Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja chyba mam jakiegos pecha - dzwoniłam do brokatu i brama segmentowa, kasetony, kolor złoty dąb 2,50 x 2,20 wyszła

2160 netto + Vat + 350 montaz czyli

 

2160 + 22% Vat tj. 475,20 + montaz 350 =2985,20 zł. :(

 

moze jeszcze stosuja vat ( z montażem) 7 % ale nie pytała. Wtedy wyszłoby 2311,2 + 350 montaz =2661,20

 

skąd ta róznica w twoich wyliczeniach netto 1700 a tymi podanymi mi 2160 ? to jest prawie 500 zł na cenie netto ? w czym tkwi haczyk ?

 

I czy chodzi o ten Brokat w Kołobrzegu :

 

Brokat. Centrum okien i drzwi

tel.: 0 94 354 59 00

78-110 Kołobrzeg, św. Wojciecha 10

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlategoteż mówiłem o kompromisie między ceną a jakością :) a z reguły nie jestem facetem który "chwali swoje" tylko staram (?) się o obiektywną ocenę ... gdybym miał więcej eci peci wybrałbym horrmana a gdybym nie miał wcale to bym kupił wisniowskiego, albo jakąś uchylną a nie segmentową, chociaż spotkałem sie z opiniami ze horrman tez nie są najlepsze, ale myslę ze duzo zalezy od jakości montażu jak i od odpowiedniej konserwacji ...kazdy wybiera w/g siebie...i swoich argumentów , ja wybrałem krispola bo stosunkowo niedrogie do innych i ma ładną strukturę i kolorek :) i kupiłem razem z drzwiami KMT zewnetrznymi więc dostałem trochę taniej, zainteresowanych zapraszam do obejrzenia :) tylko muszę ją odkurzyć :)

jezeli chodzi o bramę Hort to sie nie wypowiadam bo nie znam , ale patrząc na posty wyzej to mając 2900 to chyba wolałbym dodac te 300 i wziąć Krispola ... idź jeszcze raz do Mega i zastosuj chwyt marketingowy :) powiedz tak od niechcenia "pan Piotr mówił ze pani Edyta ma najtaniej w mieście" - moze coś jeszcze uszczkniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--------------------------------------------------------------------------------

 

Drodzy koszalińscy budujący- ja z zupelnie innej beczki : o architektach :( :(

 

 

Jakiś czas się nie odzywalam bo caly czas walczymy z papierami, ale to co nas spotkalo tu w Koszalinie- muszę się tym z Wami podzielić .

 

Jako, ze jesteśmy na etapie papierkowym to najczęstsze kontakty mamy z architektem, który jakby się moglo wydawać powinien być POMOCNY na tym etapie, ale niestety :evil: w naszym przypadku tak nie bylo (cale szczęście czas przeszly!!!).

 

Wszystkie dokumenty, mapki, warunki itp. zalatwialiśmy sami gdyż pani architekt zawolala od nas za to 500zl- a ze byliśmy już po "przeprawie z urzędem miasta w sprawie warunków zabudowy i po pierwszych uzgdodnieniach branżowych stwierdizliśmy że pociągniemy to dalej sami i jak się okazalo to dobrze bo pewne sprawy mąż przyspieszyli zalatwil pozytywniej niż przewidywala to p. arch.!!

 

Tu dochodzimy do sedna p.arch. wszystko bylo truno i każde z 5 spotkań polegalo glównie na tym, że p. arch. na nasze propozycje zmian reagowala cierpiącym tonem i przedstawianiem problemów jakie dla niej się będą z tym wiązaly, a sama nie wychodzila z żadną propozycją dotycząc projektu( jak ufunkcjonalnić go, bądż dostosować do naszych indywidualnych potrzeb.

Najbardziej jednak świadczy o jej stosunku fakt, że na każdym spotkaniu musieliśmy jej przypominać, że mamy mieć wodę z wodociągów bo ona ciągle nwracala do studni :evil: :evil: :evil: . Widać bardzo byla zainteresowana naszym projektem :evil: i dokladnie znala sprawę :evil: . Może oczekiwaliśmy zbyt wiele, ale my nie kupowaliśmy namiotu na wyprzedaży w markecie tylko chcemy wybudować dla siebie dom i oczekujemy min zangażowania od osoby, która ma pomóc nam go tworzyć.Tym bardziej, że 5lat temu w Poznaniu rozpoczynaliśmy budowe i zaangażowanie architekta bylo skrajnie inne :D :D ( zalatwil wszystki papiery, sam proponowal przyjazne nam rozwiązania, a do tego przyjeżdżal do nas kiedy nam pasowalo) i ta cena w sumie za wszystko zaplaciliśmy 700zl, a pani arch. zawolala od nas z ^aską i cierpiącą miną oraz w/w brakiem zaangażowania 700zl zgospod. terenu i min 1500zl adaptecja TO JUŻ BYLO PONAD NASZĄ WYTRZYMALOŚĆ- ^aska za takie pieniądze!!!! Ja wiem, że tamten projekt byl 5lat temu, ale za mapki placiliśmy tyle samo wtedy i teraz za projekt( też gotowy) 1200-teraz1750- różnica niecale 50% niech tyle samo by zdrożal arch to nadal jest ok 1000zl, a nie 2200 Z ^ASKĄ .Poczuliśmy, że ktoś nas tu robi w jelenia :( :evil: -popytaliśmy wśród arch. tu w Koszalinie okazalo się, że wszyscy "śpiewają" tak samo, a dotego piętrzą trudności Postanowiliśmy zadzwonić do arch. sprzed 5lat(cale szczęście robilam dobre notatki-znalazlam numer ).

 

PAMIĘTAL NAS ! :D NIC NI BYLO DLA NIEGO PROBLEMEM! :D POWIEDZIAL, ZE BĘDZIE MUSIAL ZROBIĆ DODATKOWE RYSUNKI DLA NASZEGO DOBRA-ZEBY BUDOWLAŃCY SIĘ NIE POGUBILI(no to już myśleliśmy, że nam za to "zaśpiewa"!) WIĘC PODSUMOWAL NAS NA.........600ZL :D I NIKT Z NAS Z "MAFII KOSZALIŃSKIEJ" W JELENIA ROBIĆ NIE BĘDZIE!!! :wink:

 

Przy czym pani arch. bardzo się zdziwila, ze rezygnujemy z jej uslug bo" w Koszalinie na pewno nie znajdziemy taniej". Na co mąż powiedzial coś o zmowie na "krojenie jelenia"-tylko się poblażliwie uśmiechnęla i wyciągnęla rękę po kasę za to co już zrobila("bo przeciż tyle zrobila") tzn. byla pośrednikiem z branżystą(chciala za to 1600zl -my z tym samym facetem mamy umowę na 900 ), no i wrysowala kontur domu w matrycę-dostala 350 i dowidzenia!!!

 

Nie wiem skąd się bierze takie zalożenie, że przy calkowitym koszcie domu te "pare tys." to nic-wolę je mieć w kieszeni niż placić frycowe!!!!!!!!

 

 

Przeprzszam, że tak o pieniądzach i w ogóle, ale jestem podminowana, a do tego Poznanianką :wink: :D :wink: (cale szczęście dobrze się skończylo-mąż jest w drodze do POZ :D :D )

 

 

Pozdrwiam wszystkich!!!

 

IDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę jeszcze do bram

Te co ja kupiłem Horta, to sa bramy segmentowe białe z wąskimi przetłoczeniami, zamkami patentowymi (dodatkowo 100 zł) oraz sprężynami skrętnymi. Na dobrą sprawe jeszcze ich nie mam zamontowanych ale wizualnie wyglądają jak te z Krispola. Kolega ma takie jak moje i jest z nich zadowolony, z tym że on ma jeszcze napędy. Za napędy musiałbym dopłacić 600 zł (w tym dwa piloty do każdego napędu). Jak brałem wycenę z Megi cena za bramy byłaby trochę wyższa. Nie ukrywam, że w pierwszej chwili chciałem wybrać właśnie Megę jako dostawcę okien, rolet i bram garażowych ale zdecydowała lepsza oferta z firmy Eltex. Dodam jeszcze, że miałem wycenę kompletu okien, bram i rolet z przynajmniej 6 czy 7 największych firm w Koszalinie, więc wybór nie jest przypadkowy. Jak mi je już zamontują (w przyszłym tygodniu) to moge powiedzieć coś więcej, na razie tyle.

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiondek, czy pan Janek kładzie juz u ciebie tynki? Kilka dni temu z nim rozmawiałem i umówiłem się na tynki dopiero po 20 października, bo z tego co mi powiedział do tego czasu ma pełne ręce roboty. Chciałbym jednak wcześniej zobaczyć jego robotę. Jeżeli nie miałbyś nic przeciwko to podjechałbym do ciebie do Niekłonic.

Pozdr

Sławek W.

 

Tynki brrr

 

i jak Wasze tynki?

 

ja dalej nie mam chetnego na zrobienie tradycyjnych tynków...

 

Sławek ile u Ciebie będzie robił?

Może ja wstrzelę się w kolejny termin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie robią - góra już zrobiona zajeło im to 3 dni, ale tynki dla mnie super, ok 400 m wyjdzie 6-7 dni, a co do terminów to jak chcecie to radzę sie już umawiać konkretnie bo moze byc ciężko, ja już wstepnie umówiłem sie na podłogi mixokretem na 15 pażdz :)

mam tez sprawdzoną ekipę za 12zł/m ale podłoga normalnie szkło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...