Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej , co do okien to jest wiele firm, natomiast co do jakości to rożnie bywa, no i kwestia jest obsługi posprzedażnej. W Koszalinie jest kilka m.in, Tur-plast, Oknoplast, Avante Womib.Wszystko zależy czego się oczekuje od okien. Nie sam wygląd jest najważniejszy i same komory . Są jeszcze okucia i szyby itd. , itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mieliśmy trochę nietypowe okna i jako jedna z niewielu firm która zgodziła się je wykonać była firma PPU "DACH". Robią na profilach Veka no i produkcja jest na miejscu co nie było bez znaczenia. Jedno z okien wykonane było źle (otwarcie na zewnątrz) i w sumie nie było problemu z wymianą. Nie ma pośredników nie ma na kogo zrzucać winy:

- O Boże okno otwiera się na zewnątrz

- Przecież sami panowie robili pomiary

- No ale na dokumencie produkcyjny było takie

- Ale mnie nie obchodzi co było na waszym wewnętrznym dokumencie - to już wasz problem.

- Mam pan racje, za kilka dni przywieziemy nowe.

 

Fakt że było to ponad 2 tyg, ale okno nietypowe z łukiem - chyba nieźle na tym stracili bo raczej nie znajdą nikogo na takie coś.

 

Nie wyobrażam sobie jak bym to robił przez przedstawiciela, a producent gdzieś w innym mieście. Na pewno przedstawiciel chciałby zrzucić winę na producenta a producent na źle wysłane zamówienie. Mogłoby się trochę ciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HURA!!!

Niektórzy urzędnicy to jednak ludzie! Dostaliśmy pozwolenie na przydomową oczyszczalnię ścieków!!! Ależ jestem dumna z mojej wytrwałości i cierpliwości... A mój Małż jaki szczęśliwy, że w portfelu tyyyle kasiorki zostanie

P.S. Dla wszystkich nadal walczących o pozytywną decyzję - bądźcie cierpliwi, chwytajcie się każdego możliwego przepisu, który stanowi na Waszą korzyść i piszcie odwołanie za odwołaniem, wkońcu się Wami znudzą!

"Koszaliński Rozmaryn" - służę radą w kwestii technicznej załatwienia dokumentu ;) Pozdrawiam i trzymam kciuki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to my będziemy korzystali z Waszych porad :) Z tego co pamiętam to w wydanych warunkach mieliście wpisane szambo bezodpływowe? Chęć wybudowania POŚ zgłosiliście do Urzędu w którym składaliście wniosek o wydanie warunków czy do Starostwa? Ja też na tą chwilę w warunkach zabudowy mam wpisane szambo (ze względu na bliskie sąsiedztwo kąpielisk - decyzja sprzed roku). Teraz dostałam decyzję, że kąpieliska blisko nie ma i nie wiem czy raz jeszcze składać papiery do UMiG o wydanie nowych warunków zabudowy czy już tylko zgłosić chęć budowy w Starostwie i czekać 30 dni na ich ewentualny sprzeciw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam wszystkich! Mam pytanie do BoBoW i Sławka W chcę założyć wentylacje mechaniczną. Możecie mi podać namiary na tą firmę z Poznania. Jak się z nimi współpracowało?

 

 

Z tego co mi wiadomo była to firma EMKA z pod Wrocławia. Mają odziały w całej Polsce również w Poznaiu. Ja napisałem maila i przydzielono mi inżyniera prowadzącego z oddziału poznańskiego. Konieczne jest przesłanie rzutów, przekrojów, planowanych zmian i w odpowiedzi otrzymałem wstępny schemat przebiegu instalacji i usytuowanie reku. Otrzymałem wskazówki dotyczące wymaganych prac na etapie stanu surowego (przejscie GWC pod ławą fundamentową, podejście kanalizacyjne pod rekuperator). Jestem na etapie etapie układania więzby dachowej i to jest czas by odnowić kontakt z Panem Piotrem w celu wykonania szczegółowego projektu. U mnie firma EMKA będzie wykonywała usługę kompleksowo, od projektu przez montaż do serwisowania. Zamontują reku z górnej półki firmy Stork Air 350. Na razie obsługa jest profesjonalna, żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi. Decydując się na nich trzeba mieć świadomość że nie będą najtańsi, należą do najdroższych systemów wentylacyjnych na rynku, ale profesjonalizm kosztuje. Systemy z reku np, Bartosza są znacznie tańsze. Wychodze jednak z założenia że dachówki, okien czy reku nie zmienie przez wiele lat i kupuje te znane i uznane. Można sporo wyczytać na ich stronie i tą drogą również nawiązać kontakt :

http://www.rekuperatory.pl/

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Jesteśmy już po zakupie działki,czekamy teraz na warunki przyłączenia mediów.Teoretycznie wybraliśmy już projekt ale zanim go kupimy chcielibyśmy skonsultować go z jakimś fachowcem,który robi adaptacje.Wczoraj byliśmy już u jednego i przedstawił nam swoją ofertę: zmiany w projekcie,geodeta,badania geotechniczne,projekty przyłączy i cała pozostała papierologia ok.9 tys.Czy to dużo jak na Koszalin?Może możecie polecić kogoś jeszcze dla porównania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie kogoś polecić do wykonania ogrzewania podłogowego? Szukam jakieś sprawdzonej i najlepiej nie drogiej ekipy czy też firmy.

 

Witam sąsiadów ze Mścic :D Nam podłogówkę, piec gazowy, kominek z płaszczem wodnym i solary oraz całą hydraulikę robiła firma z Koszalina ESG ul. Morska 20. Szybko sprawnie, fachowa porada. SUPER. Gorąco polecam :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...