Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

W takim razie i ja się wypowiem w sprawie stropów.

Osobiście mam strop monolityczny i nie zamieniłbym go na żaden inny. Koszt materiału nie wiele odbiega od Terivy. Oczywiście jest trochę droższy. Ale zyskuje się przede wszystkim na sztywności budynku, bo strop monolit spina wszystkie ściany. Ponadto w 100% eliminuje się efekt klawiszowania który spotyka się w stropach gęstożebrowych. Ze względu na jednolitośc materiału w całym przekroju mozna na nim wieszać praktycznie wszytskow i to w każdym miejscu czego nie zrobisz w Terivie, szczególnie jeżeli trafisz w środek pustaka a rzecz do powieszenia będzie bardzo ciężka. Kolejną zaletą jest izolacyjnośc akustyczna. Podpierając się literaturą stropy o grubości powyżej 14 cm nie potrzebują dodatkowej izolacji akustycznej, gdyż bardzo dobrze izolują dźwięki, tak więc można bezpośrednio na nim wylewać posadzki. Kolejnym argumentem na korzyść monolitu jest jego grubość - jest on przynajmniej o połowę cieńszy niż Teriva. Jednym z minusów monolitów jest robocizna i fakt że trzeba szalować cały strop. Jednak deski do szalowania z powodzeniem wykorzystałem na deskowanie dachu, dzięki czemu mam znacznie sztywniejszy dach i nic sobie nie robiłem z wichur jakie szalały w ostatnich dniach.

To tyle, każdy strop ma swoje zalety, jednak wybór należy do ciebie.

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

To i ja dorzucę kilka uwag na temat stropu :-? Otóż zdecydowałem się za namową naszego grupowicza :) Motomaniaka na strop z płyt kanałowych które są robione w naszej Przemysłówce.W tej firmie tymi sprawami zajmuje się Pan Staciwa który na podctawie planów domu na miejscu policzy ile tych płyt potrzeba no i ile to będzie kosztować bo transport i dżwig są do tego potrzebne.Na pewno w tym miejscu zrazisz się co do tego pomysłu mając jeszcze na względzie i to że krąży opinia o pękaniu spoin między płytami czego przykłady mamy w naszych "pięknych"blokach.W tych nowych płytach boczne powieszchnie są wyprofilowane w tzw. zamki które to zjawisko eliminują ,a dodatkowo robi się kilkucentymetrową szczelinę między płytami do dodatkowego zbrojenia i zalewania betonem.Tym sposobem w ciągu kilku godzin strop jest ułożony u mnie trwało to 3 godz. dom o wym.1555 na 895 .Płyty z jednej strony są bardzo równe wobec czego wystarczy położyć gładż i sufit gotowy.Pewnym mankametem w moim przypadku był fakt dostania się wody do kanałów bo długo czekałem na więżbę i póżniej musiałem je nawiercać no i trzeba mieć trochę miejsca przy montażu dla dżwigu i ciężarówki z lawetą.Całość kosztowała mnie ok.8000zł 8) Pozdr.Dzum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po rekonesansie cenowym Terivy. Właściwie nie ma konkurencji, wahania cen między Strażacką, a Przemysłową 9 sięgają na metrze max 5 procent. Acha, od 1 lutego Strażacka zapowiada podwyżkę max 10 procentową, a Przemysłowa 2-3 procentową, więc prawdopodobnie się wyrówna:-) Została jeszcze Niemica... Zrezygnowałem z jej sprawdzania po rozmowie ze starym budowlańcem; podobno kiepskie formy mają, więc jakość pod dyskusję.

Dobrze, a ile za metr stropu? Ano w zalezności od długości belek - im dłuższa tym droższa - w zakresie od 2,40 do 6,00 m wychodzi od 52 do 62 zł za metr kwadratowy. Transport do Niekłonic - dwa zestawy (z HDS) z paletami - po 100 zł każdy.

Hm, to nie jest zła cena za strop. Zostanę jednak przy Terivie z keramzytem. Pewnie dlatego, że nie robię deskowania dachu;-) Akustyka... myślę tak - strop i tak trzeba zalać, a i docieplić, więc może znajdę jakąś styropłytę , która będzie i dzwiękochłonna, a nie zabije portfela. Klawiszowanie - fakt, problem. Postaram się trzymać technologii układania, pilnować dojrzewania betonu. Powinno być dobrze, a jak będzie - opowiem.

Dzięki za udział w dyskusji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie brałem u niego, mój kolega miał kłopoty z nim... :) facet chyba za duzo bierze zamówień - daje niskie ceny ale co z tego jak sie nie wyrabia,po za tym nie podobał mi sie profil wewnętrzny okna i chyba tu lezy tajemnica ceny tych okien, nie przypominał on profilu typu "VEKA" ja brałem okna z innej firmy, a drzwi wewenętrzne w KPPD (?) nigdy nie moge zapamiętać hehe, zewnętrzne z MEGI - drzwi KMT, przypominam, że jest to moja opinia i w zadnym razie nie moze byc podstawą do tego czy owego :) ja poprostu z niego zrezygnowałem bo okna niezbyt a na parapety nie bede czekał 40 dni (jak mój kolega), ja czekałem 7 dnii... oczywiscie w innej firmie

pozdrawiam i czekam na koniec zimy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem nowa na tym forum mam zamiar zacząć budowe na wiosne w Niekłonicach.Mam pytanko płaci się firmie za wycene swojej robocizny :( ,a drugie pytanie czy zna ktoś dobrą niedrogą i godnom polecenia ekipe budowlanom.Zamierzam postawić w tym roku stan surowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nowych forumowiczów (bsia oraz tomek i ola). Mam nadzieję, że znajdziecie w naszej grupie pomocne odpowiedzi na wasze pytania.

 

bsia:

No wreszcie udało ci sie zalogowac na forum, gratulacje. W mojej opini najlepsze hurtownie od dachów to: Ambit na ul. Mieszka I, Careco na ul. Lutyków i Izoterbud na ul. Władysława IV. Te hurtownie specjalizują się tylko w dachach. Jest jeszcze cała masa innych hurtowni budowlanych gdzie mozna kupić dachówkę. Co do najlepszej dachówki ceramicznej to jest tak jak z najlepszym samochodem. Po prostu nie stać nas na niego. Osobiście nie polecam Robena (ma za płytkie zamki i nie jest najrówniejszy). Naprawde łądna dachówką jest Ceraton, ale jest droższy od Robena, coś za coś.

P.S.

Czy stroje na bal już gotowe?

 

tomek i ola:

Za wycenę robocizny się nie płaci. Jeszcze tego by brakowało, że ktoś mówiąc nam cenę będzie wczesniej żądał za to zapłaty. To tak jabyś chciała kupić coś w sklepie i nie było na towarze ceny, pytasz o, nią a sprzedawca najpierw bierze zaliczkę.

Co do wykonawców to z nimi jest spory problem, jest ich mało i nie wszyscy inwestorzy są z ich pracy zadowoleni. Życzę owocnego poszukiwania, ponieważ w końcu zaczyna się okres martwy dla wielu z nich.

 

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ASIONDEK

Mam pytanko we wcześniejszych postach podawałeś namiary na ekipy budowlane można do nich dzwonić?czy są oni godni polecenia jest mi potrzebna dobra ekipa poniewarz ja wyjerzdzam a żona będzie się zajmowała całom budowom a natym za dobrze się niezna.Dzięki za odpowiedz.

Pozdrawiam.tomek i ola.

 

 

ps.Wie ktoś może gdzie można kupić tanio wiate budowlanom albo może ktoś ma na sprzedaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo kup sobie garaż blaszany, nowy mozna kupic już za 1600 zł (cena z montażem), używany znacznie taniej. Jak moasz ochotę to zadzwoń pod ten numer, przywiozą ci garaż na miejsce i zmontują 605286058. A garaży z balchy ocynkowanej i temu podobnych obiektów maja spora gamę.

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Harlla czy możesz jeszcze bardziej sprecyzować gdzie w gminie Będzino będziesz budował :o Bo ja buduję w Mścicach ul. Akacjowa 8) pozdr. Dzum

 

Witamy wszystkich z Grupy Koszalińskiej.

 

W nawiązaniu do poprzednich postów będziemy chyba sąsiadami - bo też zamierzamy tam budować. Projekt jest w adaptacji i mam nadzieję że niedługo wystąpimy o pozwoleniena budowę.

 

Jako geologa również możemy polecić wspomnianego wcześniej pana Plichtę, który wykonał 3 otwory na działce do gł. 4M i zapłaciliśmy za to ok. 600zł (dokładnie nie pamiętam - a nie mam dostępu do rachunku).

 

Czytając inne fora często piszą o podwyżkach materiałów - my mamy zamiar budować z porotonu firmy Roben - czy ktoś zna ceny tego budulca na miejcu w Koszalinie. Niestety my mieszkamy za granicą i możemy tylko polegać na rodzicach i ewentualnie na życzliwych forumowiczach.

 

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Asiądek za info ,a co do tego profilu to faktycznie awangarda ma go jakiś taki słabowity :-? W końcu wybrałem okna Rehau wyglądają o wiele solidniej i sądze że będą warte tej ceny :p

Witam Misialki :D

Nareszcie na forum pojawił się ziomek z tego zakątka :p

Co do cen tego materiału to niestety nie jestem zoriętowany ,ale jako ciekawostkę to mogę podać to iż suporeks w Castoramie Katowice kosztuje 5,45 a w Koszalinie 7,20 daje do myślenia :o pozdr.Dzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...