Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

K08 - Klub Budujących M08


Recommended Posts

Gaz mam z sieci. Taki wynik zwalam na karb kilku rzeczy.

po pierwsze 1-szy taki sezon , po drugie dosyć sroga zima jak na ostatnie czasy, po trzecie - korzystając z doświadczeń innych konieczność regulacji pieca po pierwszym sezonie. dodam że nie za wiele dogrzewałem kominkiem (prawie wcale). Poza tym mam jeszcze kilka rzeczy do docieplenia wiec wierzę, że na przyszły rok uda mi się ograniczyć to spalanie.

 

Wg opisów na forum szacuje, że średnie spalanie dla takiego domu powinno być w okolicach 12m 3 na dobę. Mi wychodziło 16 a czasami i 20. (miałem okres że zaglądałem do licznika codziennie). Jest co poprawiać. :wink:

 

Aha dodam że ja nie mam pieca kondensacyjnego tylko normalny.

 

Witam:)

W M08L mieszkamy od sierpnia 2008:)

 

Nasze koszty za analogiczny (nieco dłuższy) okres są następujące:

 

od 15.X.2008 do 20.II.2009 rachunki za gaz na kwotę: 2296,17 (1241 m3)

 

Średnie zużycie za ten okres na dobę to 9,7 m3 (128 dni)

 

Nie posiadamy jeszcze kominka więc nie mieliśmy czym dogrzewać:)

Ściany z Porotherm o grubości 47 cm bez ocieplenia (tylko tynk).

Wełna mineralna na poddaszu o grubości łącznej 30 cm.

Na górze, w 2 pokojach nieużywanych, termostat ustawiony na "2".

Cały parter to ogrzewanie podłogowe.

Mamy kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym zasobnikiem 120 l.

Średnia temperatura w ciągu dnia to 20,5.

 

Są u nas jeszcze niedociągnięcia np. brak ukończonego tarasu co zapewne powoduje straty ciepła, no i nieszczelne drzwi garażowe :(

 

Należy pocieszać się tym, że koszty ogrzewania w pierwszym sezonie są zawsze najwyższe ze względu na niedogrzane ściany :)

Poza tym ceny gazu spadają:)

 

P.s. Na licznik tez zaglądałam codziennie, gdy dziecko spało:)

 

Pozdrawiam i proszę innych o kalkulacje z tego okresu dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

Witam wszystkich,

 

czy ktoś mógłby powiedziec jak rozwiazał sprawę z podłogą w kuchni, chodzi o to czy kładliscie np. gres na całej kuchni i jak jest to połączone z podłoga w salonie. Będę wdzięczny za pomoc. Zdjęcia również mile widziane :)

 

No i Saraha ma rację, chyba naprawde mało kto tu już zagląda - a szkoda...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tomekb5 ja mam podłogę na parterze z trzech różnych materiałów. Nie jest jeszcze całkiem gotowa, bo nie ma wszystkich paneli (panom najpierw zabrakło gąbki, a potem, paneli wrrrrrr) i nie ma jeszcze w holu gresu, bo tam ciągle najróżniejsi fachowcy robią sobie warsztat i wstrzymaliśmy się z kładzeniem kafli. Docelowo ma być tak: w kuchni ciemny, szary gres matowy 30x60 (Sirius Nova Gala) w salonie i holu gres polerowany Marni Moderni 02 60x60 układane tak, że fugami się zgadzają z kuchnią. Do tego w salonie są dwa, stykające się ze sobą prostokąty z paneli quick step perspective merbau. Pod stół w jadalni i pod kącik kanapowy. Do tego w wiatrołapie ma być też gres MM 02, ale 30x60 i matowy. Również układany tak, żeby fugami zgadzał się z tym w salonie i holu, szczególnie, że planujemy do wiatrołapu szklane drzwi. Do tego mają być schody i parapety merbau, takie też listwy. Oto co już jest (fotki z układania paneli, więc są one brudne niestety):

 

http://lh6.ggpht.com/_6RbJ4Yps8i4/SsXwnt6CkmI/AAAAAAAAA74/6cQUmeFA8w4/DSC01870.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_6RbJ4Yps8i4/SsXwmuCF90I/AAAAAAAAA7w/fqO2tUePEDE/DSC01865.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_6RbJ4Yps8i4/SsXwlH3b2jI/AAAAAAAAA7k/VW9ti03Z_mI/DSC01858.JPG

 

więcej fotek w albumie:

 

http://picasaweb.google.pl/domeknasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sahara, kolory cudne :D :D :D

Gdyby nie to, że mój Młody odziedziczył charakter po mamusi (czytaj choleryk) to "podkradłabym" kolory. Ja mu jednak muszę pokój oziębić. Jego już energetyzować nie trzeba. :) :)

 

A możesz zdradzić kolory farb z sypialni (a dokładnie numery)? Wiem, że komputer przekłamuje, ale te wyglądają super, a ja szukam właśnie takiego połączenia.

Ogólnie wykończyło mnie już dobieranie kolorów :evil: :evil:

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamtu trochę zamierzamy te kolory zmienić. W tej chwili jest tak - ściany pionowe to "pastelowa orchidea" Duluxa (to samo jest w salonie), wstawki bordowe to "aksamitny burgund" Dekorala, na wszystkich skosach natomiast (czyli na większości powierzchni ;)) jest "natchnienie" Dekorala. Wydawało nam się, że tak będzie dobrze, ale okazało się, że natchnienie jest jednak zbyt blade i właściwie, szczególnie przy tym burgundzie wygląda jak białe, a nie o to chodziło. Postanowiliśmy więc wszystko pomalować ową pastelową orchideą. Będzie mam nadzieję lepiej, cieplej... Zobaczymy, jak pomalują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tamtu sypialnia już drugi raz pomalowana i jestem zachwycona. Teraz cała (poza bordowymi wstawkami) jest pomalowana pastelową orchideą. Co ciekawe - baliśmy się, że może na skosach ten kolor będzie się wydawał za ciemny a tu... niespodzianka. Okazało się, że właśnie na skosach wydaje się JAŚNIEJSZY! :o Przyznam, że nas to zaskoczyło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tzw blada..... :(

Biorę farby z mieszalników.

U nas też powoli dobijamy do końca. Wszystko już zamówione, tylko czeka na montaż.

Panowie kończą układać gres na dole i malowania. W II połowie listopada montaż kuchni, schodów itp.

Mam nadzieję, że wyrobimy się do połowy grudnia.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że wszystkie musisz mieć z mieszalników? Nie rozumiem :( Skoro odpowiada Ci jakiś gotowy kolor, to czemu nie możesz go kupić?

 

My mamy nadzieję wyrobić się do połowy listopada, ale czy się uda? Dziś dowiedziałam się, że pod koniec przyszłego tygodnia montują nam drzwi. Coraz bliżej końca!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział, że wszystkie musisz mieć z mieszalników? Nie rozumiem :( Skoro odpowiada Ci jakiś gotowy kolor, to czemu nie możesz go kupić?

Bo niestety mam "ulubione" bazy do farb i tylko z tych wybieram. A bazy są z zakresu Flugger, STO lub ostatecznie Beckers elegant, ale ten ostatni podobno już nie jest taki jak kiedyś. A przy tych farbach kolory wybiera się z próbnika - osobiście preferuję NCS. I wtedy jak coś się stanie to mogę sobie dokupić farbę z jakąkolwiek bazą.

 

Kilka lat temu dałam się namówić na kupno Duluxa - jako farby zmywalnej i dotąd szlag mnie trafia jak sobie przypomnę jak się nim malowało. Tak więc teraz kupuję tylko te wcześniej sprawdzone.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam wszystkich fanów M08! :wink:

 

Piszę z pewną nieśmiałością, gdyż jest to moja pierwsza aktywność na tym forum.

Co więcej - nie mam żadnego doświadczenia w budowaniu domu i nie mam o tym zielonego pojęcia :oops:

Zacznę jednak od początku.

W czerwcu br zakupiłam działkę budowlaną w Ławkach, w gminie Prażmów, 15 km za Piasecznem. Znalezienie odpowiedniego projektu domu zajęło mi parę miesięcy...ale w końcu udało się. Podjęłam decyzję. Chcę budować EM08L.

Nie obędzie się oczywiście bez wprowadzenia paru "drobnych " zmian, ale generalnie jest to projekt spełniający moje oczekiwania :wink:

Jako, że budową domu będę się zajmować sama, to nie ukrywam, że bardzo liczę na Wasze dobre rady a przede wszystkim na Waszą wyrozumiałość :oops:

Obecnie jestem na etapie "budowania" drogi, wniosków o doprowadzenie prądu, wody i zezwoleń na wycinkę drzew. Działam powolutku i małymi kroczkami więc zanim postawię pierwszą cegłę minie jeszcze sporo czasu.. Nie chcę jednak siedzieć bezczynnie więc tak sobie wieczorami siedzę myślę planuję i będę bardzo wdzięczna za Wasze wsparcie i pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj alix. Bardzo się cieszę, że wybrałaś "mój" projekt. Ja właśnie kończę budowę EM08L i nadal strasznie mi się on podoba (choć wprowadziłam wiele zmian, a teraz wprowadziłabym chyba jeszcze kilka). Będę trzymała za Ciebie kciuki, a jeżeli tylko założysz dziennik, na pewno będę stałą czytelniczką :) My zamierzamy za 2-3 tygodnie się przeprowadzać, co nadal wydaje mi się niewiarygodne. Tak niedawno pisałam podobne posty, jak Ty dzisiaj :) POWODZENIA.

 

A jakie zmiany planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje ukończenia budowy!:) Szczerze przyznam, że troszkę Ci zazdroszczę :wink:

 

Jeśli chodzi o zmiany w projekcie (EM08 obicie lustrzane) to mam parę pomysłów. Niektóre się wykluczają, a w innych przypadkach wiem co chciałabym osiągnąć ale do końca nie wiem jak :-? (mam pewne problemy z wyobraźnią przestrzenną więc ciężko mi w głowie przestawiać ściany itd :oops: )

 

To co wiem na pewno to:

-parter i górę podnoszę o jeden pustak. Co za tym idzie okna na parterze będą też o jeden pustak wyżej.

- likwiduje taras 14(a raczej znacznie go spłycam poprzez przedłużenie ściany salonu aż do bocznej ściany pokoju 7) Co oznacza, że kominek będzie można obejść dookoła, a salon będzie znacznie większy.

- chce poszerzyć schody kosztem schowka 12 (czytając forum parokrotnie ktoś wspominał, ze schody są za wąskie)hmm tylko o ile. o 1 metr????

- w pomieszczeniu 12 zrobię wc dla gości (nie mam pewności czy po poszerzeniu schodów, nie będzie tam za mało miejsca? wtedy zrobię tam schowek.

- chciałabym poszerzyć salon i kuchnie, tak jak Saraha ( o ile metrów więźba pozwoliła na poszerzenie tych pomieszczeń o 1,8m?)

- zastanawiam się nad schodami przy kuchni, myślę nad postawieniem tam ściany bo ze schodów może się trochę kurzyć. Druga sprawa to nie wiem czy zamykać kuchnie czy zostawić ją jednak otwartą. Jeśli zamykać to ściana przy schodach i tak będzie konieczna a jeśli otwarta to nie wiem czy ze ścianą przy schodach czy bez....może ktoś mi coś podpowie?

- łazienkę nr 3 chciałabym zamknąć w prostokąt

- i teraz zaczynają się 'schody' bo pokoje 7 i 5 są dosyć małe, a na dole chciałabym zrobić trochę większą sypialnie więc albo połącze je w jeden pokoj z garderobą i być może wejście do łazienki 3 było by też od sypialni (chociaż nie wiem czy to dobry pomysł...) albo.. nie mam pojęcia jak ale powiększe te dwa pokoje ( 7 i 5) Może mogłabym poszerzyć garaż i te pokoje w ten sam sposób co salon i kuchnie, chociaż dom i tak będzie już duży a taka"kobyła" nie jest mi raczej potrzebna. Drugie rozwiązanie jest takie by przesunąć ścianę z części nocnej trochę w głąb salonu (który będzie powiększony o znaczną część tarasu 14) Tylko,nie do końca wiem jak by to zrobić i jak to będzie wyglądać :-? Gdyby udało się powiększyć te dwa pokoje to w jednym by była sypialnia, a w drugim pokoju byłby pokój do pracy(małe studio dźwiękowe)

Jeśli ktoś z Was ma pomysł na rozwiązanie mojego dylematu to będę bardzo wdzięczna..

- na pewno zlikwiduje drzwi do kotłowni od strony ogródka i wstawie tam małe okno

- z tylu domu chcę dobudować zadaszony długi taras, gdzie będzie można postawić większy stół , ławy i krzesła.Wejście na teras zrobiłabym wtedy jakby od strony holu (na przeciwko wiatrołapu)

 

PODDASZE

- najprawdopodobniej łazienki 17 i 18 połącze w jedna dużą.

- w pokoju 19 zrobie pralnio - suszarnie

- nad resztą jeszcze nie myślalam, ale chyba pozostałe pomieszczenia pozostawię bez zmian

-pomieszczenie 24 i 25 powiekszy się poprzez poszerzenie kuchni i salonu

 

Będę wdzizecza za wszelkie komentarze i sugestie:)

 

Saraha, a Ty jakie zmiany byś jeszcze wprowadziła, jakbyś dopiero teraz miała robić adaptacje projektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystkich budujących M08/EM08. Zapraszam na swój dziennik, gdzie opisałem szczegółowo również zmiany, które zrobiłem w budynku.

 

Niektóre bardzo podobne do tych co planuje alix - swoją drogą ewentualnie zapraszam do odwiedzin, wtedy na własne oczy mogłabyś zobaczyć jak niektóre pomieszczenia wyszły np. pokoje na dole dla mnie są OK. Dom też jest podniesiony o w sumie 2 pustaki (jeden na dole i jeden na górze), kominek centralny, duży taras na zewnątrz budynku (zadaszę go markizą) itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam serdecznie po wielu miesiącach nieobecności na tym wątku...

 

W zasadzie trudno powiedzieć, że jestem "nowy" na forum, bo już od ponad 3 lat obserwuję wątki dot. M08.

 

Miałem zacząć budowę wiosną 2007 ale wskutek różnych przeciwności losu dotąd nie rozpocząłem budowy.

Jestem jedank uparty i mimo wielu odstraszających postów dot. kosztów budowy postanowiłem, że zrealizuję swoje marzenie niemal za wszelką cenę ( "niemal", bo jeszcze odrobina rozsądku mi pozostała i jeśli obiektywnie przekonam się, że nie dam rady - być może odpuszczę sobie ten projekt...) - jeszcze optymizm mnie nie opuścił :D

 

To moja druga przymiarka do budowy... może tym razem skuteczna 8) :D

 

Pozdrawiam wszystkich sympatyków tego projektu!

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...

Witam serdecznie

 

Właśnie zaczynamy budowę M08 :D i od jakiegoś czasu próbuję przestudjować cały Wasz wątek. Wyczytałam kilka fajnych informacji, które nam się bardzo przydadzą podczas budowy. Już wiem, że trzeba podnieść ściankę kolanową bo na górze będzie za nisko. Czy może mi ktoś z Was napisać co będzie lepsze: podniesienie o 1 czy 2 pustaki. Czy jak podniesiemy ściankę o 2 pustaki to cały dom nie straci wyglądu? A może 1 pustak w zupełności wystrczy? Będę bardzo wdzięczna za Waszą pomoc.

 

Pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony 1 pustak to mało, a z drugiej strony to dużo. Jeżeli chodzi o wysokość na poddaszu, to nie wyobrażam sobie jakie wysokości miały by być w oryginale - generalnie wydaje mi się, że jest nisko. Jeżeli za to chodzi o elewacje, to podniesienie o 1 pustak jest widoczne - zgrabniej wyglądają domy budowany zgodnie z projektem. Z tym, że my podnieśliśmy również parter o 1 pustak (w tym również okna są podniesione o tę wysokość), więc pewna harmonia na elewacji została zachowana.

 

Tak, więc proponuję podnosić - my się długo wahaliśmy, ale dobrze, że zdecydowaliśmy się na podniesienie. Ale trzeba robić to delikatnie, aby nie popsuć projektu. Poddasze użytkowe to poddasze użytkowe, a nie piętro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...