Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

Musze was ostrzec przed nierzetelnym gościem od koparki

Nazywa sie Pan Zdzisiek, nie znam nazwiska bo to gościu z tzw. łapanki. Z tych rzetelnych których numery podawałem we wczesniejszych postach nie mogłem skorzystać bo nie mieli wtedy czasu a mi bardzo zależało własnie na czasie. Gościu jeżdzi Case'm, a jego nr telefonu to 508525836. Dlaczego wystawiam taką negatywną opinię o tym gościu. Juz mówię.

Przyjechał do mnie na budowę w zeszły wtorek. Miał zrobic przekop i zniwelowac teren. Przez to że przyjechał juz dość późno bo ok. 17.00, to nie zdążył zrobić całej roboty (robił około 1 godziny). Umówiliśmy sie co do ceny za całośc pracy - 400 zł. Zapłaciłem mu połowę. Zapewnił mnie że przyjedzie skończyc pracę na drugi dzień po południu. Przyjechał z samego rana co całkowicie zdezorganizowało mi pracę. Porobił 30 minut, nie skończył pracy wziął druga część zapłaty i powiedział że w sobotę przyjedzie i skończy robotę. I co, nic. Dzwoniłem do niego codziennie po 2-3 razy i za każdym razem obiecywał mi że na pewno przyjedzie ale jeszcze nie wie kiedy. Dopiero dzisiaj pod wieczór przyjechał coś tam zrobił (pisze coś bo akurat nie było mnie na budowie) ale nie tak jak miał wykonać i pojechał.

Reasumując:

Robota wykonana na ocenę 3 (teren nie jest równo zniwelowany, a plac z, którego miał usunąc humus to jedna wielka beznadzieja - do poprawki), przy tym nieterminowa. Ogólnie facet do bani. Nikomu go nie polecam a wręcz odradzam korzystanie z jego usług.

Pozdr

Slawek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

prosze bardzo:

elektryk - pan piotr 601086569 ocena 5

tynki - pan janek 502401107 ocena 5

podłogi -mixokret- pani Sylwia (?) Gouda 607229108 ocena 5

co, kominek z płaszczem, kotłownia - pan dariusz 507206221 ocena 4 ...

hurtownie z duzymi rabatami: careco - lutyków ulica, oraz apa 2 - szczecińska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :D

zamierzamy rozpoczac budowe na wiosne 2007 8km od koszalina

domek ok 100m2 i chcielibysmy prosić o namiary na sprawdzonych fachowców :

-kierownik budowy

-ekipa budowlana lub firma która wykona roboty od fundamentow po wieniec

-rozsadne hurtownie budowlane

- i wszystkich innych fachowców godnych polecenia jak i równiez informacje z kim mamy sie absolutnie nie zadawać

Z góry serdecznie dziekujemy za wszelkie informacje i rady :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję entuzjazmu. Najpierw zacznijcie od zakupu wiaderka relanium. Sorki, ale musicie uzbroić się w cierpliwość farmakologiczną. A w temacie Twojego pytania: nie ma ludzi z branży budowlanej godnych polecenia, szczególnie teraz, za dużo ludzi się buduje i za dużo budowlańców wyjechało z naszego kochanego kraju. Mimo wszystko powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Co prawda nie jestem z Koszalina ani jego okolic, a wręcz z drugiego końca Polski, ale moja sprawa jest lekko powiązana z waszym regionem. Mianowicie, chcę kupić działkę 10 arów, częściowo uzbrojona, tzn. jest prąd, woda, gaz (2m od granicy) kanalizacja (40m od granicy działki) droga częściowo utwardzona (dojazd drogą asfaltową, potem ok. 100m droga polna utwardzona, i ostatnie ok. 30 m droga polna nieutwardzona) Działka jest na Podkarpaciu, ale jej właścicielka mieszka w Koszalinie. I zastanawia się nad ceną, bo ponoć w Koszalinie działki są bardzo drogie. I teraz moje pytanie: jakie są ceny działek w Koszalinie. Co to znaczy bardzo drogie.

Będę wdzięczna za wszelkie podpowiedzi.

I życzę wszystkim powodzenia w dążeniu do własnego wymarzonego domku.

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem porównywaie w ten sposób nie ma sensu, prawdą jest ze ceny działek skoczyły, ale w koszalinie działki róznie od 25zł/m (bez niczego) do 80,90 i więcej za metr, zatem moja rada jest taka zeby zapytać raczej "autochtonów" - okolicznych mieszkańców o ceny działek w okloicy i uśrednić i trakatowac tą kwotę jako "początkową"do negocjacji,

a wartość działki nie jest taka jaką chce sprzedający tylko taka jaką moze zapłacić kupujący :), chyba ze to jedyna i zadna inna działka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że porównywanie cen działek odległych od siebie o jakieś 700 km może być dla kogoś absurdem. Znam cenę działek w mojej okolicy, a na działce tej bardzo mi zależy, bo graniczy z moją. Powiększyłabym sobie teren koło domu.

Negocjacji raczej nie będzie, bo będzie mi głupio się targować, i nie chcę, aby przez kolejne lata zarzucano mi, że kupiłam działkę za bezcen, oszukałam czy specjalnie zaniżyłam cenę.

Gdyby właścicielem był ktoś obcy zrobiłam tak jak piszesz. Przyjęłabym jakąś cenę i targowała się. Ile ściągnę w dół to moje. Ale niestety nie tak. Jest to bliska rodzina - ciocia. I w naszej rozmowie padło, że tam gdzie ona mieszka, czyli Koszalin działki są bardzo drogie i ona chciałaby sprzedać właśnie po takich cenach, tylko, że nie padła żadna kwota i ja nie mam pojęcia, co może znaczyć dla niej bardzo drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Mam na imię Tomek, a moja lepsza połowa Iza. Na wiosnę zaczynamy budować nasz własny kącik w Konikowie. Zapiski w "grupie" obserwuję od jakiegoś czasu. Postaram się od wiosny systematycznie informować o postępach w budowie.

Na dzień dzisiejszy mam do Was prośbę: jeśli ktoś jest zadowolony z pracy swoich ekip i mógłby podzielić się namiarami, to będę bardzo wdzięczny :D

 

trzymajcie się ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoje namiary na fachowców - zostawiłem wyzej , co jeszcze moge dodać - ekipa do stanu surowego - mam dwie , wczesniej była jedna ale się odłączyła część ekipy, proponuję sie umawiać już bo wiosną moze byc cięzko

pan bogdan+szwagier+dwóch ojców, solidne chłopaki i co wazne prawie nie piją , no moze piwko ale nie widziałem ich na bańce nr tel: 607580398

:) co do drugiego pana to pan rysiu o którym pisałem też wczesniej, choc było kilka drobnych "niejasnosci" to prostowane sa one na bieżąco i bezproblemowo i pan jest godny polecenia, co wazniejsze podpisuje sie umowę z hurtownią z którą on współpracuje i materiały są jako usługa - znaczy z VATem 7% co w całosci daje trochę oszczędności a i problemy z towarem znikają znaczy pan rysiu zamawia to co potrzeba i robi nie, trzeba latac za materiałami , a i hurtownia daje duze rabaty - 602534585,tylko tu uwaga nalezy sie umówic dokładnie i zapisać co jest do wykonania za jakie pieniądze i co nalezy do stanu surowego, zeby nie było pózniej np , "a schodów to nie liczylismy" :o , dach - z orynnowaniem i z blacharką czy bez? - takie tam szczegóły które pozniej zaskakują

pozdrawiam budujących :) ja własnie skończyłem centralne i wode wyszło razem 12.000 z grzejnikami i podłogówką - of course bez pieca :) takze szykujcie portfele i do budowy!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Asionek za podpwiedzi, aktualnie mam ekipe na fundamenty i mam zamiar zaczac w tym tygodniu, lecz zobaczymy czy pogoda pozwoli :roll: zobaczymy co chlopaki sa warte w "praniu", mam nadzieje, ze sie uda wyjsc z ziemi przed sniegiem :)

Tomek - ja buduje sie po prawej stronie na wysokosci sklepow, przystankow, a Ty w ktorym miejscu?

Mam jeszcze pytanie odnosnie kierownika budowy, zna ktos moze takiego choc troche zaangazowanego? czy tacy sa jeszcze czy ogranicza sie to glownie do wypelnienia dziennka i pokazaniu sie raz na jakis czas na budowie? ewentualnie poprosze o namiar na jakiegos rzeczowego goscia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

 

Dzięki Asionek :) i to nawet bardzo. Podzwonię w tym tygodniu do obydwu poleconych ekip.

 

Guziu:

Ja buduję też po prawej stronie, ale za kościołem - jest kilka działek przy drodze na Niekłonice.

Mam namiary na takiego gościa, co jest "aktywnym kierbudem". Prowadzi budowę i jednej z moich sąsiadek. Nawet przez chwilę się zastanawiałem, czy nie wziąć go do prowadzenia swojej budowy, tym bardziej, że gościu robi kosztorysy, kompletuje ekipy i sprzęt itd. Ale chyba jednak wezmę tego, z którym już rozmawiałem, robił adaptację projektu itd. Co prawda nie pojawia się zbyt często na budowie, ale mi to nie przeszkadza. Dałbym sobie radę nawet bez kierownika budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mam łaskawe pytanie Pana o nicku ''Asiondek'' - czy buduje Pan może rzeczonego ''Fistaszka'' ? Jeśli tak, to czy jest ew. możliwość ''rzucenia okiem'' na ów domek w realu, gdyż chcemy taki zacząć budować w przyszłym roku. Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...