Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co do tematu kredyt zapraszam na: http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=13398 dużo można sie dowiedzieć. A co do tematu okolic Jamna i ew. zapaszków :o to ani ja ani sąsiedzi mieszkający juz tam nie mieliśmy okazji zapoznać się z nimi :D, pewnego pieknego popołudnia przy ponad 30 stopniach ciepła wybrałem się nawet z synem na krótką wycieczkę rowerową w okolice oczyszczalni i... i nic nawet nie poczułem, to nowoczesna oczyszczalnia tak więc problemów miec nie będę, za to morze mam w zasięgu 2 km w lini prostej :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Bratles bedzie ok ! :D różnica poziomów pomiędzy moja działką a działką sąsiada położoną ok 50m na północny zachód od mojej wynosi ok 150 cm tak więc to on wezmie cały impet witru na siebie :lol: u mnie powieje delikatnie rzekł bym kontrolnie :wink: :lol:

VIKI jak widzę ławy już gotowe ! :D POWODZENIA ! Ja obecnie robię mapkę do celów projektowych i czekam na warunki przyłączy, został mi tylko gaz, prąd i wodę dostałem w 7 dni - nieźle oby tak dalej !

Ludziska kochane podajcie mi namiary na jakiegoś geologa :roll: ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego jamna to uczepiłem się niewiem czego ale potrzebuję pomocnej podpowiedzi:

Chcę kupić ATRAKCYJNĄ działkę po atrakcyjnej cenie :D –niestety miasto ma prawo pierwokupu :evil: – jak zrobić aby nie skorzystali; wiem że to pytanie retoryczne ale...

 

Z tego co wiem to prawo pierwokupu ma Agencja Własnosci Rolnej czy jakos tam w stosunku do ziemi rolnej, która nie jest w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczona pod zabudowe tylko pod cele rolnicze. Można taką ziemię kupić, ale jest do tego inna procedura. Powodzenia.

Ja zaczynam drogę przez mękę czyli przez urzędy. Cytat z dzis:" Dzis jest dzień bez petenta i jest już przed trzecią, ale słucham..." oczywiscie wiadomym tonem znanym z barów mlecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A co powiecie na to (fragment umowy przesłanej mi przez gminę):

"Inwestor zobowiązuje się do zapłaty na konto Gminy kwoty 610,00 tytułem kosztów post. adm. mającego na celu wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagosp. terenu..."

Powołują się na KPA art. 261 i 262 par. 1 pkt.2

 

oto ten fragment:

Art. 261.

§ 1. Jeżeli strona nie wpłaciła należności tytułem opłat i kosztów postępowania, które zgodnie z przepisami powinny być uiszczone z góry, organ administracji publicznej prowadzący postępowanie wyznaczy termin do wniesienia tych należności. Termin ten nie może być krótszy niż siedem dni, a dłuższy niż czternaście dni.

§ 2. Jeżeli w wyznaczonym terminie należności nie zostaną uiszczone, podanie podlega zwrotowi lub czynność uzależniona od opłaty zostanie zaniechana.

§ 3. Na postanowienie w sprawie zwrotu podania służy zażalenie.

§ 4. Organ powinien jednak załatwić podanie mimo nieuiszczenia należności:

1) jeżeli za niezwłocznym załatwieniem przemawiają względy społeczne lub wzgląd na ważny interes strony,

2) jeżeli wniesienie podania stanowi czynność, dla której jest ustanowiony termin zawity,

3) jeżeli podanie wniosła osoba zamieszkała za granicą.

Art. 262.

§ 1. Stronę obciążają te koszty postępowania, które:

 

2) zostały poniesione w interesie lub na żądanie strony, a nie wynikają z ustawowego obowiązku organów prowadzących postępowanie.

 

Co mam zrobić: walczyć i czekać może 12 mies. bo na tyle gmina może zawiesić postępowanie czy płakać i płacić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym kraju ludzie próbujący coś zrobić postrzegani są jako ci, których należy zwalczać i za wszelką cenę zgnoić :evil: tak to już jest (przykład idzie z samej góry :-? ), ludzie którzy chcą wybudować sobie swoje wymarzone lokum uważani są za dojne krowy które za wszelką cenę należy wycisnąć do ostatniej kropli, rada ... albo sie nie budować (nie polecam) albo płacić i przy każdej okazji uświadamiać ten motłoch urzędniczy o ich głupocie i uporze. :evil: Budując sie u nas trzeba miec gruby portfe i twardą d..ę - niestety :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym moim prawem pierwokupu teraz czekam!!! :cry:

Na przyszłość może ktoś zanim zacznie kupować ziemię to przeczyta: Prawo pierwokupu ma również gmina jeżeli sprzedający nabył bądź otrzymał ziemię od organu państwowego. :x

Co do spraw papierkowych ja zaczynając w naszym pięknym ratuszu natknąłem się na ‘miny’ w postaci pań urzędniczek które stwierdziły ‘że pismo musi poleżeć co najmniej tydzień aby je przeczytać. Potem je przeczyta i znowu odłoży aby poleżało, potem ponownie przeczyta oraz z wielkim trudem odda do pokoju który to rozpatrzy. Ten pokój jest na 3 piętrze 2 po lewej- to sekretariat. Są tak niedowartościowane , żę muszą się wyżyć na klientach.

NIECH żYJE RATUSZ i PPOLSKIE RAWO do dupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam !

Jestem właśnie po wizycie w zaprzyjaznionej fabryce okien i nie martwię sie już VAT-em 22% na okna :lol: . Chłopaki po wejściu 22% na rachunkach zamiast pozycji OKNO... wymiar itd wpisywac będą usługę MONTAŻ OKIEN ... usługi będą dalej na 7% :lol: :D dla nich nie mz znaczenia na jakiej stawce sprzedają gdyż materiały do wyrobu okien są i tak na stawce 22%.

Pozdrawiam !

Jak tam postępy Koszalinian w budowie ? JA jestem obecnie na etapie projektu zagospodarowania działki, końcówka ! wkrótce pozwolenie na budowę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
W klubie budujących jestem poraz pierwszy i muszę przyznać że jest całkiem miło.My się budujemy w Starych Bielicach.Zaczeliśmy w maju tego roku i bardzo powoli nam to idzie ,ponieważ robimy wszystko sami tj.Ja i mój mąż.W tym tygodniu zalaliśmy strop i dopóki pogoda dopisze budujemy nadal,ścianki działowe, kominy,dach na wiosne.Specjalne pozdrowionka dla Viki.Dach już jest bo się nie pokazujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...