Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Marek i Ewka

Oj, chyba z tym czasem oczekiwania na pozwolenie to cos nie tak . Z tego co pamiętam to ten czas jest dłuższy i wynosi 65 dni . Jednak ten czas może zostać przedłuzony , jesli potrzebne są jakieś uzupełnienia w projekcie . O taką ilośc dni wydłuża się wtedy wydanie . Uprawomocnienie to dwa tygodnie od powrotu do urzedu tzw, zwrotek zawiadomień do osób i organów , które maja prawo wyrazić protest do decyzji lub nie .

 

" Jeżeli inwestor spełni określone wymagania, organ administracji architektoniczno - budowlanej wydaje decyzję o pozwoleniu na budowę nie później niż w ciągu miesiąca, a w przypadku sprawy szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia złożenia wniosku (art. 35 § 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego - Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm.).

 

W przypadku gdy właściwy organ nie wyda decyzji w sprawie pozwolenia na budowę w terminie 65 dni od dnia złożenia wniosku o wydanie takiej decyzji, organ wyższego stopnia wymierza temu organowi, w drodze postanowienia, na które przysługuje zażalenie, karę w wysokości 500 zł za każdy dzień zwłoki (art. 35 ust. 6 ustawy - Prawo budowlane). "

 

jak pisałem - czekaliśmy dwa tygodnie na wydanie pozwolenia na budowę ( nie musieliśmy donosić żadnych dokumentów, adaptacja projektu była bez zastrzeżeń, nie czekaliśmy na zwrotkę - uprzejmy sąsiad podjechał do starostwa ). Potem jeszcze tydzień na uprawomocnienie się dziennika budowy.

... ale i tak wszystko zależy od uprzejmości urzędników :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

No i z tą ziemią z wykopów kiepsko . Prędziej znajdzie się urodzajną co ciekawe. Zresztą tutaj chyba nie zagląda zbyt wiele osób z branży, a jedynie osoby budujące . Szkoda . Może coś by tu zdziałali i każdy miał korzyść . Na przykłąd terz poszukujęmy kogoś do postawienia płotu z siatki i tego reprezentacyjnego z przodu działki , ale pewnie nikt się nie znajdzie poprzez tę stronę .

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie..

Budujemy sie w Tatowie. Czekamy za dachem.. Bedziemy go robić na poczatku wrzesnia.. :)

Bloczki fundamentowe kupowaliśmy w Polchowie kolo Lobza.Baaardzo tanio

Poroton w Termexie. Stal w Profi-Stal na Połczynskiej ( sa najtansi wedlug nas w Koszalinie )

Dach bedzie nam robil Andrzej Swiatek ( chyba tak sie zwie facet )

Studnie zaczal kopac stary Pestka ( nie polecam) , dokonczyl ja jego ziec ( polecam ) ale to bylo w tamtym roku :)

 

Walczymy jeszcze z elektrownia bo nadal nie mamy pradu i raczej nikt nam juz nie pomoze i bedziemy musieli kupic wlasna trafa i ja uzbroic .. :(

 

 

 

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie do budujących dom. Chcę zakupić szambo w frimie spod Rzeszowa , ale koszt transportu to 1300 zł chyba . Na samochód wchodza 3 sztuki . Jesli ktos jest w potrzebie to proszę o kontakt .

 

Napiszcie na priv.. Mamy firme transportowa i moze uda sie cos taniej zorganizowac Wam :) po sasiedzku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera Monoceros chyba nie nie możesz spać z powodu budowy. Post o 5,30 ?? Ufff :)

 

Apropos to szambo. Czy koszta dowozu nie są większe niż zakup trochę bardziej kosztownego na miejscu albo bliżej ??

Ja akurat szamba nie potrzebuję, ale bardzo mnie to zaintrygowało. Ile kosztuje szambo dla domu zamieszkałego przez 4 osoby??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupujemy szambo na 10.000 l jednokomorowe . Cena to około 2500 zł i do tego mają bardzo dobra opinię . Szambo nie przecieka i nie chłonie wody , a to bardzo ważne jak trzeba płacić za wywóz nieczystości . Rozmawialiśmy tez z firmą ze Szczecina odnośnie oczyszczalni i szamba i cena tego szamba nie była atrakcyjna , nawet z tym nieszczęsnym transportem .

 

http://C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My okna dachowe zakupiliśmy razem z dachówka w ExtraDachu na Mieszka I. Mają chyba najtańszą ofertę w Koszalinie albo zeszli z ceny przy tak dużym zamówieniu :-) . Co do reszty : możliwe, że będą zakupione w firmie na Modrzejewskiej - Womib, ale jeszcze nie zdecydowaliśmy. Macie jakieś ciekawe namiary na firmy produkujące okna ? Wstawiacie na zimę ?

 

Moo88 -> udało Ci się kupic ziemię z wykopów ?

 

A stemple z Ramirenta mieliśmy, nie wyszło tak najgorzej jeśli chodzi o koszty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukacie okien PCV to Womib prowadzi firmę Avante i ich okna mają dość dobrą opinię , ale są dość drogie . Sprawdżcie ofertę Jezierskiego ( chyba brak w Koszalinie dystrybutora ) , bo okna są o wiele tańszy i też niezłe . Studiowałam okna z pól roku , więc coś tam wiem . My mamy okna drewniane z Pozbud /k.Poznania , a sprzedje Eco-Dom w Szczecinie . Okna z drewna egoztycznego - 3 szyby w cenie PCV . Polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@el.tomo - nadal potrzebuję ziemi.

 

Okna - Veka (PPU Dach - ale oni generalnie dla indywidualnych inwestorów nie robią). Do tego rolety podtynkowe zdalnie sterowane.

 

Ewa@Adam - drzwi garżowe i wejściowe będziemy mieli takie same. Dachówka to Tegalit?

Szkoda tylko, że okna macie złoty dąb a nie antracyt. Bardziej by pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@el.tomo - nadal potrzebuję ziemi.

 

 

Ewa@Adam - drzwi garżowe i wejściowe będziemy mieli takie same. Dachówka to Tegalit?

Szkoda tylko, że okna macie złoty dąb a nie antracyt. Bardziej by pasowało.

 

My też jesteśmy ziemią nadal zinteresowani

OKna tmają kolor Sipo i on jest inny niz złoty dąb . Są w takim kolorze , ponieważ elewacja częściwo będzie drewniana . Całość ociepli ten grafit na dachu . Tynk tez będzie ciepły , bo złamany beżem biały , a wystające części zielono-szare . Trudno nazwać ten kolor do końca . Zobaczymy co pokaża wzorniki i próbka na elewacji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...