Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

słuchajcie ludziki, a jak to jest z odbiorem/pozwoleniem na uzytkowanie ? jakie kwity należałoby zgromadzić?

- umowe na wodę/scieki

- umowe na odpady stałe

- umowe na prąd (budowlany moze byc? )

- protokól kominiarza

- ........?

dziennik budowy zakonczony, geod powykonawczą, oświadczenie kierownika, co jeszcze starostwo w koszalinie sobie zyczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej

w tamtym tygodniu składałem te dokumenty

 

1.wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie

2.kserokopia pozwolenia na budowe

3.dziennik budowy

4.Oświadczenie kierownika budowy- o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami (maja gotowy trzeba sobie wziąć od nich)

+ kserokopia uprawnien kierwonika budowy

5.Protokoły powykonawcze

-jprotokół z odbioru instalacji gazowej i przeprowadzonej próby szczelności + protokół napełnienia instalacji gazowej

-protokół z odbioru przewodów kominowych i wentylacyjnych

nie musi byc od kominiarza,mi wystawił to kierownik budowy

-protokół o szczelńości zbiornika bezodpływowego -tez wystawia kierownik

jezeli jest kanalizacja to protokół odbioru

-protokół odbioru przyłącza wodociagowego

- protokół badania skuteczności zerowania + kserokopia uprawnien elektryka

-jeżeli budynek ma nadany nr to kserokopia tego dokumentu

6.Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza obiektu

 

to wszystko

ale miła pani przyjmująca te dokumenty sprawdziła czy wszystko jest i powiedziała, że bedziemy w kontakcie i jak czegoś będzie brakować to zadzwonią :)

 

jak coś to ewentualnie dopisze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiondek przyda sie jeszcze dokumentacja - projekt techniczny z naniesionymi zmianami (jezeli takowe były) i oswiadczenie kierownika ze to zmiany nie istotne, geodeta powinien też nanieśc przyłacza (oczywiscie jesli zapomnial o tym przy ich wykonywaniu:)), moga chciec jeszcze certyfikaty i aprobaty na materialy ale nie koniecznie. Nie wiem jak w budownictwie jednorodzinnym ale w przemyslowym trzeba też badanie wody i opinie strażaka.

pozdrawiam

guziu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mikaku!

Oto tel. do Pana Kondraciuka 602 152 081 :wink:

 

Wielkie dzieki, juz jestem "po slowie" :wink:

 

Swoja droga, moznaby stworzyc jakas baze danych przydatnych telefonow wykonawcow itp., w oddzielnym temacie, zeby nie trzeba bylo przegladac wszystkich postow :roll:

mysle ze to nieglupi pomysl :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wszystkich z Koszalina i okolic.

W zeszłym roku w okolicach Maja sprzedaliśmy z żoną dom na Rokosowie.

Wówczas wydawało nam się że za te pieniądze kupimy działkę, zbudujemy mniejszy domek, bardziej dopasowany do naszych potrzeb i się doposażymy w meble(mamy jedno dziecko w wieku 6 lat).W trakcie sprzedaży (transakcja trwała około miesiąca) rozglądaliśmy się za nową działką, wchodziło w grę tylko Rokosowo, wiedzieliśmy że są problemy ze zdobyciem dobrej działki z dobrą lokalizacją (droga, chodniki, bliskość szkoły, sklepy, kościół, przystanki autobusowe) ale byliśmy dobrej myśli.Po sprzedaży okazało się, że jest coraz gorzej z działkami, albo nikt nie chciał sprzedać albo chciał cenę zaporową. Nie chcieliśmy kupować byle gdzie więc cierpliwie poczekaliśmy do września i kupiliśmy działkę z UM z przetargu. Tu się okazało że warunki zabudowy były tak szczegółowo sformułowane iż projekt który wybraliśmy po 4 miesiącach przeszukiwań w internecie i katalogów nie pasował w dwóch podpunktach (wysokość i kąt nachylenia dachu)Zmiana decyzji o zagospodarowaniu przestrzennym zajęła nam 3,5 miesiąca (ile było walki z urzędnikami w końcu z nerwów nie wytrzymałem i napisałem skargę do Prezydenta Miasta Koszalina, mieliśmy nawet umówioną wizytę u pana Prezydenta), pozwolenie na budowę wraz ze wszystkimi dokumentami kolejne 2,5 miesiąca pozwolenie otrzymaliśmy w na początku marca.Od tygodnia zaczęliśmy budowę. Mamy już wymurowane fundamenty, teraz robi się kanaliza, jutro mają zagęszczać i wylewać płytę a po świętach zacznie się murowanie z keramzytu.Jaki wniosek ? Nie minął rok a ceny się tak zmieniły że jesteśmy w sytuacji w której musimy wziąć dwa razy większy kredyt niż był w planach w maju zeszłego roku. Jedyna pociecha to taka że mamy na tyle dużą działkę, że możemy wydzielić ją na dwie i drugą część odsprzedać w ten sposób może to nam jakoś zrekompensuje stracony czas i pieniądze, które teraz musimy wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni forumowicze powiedzcie mi czy ten keramzyt naprawdę jest dobrym budulcem? Mój wykonawca zdecydowanie mi poleca, twierdzi że jest tańszy, przede wszystkim jest dostępny a właściwości są takie same jak klasyczne porothermy i suporex. Chce mi dom ocieplić 15 cm wełną mineralną Rockwoola. Czy to jest dobre rozwiązanie ? Czy aby na pewno nie jest on szkodliwy dla zdrowia i w ogóle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ta nasza Koszalińska grupa budująca ma rzadkie odwiedziny ale spoko.

Poprzedni nasz dom budowaliśmy własnymi siłami, co się dało robiłem sam i z pomocą rodzinnej siły roboczej. Budowa szła jak ruchy żółwia. Budowaliśmy około 7 lat. Dopiero po zamieszkaniu zaczęły wychodzić różne niedoróbki. Teraz budujemy z ekipą, która podobno jest obecna na rynku od blisko 20 lat. Ekipa to ZRB M.Ochocki. Mamy ambitny plan zamieszkać już we wrześniu,październiku.Chcemy teraz postawić dom z głową, wszystko przemyślane, przeliczone, bez takich emocji jak za pierwszym razem. Póki co jak na razie widzę że nasz kierownik i wykonawca w jednej osobie stara się aczkolwiek potrafi koloryzować.Jesteśmy czujni.Chciałbym wiedzieć czy ktoś buduje teraz, jakie mamy ceny robocizny w Koszalinie za poszczególne etapy robót. Ile Kosztuje robocizna za stan surowy, ile za wykonanie więźby dachowej, pokrycie dachu,obróbki dekarskie. ile kosztuje wykonanie tynków, posadzek,elektryka,rigipsy podwieszane(sufit z rigipsów, nie będziemy mieli terrivy), polbruku też. Gdzie tanio kupić bramę garażową Hormana szerokość 480 wysokość 230 w "złotym dębie", drzwi wejściowe w "złotym dębie", okna to samo. Gdzie tanio kupić słupki na ogrodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, sam piszę posty hehe.

Słuchajcie poszukuję domów w stanie surowym zbudowanych z bloczków keramzytowych. Podobno w Koszalinie jest dwóch producentów tego rodzaju materiału na ściany. Pierwszy (kolor węgierkowy) to wiadomo ul Strażacka bracia Jasińscy znani z produkcji belek i pustaków stropowych Terriva a drugi(kolor betonu) podobno gdzieś na Szczecińskiej , może się mylę z tym drugim, jak znacie jakieś namiary to proszę zapodać.

Chętnie sobie z żoną pooglądamy jak to wygląda w całości.

Ponadto mam problem z "ENERGĄ", zapłaciłem 2000 zł za wykonanie przyłącza, mam podpisaną umowę ale mam czekać nawet do 11 miesięcy. To jest CHORE! Taki monopolista i bogata firma a tak długo trzeba czekać. Rozumiem, uzgodnienia branżowe, pozwolenia itp. ale kasę to pierwsi żeby brać. Nie zapłacisz to nawet się tym nie zajmą. Co innego Zakład Gazowniczy, ci są w porządku w tej kwestii. Najpierw podpisana umowa, zrobią, wystawią fakturę i do zapłaty.Tak powinno być wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam asiondek, he no tak pytań dużo, już mi żona mówiła nie pisz tyle :D , ale cóż zawsze może na któreś pytanie dostanę odpowiedź. Dzięki za info o bramie, dzisiaj żona jedzie zamówić "złotego dęba" z Hormanna 4800x2300 lub jakoś tak podobnie z tym pionowym wymiarem.Czeka się minimum 5 tygodni to zakładam że może zlecieć nawet do 8 tyg a to akurat w sam raz kiedy stanie stan surowy.

Misialki

Co do kierownika budowy to tu masz:

mój obecny:

Gość jest dość konkretny i rzetelny ale mocno zabiegany, ma swoją firmę budowlaną i teraz mi buduje pod klucz

Marek Ochocki 604248993

Ten gość był moim kierownikiem przy pierwszej budowie, raczej nastaw się na to że będzie ci rzadko odwiedzał budowę ale jest dobry w wyliczaniu skomplikowanych belek konstrukcyjnych i schodów. Na budowę to raczej ty będziesz go wozić i ty się będziesz przypominać o postępach prac. Jest naprawdę tani

Zygmunt Wejnerowski 509911174

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kombinuję nad wentylacją domu.

Czy ktoś z Was ma rekuperator? Jak się toto sprawuje, ile kosztowało i kto w Koszalinie lub okolicach zajmuje się realizacją? Czy mógłbym obejrzeć u kogoś to na żywo? Czy to w ogóle jest sobie czym .... zawracać czy robić "normalną" grawitacyjną?

Tyle się naczytałem, że sam już nie wiem a żona mnie op.... że Święta już w zasadzie a ja o p...łach czytam zamiast zająć się rodziną. Ma trochę racji więc próbuję inaczej.

 

A tak w ogóle to:

WSZYSTKIEGO DOBREGO Z OKAZJI ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO!

SMACZNYCH JAJEK, MOKRYCH DYNGUSÓW I TANICH DOBRYCH DOMÓW (MOGĄ BYĆ Z REKU), AHA, I ŻEBY NAM ZAJĄCZKI DRZEWEK NIE PODGRYZAŁY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybaczcie jak popełnię jakieś błędy ale dopiero stawiam pierwsze kroki na forum.

 

Tak więc budowę miałam zacząć zaraz po świętach ale nastąpiło przesunięcie terminu na maj. :-?

myślę ,e nie jest to aż taką tragedią, chociaż nie mogę się tego już doczekać.

 

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=276&IdKolekcji=

 

taki będzie domek... oby stanął szybko. Może ktoś stawiał już taki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne jaguska jaki domek stawiasz :) dla ciebie jest najpieknięjszy i najważniejszy , :) ale pamię taj ucz sie na naszych błędach i nie zatrudniaj wykonawców z listy czarnej :) patrz posty wyżej i jeszcze powiedz gdzie w niekłonicach ów wymarzony dom twój staje ?? - pomyśl o przejściu z pomieszczenia na schowek nad garażem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, będę się uczyć i śledzić wszystkie info :wink:

domek powstanie od transformatora jadąc prosto i pierwsza droga w prawo dz.78/17 jeżeli coś Ci to mówi, jest narożna,

a o przejściu faktyczne myślimy bo garaż w projekcie mamy podniesiony także na poddaszu zmieszczą się niewiekie drzwi. Lepsze to niż do tego schowka wchodzić z garazu schodkami strychowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na hurtownię wod-kan Armet ul.SZarych Szeregów 16 :evil: Nie chcą wymieniać towaru ,a o zwrocie gotówki to już wogóle zapomnij :x Otóż w ubiegłym tygodniu 10.04 kupiłem u nich rury kanal.o przek.200 ale po rozkopaniu studzienki okazało się że trzeba mieć 160 ,a więc dzwonię do nich i mówię jaka jest sytuacja ,aoni mi mówią że towaru nie wymienią bo już rozliczyli się z producentem ,w końcu z wielką łaską wymienili towar ,ale różnicy w cenie absolutnie nie chcą zwrucić [500zł] I teraz mam do Was pytanie jak tą sprawę załatwić .Wiem że można dwukrotnie pisać pismo do właścicieli hurtowni ,a następnie sprawę oddać do sądu tylko nie wiem czy taki tok sprawy nie wyniesie mnie więcej niż szkoda.Liczę na wasze doświadczenie w bojach z takimi cwaniakami :o

Pozdr.Dzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem załamana , już odechciewa mi się budowy :(

Jak tu zacząć budowę jak nie ma nigdzie materiałów :(

wszędzie są braki i niewiadomo kiedy można się spodziewać, a o cenie to lepiej nie mówć ...nikt jej nie zna...

chyba zacząliśmy w najgorszym momencie. :cry:

Mieliśmy brać kredyt ale teraz naprawdę zastanawiam sie czy nie wpakujemy sie w bagno. Jak tu ustalić ile czasu nam potrwa budowa jak nie wiadomo jak dalej będzie z materiałami.

Głupie bloczki nie można dostać!!!!! Znalałam tylko w jednym miejcu i to 13 zł za szt.!!!!! :evil:

Może ktoś udzieli mi rady gdzie jeszcze można dostać suporeks 24 w nieco niższej cenie???

Dobrze ktoś wcześniej napisał , że zaczynając budową to najpierw trzeba zaopatrzyć się w relanium ....JUŻ NIE WIEMY CO ROBIĆ!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...