiedle vis 'a vis salonu Toyota (Wilkowo II). Materiały kupuję juz od lutego i składuję w depozycie w hurtowniach. Bloczki betonowe najtańsze u Pana Kafla na ul. Przemysłowej - cena 2,1 zł za szt. netto. Dachówkę cementową kupiłem w Ambicie (róg ulicy Mieszka I i Bohaterów Warszawy) - naprawde dobra cena - 1.68 zł netto za szt dachówki podstawowej, Euronit S (grafit). Beton z Górażdże (ul. Bohaterów Warszawy) - B20 - 183 zł netto z dowozem. Beton naprawdę wysokiej jakości mieszany jedynie na kruszywach płukanych. Gruszki nowe 7 i 9 m3. Naprawdę polecam. Piasek frakcji 0-2 mm kupiłem w żwirowni Ratajki - cena 1 tony 7 zł netto + dowóz 6 zł netto za 1 tonę. Ceny dotyczą zestawu 25 tonowego tzw. łódki. Warto. Materiał na sciany kupuję w hurtowni Mega System na ul. Słowiańskiej. Buduje z silikatów (dom) oraz z BK (garaż). Dostałem kilka ofert ale ich była najkorzystniejsza. Szczegóły na życzenie.

Pozdrawiam

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

:D Witam Kołobrzeg!

Szukałem długo i czyżby wreszcie jakaś bratnia dusza?

Kupiliśmy działkę i właśnie zaczynamy drążenie sprawy.

Będę potrzebował geologa, geodetę, no i przede wszystkim architekta - może kogoś polecicie?

Jakie są stawki za tego rodzaju usługi?

Tak w ogóle wiele mam pytań ale może sprawdźmy czy jest wiecej ludzi z Kołobrzegu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

co do betonu to powiem tylko tyle że najlepszy beton w Koszalinie ma Dźwigbet. Solidna i dobra firma. Są dokładni i zawsze na czas mi dostarcza beton. Co do innych firm Koszalińskich to nie mam zaufania. Raz brałem właśnie u jednej firmy znajdujacej sie na ul. Poł... oraz ul. Szczeci... to mnie oszukali, a jak ceny porownalem z Dzwigbet-em to wychodzi na to samo.

Jakosc betony jest znakomita- szybko wiaze, jest wytrzymaly.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Kupiłem działkę w Koszalinie na ul.Gryczanej (wyjazd na Połczyn naprzeciwko seminarium. Polecam! Piękne tereny!), po półtorarocznej walce o warunki zabudowy, wreszcie się udało! Teraz już jestem na etapie zezwolenia . Zaczynam budowę na przełomie sierpnia i września.

Wybrałem projekt DJ001 z ARCHDESIGN:http://www.archdesign.pl/index.php?p=agenor_7_(dj_1).

 

Chcę postawić fundamenty z bloczków keramzytowych i ściany z pustaków z keramzytu. Pytanko: czy ktoś z Was budował z tego materiału?, jakieś opinie, porady,ceny itd?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Jako wiate na budowę poszukaj blaszanego garażu, nowy to wydatek ok. 1300 zł, uzywany kupisz znacznie taniej. Nie ma lepszej wiaty, możesz schowac w nim narzedzia i część droższych materiałów i zamknąć na klucz. Poza tym dobrze chroni przed deszczem i jest trwały. Sam mam taki, ale swój zrobiłem sam, trochę kątowników i blachy i garaż jak sie patrzy, polecam takie rozwiazanie jest super. Mój sąsiad jak tylko zobaczył mój garaż w ciagu 2 tygodni postawił sobie podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...