Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

Relanium, Relanium i jeszcze raz Relanium, ja byłem w Tur-Plast 22 marca tak rozeznać się z oknami, mimo tego iż nawet jeszcze nie mamy ścian budynku. Ale już chciałem kupować, bo ceny się zmieniają. Mój wykonawca mnie wstrzymał z zamówieniem a że niby taniej gdzieś znajdzie, zrobi badanie rynku i poda mi gotowe oferty. I co ? I zniecierpliwiony czekaniem postanowiłem dzisiaj po świętach zamówić okna w właśnie w Tur-plascie. Ide z żoną a tu co? Niespodzianka nowy cennik od 3 kwietnia wszystko 10% drożej. Czyli w naszym przypadku o jakieś 2000 zł musimy więcej zapłacić( okna na cały dom z roletami w kolorze 'złoty dąb) Myślałem że zabiję mojego wykonawce jemu to zwisa a ja mam bulić. Dobra rada jak macie kasę kupujcie co się da od razu, z wklekanie z zakupem tylko wam wyciągnie więcej złotówek.

Szukam dobrej sprawdzonej ekipy do ocieplenia starego budynku z pucem. Podajcie proszę jakiś namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ściany będą z keramzytobetonowych bloczków 24 to obecnie najlepszy wybór pod względem jakości parametrów do ceny. BK nie trzyma wymiarów czas czekania 1,5-2 miechów, porotherm lub porothermopodobne materiały są droższe czas czekania 2 miechy i nie masz gwarancji ceny.Bloczki KB są dostępne w 2 miejscach w Koszalinie. Kiedyś KB uważany był za towar luksusowy a obecnie to najmądrzejszy wybór jest tańszy od klasycznych materiałów a parametry ma lepsze. Jest robiony z formy więc kształt jest idealny. Jutro materiał wjeżdża mi na plac budowy. cena na poziomie 8 zł za sztukę wymiar 24x24x49

Jutro idę zamawiać okna, bramę garażową Horman 4800x2200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tommyk

Mogę Ci dać namiar na firmę która zakładała mi alarm Instal Eelectronic 094 340 36 05 osoba do kontaktu Jan Kołtun 601 950110 Oni współpracują z agencją ochrony Szabel

Cześć Misialki

U mnie kierownikiem budowy jest Henryk Kobus 0943436618 przyjeżdża zawsze gdy jest potrzebny i słóży radą. Mmoże pomóc w adaptacji projektu

Pozdr.Dzum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe odpowiedzi z kilku postów:

1. - alarmy/net/ inteligentny dom = p.Mariusz 605763169 (tez instal, ale robi też ;) sam ) lub p.Piotr 601086569 - elektryk pracujący z praktyką i wejsciem do hurtowni

2. drzwi zewnętrzne - KMT polecam, ja brałem w "mega" na dzieci wrzesinskich

3. ocieplenie p. Bogdan - patrz posty powyzej

4. problemy z materiałami na sciany= pojechac do APA-2 na szczecińskiej i porozmawiać z p.Emilem - moze coś poradzi, druga droga to Careco naprzeciwko bokaro (zmienili siedzibe) i spróbowac porozmawiac z panią Asią - normalnie cudotwórczyni ;)

Bokaro - tam łytki dostałem najtaniej w koszalinie :)

po za tym to szukac szukac i nie poddawać sie!!

jak ognia unikajcie firmy od co - PLUS "technika grzewca" i pana Janusza o którym pisałem wyzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję asiondek, Co do keramzytu daber1980 to wjechał mi już na plac budowy, dzisiaj muruje się drugi dzień :D

Murowanie idzie bardzo szybko, ściana wychodzi bardzo równa,nie trzeba dużo zaprawy, bloczki są na zamki więc jest super wiązanie .

Po rozmowie z murarzami a jest ich tam trzech powiedzieli, że jeśli tylko pogoda dopiszę to wymurowanie ścian do wieńca zajmie im góra tydzień.

Co do dostawcy to się zapytam o szczegóły, skąd był brany, bo ja osobiście nie zamawiałem tylko mój wykonawca. Podobno gdzieś około 100 km od Koszalina.Wymiar jest troszkę inny, bloczek ma 24x19x50. Więc wychodzi 10,5 bloczka na 1m2.Te ze strażackiej u Jasińskiego z Betomexu mają wymiar 24x24x49 i są barwione.Jasińscy dopiero uruchamiają większą linie produkcyjną, więc jeśli chodzi o zamówienie to trzeba długo czekać. Na tę chwilę bloczki u Jasińskich kosztują już 9 zł/szt grubości 24cm. Cena moich tych z poza Koszalina wyszła 8zł/szt. Przyjechał do mnie cały pełny tir około 1300 szt rozładowany HDS-em na paletach. Jak będę miał dokładny namiar to zapodam tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keramzyt ten który ja mam można tylko nabyć przez Hurtownię z ulicy Przemysłowej bodajże nr 9 u , mój wykonawca mówi że próbował bezpośrednio od producenta ale jest ochrona interesów i hurtownia ma wyłączność na sprowadzenie na Koszalin i okolice. Na tira wchodzi dokładnie 1344 bloczki pakowane są na paletach po 56 sztuk, czyli 24 palety.Producent daje certyfikat jakości, te bloczki wyglądają bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę z Koszalina. Przyłączam się do was gdyż na jesień planuję rozpocząć budowę domu w Kędzierzynie.

Chciałam zapytać, czy ktoś może powiedzieć mi gdzie w Koszalinie mogę kupić piece na ekogroszek z podajnikiem.

Drugie pytanie, czy w Koszalinie jest jakaś firma która montuje przydomowe oczyszczalnie ścieków.

Pytam, bo w sumie mieszkam tu dopiero drugi rok i jeszcze nie wszystko wiem.

Będę wdzięczna za jakieś namiary

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mysle ze przydomowa oczyszczalnie powinien zrobic wykonawca, u mnie tak przynajmniej bedzie

 

chyba, ze do kazdej roboty bedziesz szukala oddzielnej ekipy.. niestety ie orientuje sie (jeszcze) w tej kwestii

 

pozwole sobie zapytac - z czego robicie (zamierzacie robic) sciany? Moze macie jakies ciekawe namiary? Chociaz K-lin nie jest az tak duzy, chyba obadalem juz wiekszosc mozliwosci :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...