Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

Cześć wszystkim

Dzisiaj zakończyłem tynkowanie (na razie), Pan Janek przeprowadził sie dzisiaj do dorkada. U mnie zostały tylko tynki zewn. na domu, ale to dopiero na wiosnę. Z czystm sumieniem moge naprawde polecić tych tynkarzy, po prostu siła tradycji w robieniu tynków.

Pozdr

Sławek W.

 

P.S.

Tak przy okazji, gdyby ktoś potrzebował beczki 5000 litrów np. na szambo, to mój sąsiad ma takową na sprzedaż. Beczka jest stalowa, szczelna i w dobrym stanie.

 

 

Witaj Sławku ...dawno tutaj nie zaglądałam , odkąd zaczęliśmy budowę naszego domku . I u Ciebie zauważyłam coś, co mogę potrzebować..chodzi o tę beczkę -5000 litrów właśnie na szambo! zatem , jak ma się skontaktować z Twoim sąsiadem ? byłabym bardzo wdzięczna za podanie namiarów .

Z pozdrowieniami :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:oops: Proszę , podajcie jakieś namiary na dobrych i uczciwych dekarzy ..

znalazłam dwóch ..(bez podawania nazwisk ) ale niestety nie należą do uczciwych ..najpierw się umówili .., że tak ...a teraz nawet telefonów nie odbierają ! jesli teraz , czyli na początku jest tak, to co będzie później ..aż strach pomyśleć :o

Więc , jeśli macie dobrych dekarzy, to proszę napiszcie ..

Z podrowieniami

Jolanta i Bogdan :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje zdzwonić do pana bogdana o którym pisałem wczesniej i zapytać o telefon do dekarza p. krzysia lub pana darka, a także do tego pana co robi dach na tej budowie co aktualnie budują:) -nie wiem jak sie nazywa ale podobno jest niesamowity

- a teraz z innej beczki: ile biorą "fachowcy za zamontowanie i profili i płyt g-k na poddaszu - na gotowość do malowania ? bo nie wiem czy drogo czy niedrogo chce ode mnie faciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolka36

W sprawie beczki to temat jest już nieaktualny. Kolega któremu o tym wspomniałem od razu zreflektował się na zakup. Gdyby się coś zmieniło (bo beczka jeszcze stoi, ale jest prawie sprzedana) to dam znać na forum.

 

W sprawie dekarzy to moge polecić swoich. Robili dokładnie i nie mozna im zarzucić partactwa. Po prostu jeżeli ktoś umie robić i robi to dobrze to z czystym sumieniem go polecam. Piła motorowa w jego rękach to zabwka, potrafi z nią wyczyniac cuda. Oto namiary na niego: Pan Rafał Michałowski kom: 606412373. Powołaj się na Sławka, on bedzie wiedział. Tak na marginesie, jeżeli masz ochotę z nim pogadać na żywo to jutro będzie u mnie na budowie ok. godz. 9.00. Zapraszam.

 

asiondek:

A ile ci zaśpiewali za poddasze, rozumiem że jest to kompletna usługa, tzn. profile, ocieplenie, folia i GK ze szpachlowaniem. Nie znam cen Koszlińskich, ale gdzieś na forum spotkałem sie z ceną 40 zł za m2. Powiem ci że jeżeli chcesz mieć porzadnie ocieplone to musisz patrzeć im na ręce i to dość uważnie. Wiem to bo sam sobie wykonałem te prace i moge ci powiedzieć gdzie najczęściej można popełnić fuszerkę - po prostu są miejsca newralgiczne gdzie niektórzy idą na skróty.

 

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostało ci w zasadzie najbardziej upier.... częśc ocieplania. To 40 zł dotyczyło całkowitego ocieplania a u ciebie została tylko część. Z tego co piszesz to masz juz wełnę pomiędzy krokwiami i powinieneś mieć wypoziomowany stelaż - czyli została ci tylko 2 warstwa wełny + folia i GK. Za tą część to myślę że 15-20 zł/m2 to max.

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego upier... ?? :):) a wogóle to ktoś mnie namawiał zeby tego nie robic , bo ponoc poduszka powietrzna jest lepsza :) bo tak płyty beda zimne :) nie wiem czy to słuszne... a mostki termiczne na krokwiach ??? po za tym minimum to 20cm wełny , ja mam teraz 15 ....

po drugie jest jeszcze inna sprawa, zrobiłem 15 cm wełny do samego szczytu dachu i 15 cm na jętkach, czyli mam w sumie 2x15cm bo mi wełny zostało sporo, zatem moze dać wełnę 5 tylko na skosach a na sufitach na górze dac sobie spokój... tam juz jest 15+15 nad sufitami na szczycie dachu, ot dylemacik budujacego :) - a na dwóch fachowców są trzy zdania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upierdl.. polega na tym że bardzo trudno mocuje sie tą warstwę - jest cieńsza, nie można jej pewnie przymocować tak jak między krokwiami, a w przypadku np. wełny 5 cm łatwo się rwie. Z tego co czytam to chyba źle mnie zrozumiałeś. Uważam, że im grubsza warstwa tym lepiej. Sam mam ocieplenie o grubości 25 cm na skosach (15 cm między krokwiami + 10 na krokwiach pod i pomiedzy stelażem) oraz 25 cm na sufitach (20 cm pomiedzy jetkami + 5 cm pod i pomiędzy profilami). Na profilach mam naklejoną folię paroizolacyjną 2-warstwową (od strony wełny jest to folia a od pomieszczenia specjalna włóknina przypominajaca w powiększeniu plaster miodu). Taki rodzaj foli zapobiega spływaniu kropli wody po folii po przejściu pary wodnej przez płytę GK. Całość foli mam szczelnie zaklejoną na połaczeniach.

Co do płyty GK to będzie ona zimna tylko wtedy gdy ocieplenie nie bedzie odpowiednio grube, sama płyta nie za wiele może nam ocieplić poieszczenie, więc wszystko zalezy od wełny. Poduszka powietrzna bardzo szybko zmienia swoja temperaturę, bo samo powietrze mam bardzo małą bezwładność cieplną. Dlatego w nalepszych (czyt. najdroższych) głowicach termostatycznych go grzejników czynnikiem reagujących na zmiany temperatury jest właśnie powietrze.

Wniosek:

Jeżeli masz już wełnę to nie żałuj jej do ocieplenia poddasza bo przez dach ucieka najwięcej ciepła.

Pozdr

Sławek W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słusznie i naukowo ;) napisz marke tej folii - a z innej beczki gipsowałes juz sciany pana janka? i jeszcze jedna sparwa mnie nurtuje: czy "łapałeś" jetki do scian działowych? podobno niektórzy"łapią" zeby zniwelować ruchy jetek w czasie pracowania dachu, a tym samym zmniejszać ewentualne pojawianie się pęknięć miedzy płytami ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markę folii sprawdzę dzisiaj na budowie bo nie pamiętam, a nie chciałbym strzelać. Tynków Pana Janka nie gipsowałem i raczej robić tego nie będę. Jedynie temu zabiegowi poddam małe fragmenty przy kominku, albo ściance kolankowej, ze wzgledu na łaczenia z płytami GK- tak żeby nie rzucało się w oczy że to daw różne materiały.

Jętek nie łapałem i robić tego nie zamierzam. U mnie ścianki działowe praktycznie nie są połaczone z jetkami - wiszą nad nimi. Nie polecam łaczenia gdyż dopiero wtedy bedziesz miał pęknięcia na stykach. Wszystkie połaczenia płyt GK (sufity, skosy) przy ścianach są wolne, tworzy sie tzw. połączenia ślizgowe, które jest trwale elastyczne i nie ma prawa pękać. Jeżeli ktoś zamierza przykręcać płyte GK do profili obwiedniowych (UD30) to robi błąd.

Pozdr

Sławek W.

 

P.S.

Asiondek zapraszam do siebie na wizję lokalną, sam sie przekonasz o czym mówię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Membranę kupiłem w Careco, w cenie 2,93 zł brutto z m2. Wziąłem tego aż 3 rolki na wszelki wypadek, ale okazało się że ponad 1 rolka mi zostanie. Zostanie mi również trochę wełny więc postanowiłem ocieplić strych nad garażem, szkoda oddawać jak już sie zapłaciło i zapomniało o wydanej kasie.

 

Pozdr

Sławek W.

 

P.S.

Do foli trzeba również dokupić mocną taśmę do sklejania zakładów. Jedna rolka to koszt 50 zł. Mi poszło na dom 3 rolki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Powstała grupa inicjatywna - zaczątek przyszłego społecznego komitetu - która chce się zająć kanalizowaniem części Niekłonic. Chodzi o osiedle domków jednorodzinnych "za transformatorem". Najbliższe spotkanie w czwartek (8 lutego) o godzinie 19.00 w restauracji "Wrotniewscy" przy ul. Różanej 8. Gdyby ktoś szukał kontaktu zapraszam pod [email protected]

Pozdro:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...