Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa koszalinska


lewy849

Recommended Posts

Wracając jeszcze do POŚ. Czy ktoś używa oczyszczalni naszej koszalińskiej firmy ROTOTANK? jakieś wrażenia? Z tego co się zdążyłem zorientować oni tylko produkują i sprzedają - nie zajmują się montażem ale mówią że to nic skomplikowanego i można zrobić to bez problemu we własnym zakresie. POŚ dla 5 osobowej rodziny kosztuje u nich około 3000 zł (drenażówka). Czy to rozsądna cena?

 

Używam 3 rok jest o'k jak się robi co trzeba: raz na tydzień bakterie do kibelka - paczka na rok max 50 pln, opróżnienie raz na rok ok. 150 pln.

Najważniejszy jest montaż - odpowiednie spadki i drenaż, tzn. grunt w jakim robimy, w przypadku gliny trzeba dać grubszą warstwę rozsączającą czyli kupić więcej żwiru. Montaż mozna zrobić samemu jest proste, trzeba przerzucić kilka ton ziemi pod zbiornik i dreny:). Ekipa robi to w ciągu jednego dnia. Co do ceny to nie wiem ja 3 lata temu zapłaciłem 3 tyś za komplet, do tego dochodzi montaż, z gminy dostałem do finansowanie 3 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Dawno tutaj nie zaglądałam , bo dom już wybudowany . Widzę , że ekipa budujących nowa , z nowym zapałem .

Życzę udanych wyborów i owocnej pracy na budowie :)

Mój dom stoi , ale nie wszytko mam skończone . Właśnie potrzebuję sprawdzoną ekipę do ułożenia bruku za rozsądne pieniądze . Mój kontakt okazał się koszmarnie drogi . Może znacie kogoś solidnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tel. do własciciela 501520450. A co do wykonania. Zdjęć nie mam ale wygląda fajnie i po 2 latach bez reklamacji.

 

A jak się mieszka?

Wszędzie jest daleko (nie tylko do centrum) ale i w domu. W mieszkaniu nie wstając z łóżka w sypialni sięgałem po kawę do kuchni. A teraz to kilometrów trzeba butować. Poza tym córa ma gdzie biegać. Mam trochę problemów z wentylacją. Bo mam sufit podwieszany (bez poddasza użytkowego) i przewody wentylacyjne przechodzą przez to nieogrzewane poddasze. A że nie są ocieplone to jak się ciepłe powietrze schłodzi to się para wykrapla i kapie mi z kratek wentylacyjnych. Będę z tym walczył po sezonie grzewczym. Sam dach wykonany super. Ani kropelka nie leci. Izolacja chyba wystarczajaca - bo przy 200 m2 - w te mrozy -20C zużyliśmy gazu na 500 pln. Wydaje się to być nie najgorszy wynika. Obecnie mamy ogrzewanie włączone tylko w łazienkach, a w pokojach utrzymuje się okolo 21C.

Zagospodarowanie terenu już na wiosnę. Na podjeździe mam narazie 4 płyty drogowe. Chodniczek od nich ułożyłem z bloczków fundamentowych.

 

Troszkę z innej beczki. Wzieliśmy Internet radiowy w Gawexie (na firmę) i za 5 mb łącze płacimy 51 pln - jak dla mnie super wynik i jakość super. Monterzy od razu podłączyli do modemu wi-fi. Szczerze polecam. Z innych mediów z telewizji korzystamy cyfrowej na ziemnej. Sygnał i jakość super - i jest za free.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar .

No tak, mieszkanko , a dom to ciut inne rzeczy :) Przyzwyczaisz się szybko :)

 

Co do wentylacji , my mamy takie samo rozwiązanie , czyli sufit powieszany pod więźbą z podbitą płytą wiórową i nic nie leci . U nas rury połączone są z dachówkami wentylacyjnymi , więc mają blisko . Reszta wentylacji idzie wprost do komina .Hmm, aż zwrócę uwagę , ale taką wentylację mam tylko jednej w łazience

Co do internetu tu pewnie skorzystam, bo ten co my mamy ( z Orange ) jest do bani . Telewizji nie da się u nas odbierać , bo za daleko i za dużo przeszxkód po drodze . Mamy N-kę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam kolegów i koleżanki,

Mam działkę w Niekłonicach, projekt już zakupiony. Poszukuję architekta, który do rysuje mi piwnice i zrobi adaptacje oraz szukam kierownika budowy.

Czy możecie mi kogoś polecić?

Chciałbym żeby to było 2w1, ale podobno ciężko z tym.

 

Pozdrawiam i powodzenia z Waszymi budowami.

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafalinski, moge Ci polecic mojego architekta, robil adaptacje i jest naszym kierownikiem budowy

p. Edmund Markowski Pracownia Projektowa

ul. Zwycięstwa 190/ POK. 111

75-611 Koszalin

Mail: [email protected]

Ogolnie facet jest w porzadku, taki czlowiek starej daty:D na poczatku tylko chcial nas przekonac do projektu gotowego z jego wlasnej oferty, potem chcial zrobic wiecej zmian w projekcie niz bysmy chcieli, ale wystarczy konsekwentnie trzymac sie przy swojej wersji (o ile tylko jest ona sluszna i wykonalna) i jest ok.

Facet ma znajomych geodete i geologa i ich podsyla, jesli tylko ma sie zyczenie skorzystac z ich uslug. Jako kierownik budowy jest niedrogi, nas kasuje za kazdy przyjazd na budowe. Wczesniej mial strone internetowa ale cos strona nie dziala ( http://www.edmar-projekty.pl ) jakby cos to pisz na maila do niego lub dzwon na jego tel. komorkowy 604 778 686

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Co do atomu - to niech budują a i owszem, ale nie tak blisko morza. Bądź co bądź ten region utrzymuje się głównie z turystyki. My będziemy wiedzieć, że jest Ok ale potencjalny turysta będzie miał wątpliwości.

Ale może gdzieś między Koszalinem a Szczecinkiem czy Białogardem.

 

A za samym atomem stoję na 100% - mimo, że to konkurencja dla wiatraków - z których żyję ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, chciałabym polecić okna Oknoplast Kraków. Okna na profilu Veka, trochę droższe od innych producentów, ale uważam, że warte tych pieniędzy. Montowała mi je firma Mega z Bolesławic. Jestem bardzo zadowolona, zarówno z obsługi w biurze, jak i samego montażu. Wszystko w terminie, sprawnie i profesjonalnie. Podpowiedzieli mi (czego nie zrobili inni) kilka funkcjonalnych rozwiązań. Szczerze polecam wszystkim (zamówiłam u nich również bramę garażową i drzwi wejściowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam wszystkich, chciałabym polecić okna Oknoplast Kraków. Okna na profilu Veka, trochę droższe od innych producentów, ale uważam, że warte tych pieniędzy. Montowała mi je firma Mega z Bolesławic. Jestem bardzo zadowolona, zarówno z obsługi w biurze, jak i samego montażu. Wszystko w terminie, sprawnie i profesjonalnie. Podpowiedzieli mi (czego nie zrobili inni) kilka funkcjonalnych rozwiązań. Szczerze polecam wszystkim (zamówiłam u nich również bramę garażową i drzwi wejściowe).

 

To masz szczescie :) u nas byli juz 4 razy na poprawce. obilo sie nawet o to ze z oknoplastu przyjezdzali machery ogladac czemu zle dziala suwanka ..

tylko sie cieszyc ze u Ciebie wszytsko dziala ..

A co Krzysika z Megi to juz nawet nie odbieral od nas telefonow tylko na pisemne reklamacje odpowiadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...