Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

hej. My już posiadamy stan prawie surowy zamknięty. Do tego stanu buduje nam firma z Będzina.

materiały kupiliśmy w hurtowniach: Tęcza, Extra Dach, Ambit i czasami jak się coś trafi to w castoramie. Okna zakupiliśmy w firmie Dach mają je zamontować za tydzień:) zobaczymy jak będzie:) Teraz szukamy tynkarzy posadzkarzy elektryka i hydraulika. macie jakieś namiary??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My z kolei szukamy sprawdzonego i niedrogiego wykonawce do ogrodzenia (podmurowka + siatka) okolo 120m. Jesli macie namiary do kogos, kogo moglibyscie polecic to bylibysmy wdzieczni. (Jednemu "fachowcowi" juz musielismy podziekowac - nie chcialo mu sie kopac dolkow, to poobcinal slupki...) eeech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. My już posiadamy stan prawie surowy zamknięty. Do tego stanu buduje nam firma z Będzina.

materiały kupiliśmy w hurtowniach: Tęcza, Extra Dach, Ambit i czasami jak się coś trafi to w castoramie. Okna zakupiliśmy w firmie Dach mają je zamontować za tydzień:) zobaczymy jak będzie:) Teraz szukamy tynkarzy posadzkarzy elektryka i hydraulika. macie jakieś namiary??

 

elektrycy - pio_n'a tata jest elektrykiem u mnie robił ze swoim współpracownikiem tel. do współpracownika 662 061 442 (Antoni Kotara)

tynkarze - 602 322 506 (Mariusz)

podłogi - 601 674 820 (p. Dziubek)

hydraulik - Andrzej Wiśniewski (604 957 599)

 

Wszyscy powyźsi sprawdzeni. Bynajmniej u mnie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam lokalnych budowniczych,

 

Podziele sie spostrzezeniami z ostatnich robot, moze komus sie przyda...

 

1. Ekipa od karton-gipsow sprawdzila sie na 5+, 40zl od metra/kw , dodatkowo 7zl za metr/kw za gipsowanie polaczen, malowanie gruntem i podkladem gdyby ktos potrzebowal namiary piszcie na priv.

 

2. Elewacja = porazka. Nie dajcie sie nabrac "fachowcowi" ze Swieszyna. Znak rozpoznawczy, pracuje sam. Zamiast umowionych 3 tygodni, 3 MIESIACE. Okna i parapety zachlapane, brama garazowa do wymiany (wszystkie panele), Dachowka na garazu do wymiany - polamana, caly dach w tynku i gruncie, nie do wyczyszczenia. Na koniec posmarowal okna i brame jakims Olejem, zeby zatrzec zniszczenia. Sama robocizna tak na trojke. Odradzam wszystkim.

 

3. Kominek - Pan z ulicy Kruczej. Jest ok, tyle ze wszystko w pospiechu zrobione (3dni). Po zaplacie, ciezki do uchwycenia zeby zrobic poprawki (wiele tygodni i nadal nie skonczone).

 

P.S. moo88 dzieki za wsparcie dla elektrykow :-) , kto poznal ten docenia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Ja startuję na wiosnę - działka wybrana (wylot z Koszalina na Polanów), teraz walczę z bankiem i projektem i tu mam pytanie. Chcę w projekcie ująć rozmiary okien takich, jakie planuję zakupić. Miał być Urzędowski ale doczytałem się, że jest w stanie upadłości. Czy macie jakieś doświadczenia, wiedzę na temat okien z Dreweximu? Może polecicie jakieś inne okna drewniane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okna z PPU Dach - jak narazie ..... SĄ. I tyle o nich mogę powiedzieć. Ale to nie są drewniane.

Drewexim słyszałem, że mega drogi ale kto wie może coś się uda ugrać u kogoś kto bierze od nich hurtowo.

 

PS. Czekam na kuchnię i się wprowadzam. Muszę sobie wylać jeszcze ganek i zrobić podjazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Mi właśnie chodzi o to żeby zrobic to sprawnie bez żadnego kombinatorstwa w ciągu jednego dnia. po kilku telefonach najlepiej zaprezentował sie koleś z okolic Sławna. rura 110 (nie za wąską?) jakaś odpowiednia a nie kanalizacyjna, cena 180 zł za metr. mówi że 4-5 godzin i gotowe. Nie wstydzi się swoich robót i bez problemu powiedział gdzie ostatnio wiercił więc można go sprawdzić. tylko nie wiem czy to odpowiednia cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze chwile pomarudze.

Potrzebuję wykonać przejazd przez rów. głębokość około 1 m szerokość u góry jakieś 1,5 m. rów praktycznie suchy w tym momencie, jak pojawia się w nim woda to raczej sporadycznie.

wymyśliłem sobie że najtaniej i najprościej kupić betonowe rury przepustowe ze stopką fi 40 lub 50 cm chyba metrowe odcinki. ułożyc to na dnie rowu i zasypać tylko czym? ziemią? piachem? czy coś dawać pod rurę? czy stosować coś na obrzeża szerokość 4 metry wystarczy? czy może bardziej się nadaja kręgi ale tu juz koszty budowy rosną?

to ma byc taki prowizoryczny wjazd chwilowy żeby móc wykonać to bez specjalistów i tanio ale żeby cięższy samochód mógł po tym przejechać,

 

No i gdzie w koszalinie zrobić zakupy? czy jest coś poza agrobudem tańszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu się pojawia problem.

 

W takim wypadku musisz mieć sporządzony operat wodno prawny.

A konstrukcyjnie rura betonowa fi 250 w zupełności wystarczy.

Zjazd nie może być szerszy niż droga z której zjeżdzasz. Nie mówiąc o tym że musisz mieć zgodę na lokalizację zjazdu - po niej wydadzą ci warunki na jakich zasadach ma być przygotowany. Jeśli nie jest to ujęte w projekcie budowlanym to musisz sporządzić projekt.

 

Technologia:

a) jeśli sucho - podkopać z 30 cm i wypełnić to krzuszywem (pisek lub pospółka) przemieszane z cementem w stosunku 1:4; ułożyć rury; zasypać kruszywem (j.w.)

b) jeśli mokro odciąć od napływającej woduy miejsce podkopania np. wbić płytę stalową lub tymczasowo usupać zaporę z gliny lub innego nieprzepuszczalnego materiału ziemnego - reszta jak wyżej.

 

dobrze żeby rura betonowa była 20% szerzej niż szerokośc nasypu zjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis.

w agrobudzie mają tylko 400 i 500 mm średnicy; gdzie w koszalinie jeszcze czymś takim handlują?

jeśli chodzi o stronę prawną to dzwoniłem do Manowa do ZDP i facet powiedział że mam złożyć wniosek o uzgodnienie zjazdu i powiedział że raczej się obejdzie bez operatu, organizacji ruchu i projektu zjanzdu, nie wiem czy był wystarczająco kompetentny żeby tak mówić więc na razie sie wstrzymuję z wnioskiem

Jest jeszcze jedna sprawa

według mapy ze starostwa w połowie zjazdu rów się kończy (droga wewnętrzna ma 10 metrów szerokości a zjazd jeszcze więcej). W rzeczywistości biegnie on dalej. Czy mogę się ugadać z geodetą że wrysuje mi na mapce zjazd który teraz wykonam w miejscu gdzie niby nie ma już rowu i obejdzie się bez tych uzgodnień?

 

Nie wiem jak to ugryźć, generalnie wjazdu potrzebuję na już, do tego działka drogi wewnętrznej nie jest moją własnością, a właściciel mi tu nie pomoże, jedynie nie będzie stwarzał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...