Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

K08 - Klub Budujących M08


Recommended Posts

Dokładnie Mario o to mi chodziło. Widzę, że Ty zamontowałeś okno w schowku.

 

Gdzie więc z Waszych dotychczasowych doswiadczeń stwerdzacie, że warto jednak zamontowac jakieś dodatkowe okna dachowe.

Ja myślę nad doświetleniem schodów, ale może jeszcze coś ...

 

Mnie ten temat też intrygował - ostatecznie dodaliśmy na poddaszu aż 4 okna dachowe i jeszcze wyłaz dachowy chcemy zrobić przeszklony. Ta "obfitość" wynika z pewnych zmian, które poczyniliśmy w projekcie. No i może trochę z naszych zachciewajek :)

 

1. Pierwsze okno dodaliśmy nad klatka schodową, bo podpatrzyliśmy to w zbudowanym już M08 niedaleko nas i bardzo nam się to podobało.

 

2. Drugie - w najmniejszej łazience, ze względu na nieco powiększającą się w ten sposób przestrzeń nad wanną.

 

3. Trzecie w naszej sypialni, która - ze względu na poszerzenie domu (po stronie kuchni i salonu) o 1,80 m zrobiła się dość duża i sama lukarna chyba nie byłaby w stanie jej oświetlić. Poza tym zawsze marzyło nam się okno nad łóżkiem. Nam - w przeciwieństwie do wielu osób - odgłosy padającego deszczu nie przeszkadzają, kojarzą nam się z czasami wakacji pod namiotem i w przyczepie.

 

4. Czwarte okno dodaliśmy w pokoju - w perspektywie - dziecięcym. Sypialnie z oknami połaciowymi mamy od północy. Boimy się, że będzie tam dość ponuro. W gościnnym niech sobie będzie i tak zwykle będzie wykorzystywany głównie w nocy, ale dziecięcy pokoik powinien być pogodny, dodaliśmy więc okno od zachodu. Konsultowaliśmy to z trzema architektami i cieślą. Wszyscy twierdzą, że się tam zmieści. No ale na razie mamy to wszystko tylko na papierze, więc zobaczymy.

 

5. Wyłaz zrobimy przeszklony, bo nie chcemy podwieszanego sufitu, a to ładnie oświetli korytarz...

 

Taki jest plan, co z tego wyjdzie? Zobaczymy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mario_pa - samochody to ja lubię naprawdę duże w typie Lincoln Navigator 5,6 w benzynie (musi jeszcze chwilę poczekać do zakończenia budowy), a co do M08a to wybrałem go dletego ponieważ chciałem dokonać kilku zmian w M08, które już są w M08a. A różnica na wielkości - trochę mniejszy salon, nieznacznie kuchnia, a góra i tak jest do zmian. Aż się serce kroi jak się patrzy że w pięknym pomieszczeniu z lukarną ma być pralnia :-? To dobre miejsce na pokoik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się serce kroi jak się patrzy że w pięknym pomieszczeniu z lukarną ma być pralnia :-? To dobre miejsce na pokoik

 

My początkowo chcieliśmy tam zrobić drugą łazienkę - pierwsza, "nasza" ma być właśnie w pomieszczeniu z lukarną, ale w tym większym. Drugą (dziecięco - gościnną) przesunęliśmy do "garderoby" a w małym pomieszczeniu z lukarną będzie mały gabinecik :)

 

patrz projekt EM08L (nieco inny rozkład)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zdecydować wcześniej (już na etapie fundamentów) czy w tym pokoju ma być łazienka/pralnia czy pokój. Ja zrobiłem to za późno no i po co mi odpływ w gabinecie :roll: ? No chyba że zamiast krzesła przy biurku postawie sobie jakiś ładny sedes. W każdym razie musiałem likwidować. To ma swoje zalety bo rura kanalizacyjna w miejscu gdzie na ogół każdy planuje szafę nie jest dobrym rozwiązaniem. :lol:

 

Meb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nasze decyzje zapadły właśnie po tym, jak architekt adaptujący nasz projekt poprosił o nie. Chciała wiedzieć, gdzie będą odpływy, żeby jednak jakieś piony zaprojektować w miarę możliwości. szczególnie, że mamy 4 łazienki w różnych miejscach dziwnych ;) No to wobec takiego dictum przemyśleliśmy sprawę raz jeszcze, poważnie - i właśnie takie decyzje zapadły. Choć podpytywaliśmy też, co będzie, jak w trakcie budowy nam się w łepetynach pomiesza i pozmieniamy... Ale na pewno warto jak najwięcej przewidzieć wcześniej. Teraz jesteśmy na etapie otworów okiennych.... To jest dopiero masakra! Ale o tym "za chwilę', bo nie mam czasu pisać teraz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam do Was pytanie (szczególnie do tych osób których M08 już jest wybudowany :D ).

 

Planuję w swoim M08a urządzić ogród zimowy i rozważam kilka opcji:

1. poszerzenie tarasu i dobudowanie nowej konstrukcji przy ścianie ogrodowej z wejściem z solonu - droższa opcja, mniej obstawny salon, ale ładniejszy i bardziej doświetlony ogród zimowy

 

2. zabudowanie tarasu - na równi ze ścianą elewacyjną od salonu - przeszklone drzwi na ogród i do holu, latem te zewnętrzne mogą być otwarte i ogród staje się tarasem; rozwiązanie tańsze, ale... no właśnie

Czy ten Wasz taras nie jest całkowicie zacieniony - mój będzie od strony południowej, kwestia tylko czy dach nie będzie cakowicie zasłaniał słońca? na zdjęciach projektu tego nie wida bo to jest symulacja i cienie nie oddają rzeczywistości - jak to jest u Was w słoneczne dni - taras zacieniony czy nasłoneczniony?

 

Pozdrawiam z Torunia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ja w przyszłości planuję zrealizować opcję nr 2.

taras mam w oryginalnych rozmiarach od południa

Odpowiedź niestety jest trudna bo słonce (w zależności od pory roku i pory dnia ) rożnie go oświetla. Na ogól nie jest tak wysoko żeby dach zasłaniał. Myślę że trzeba przyjąć że taras jest nasłoneczniony w 2/3 czyli słoneczko pod dach lekko zagląda. Jak dla mnie to idealne rozwiązanie bo można się na nim opalać lub przed słońcem schować. Wydaje mi się przy takim rozwiązaniu ogrodu zimowego tj na równo ze ścianą (w moim przypadku prawą ) i słońcem w zimę dosyć nisko powinno być ok. ale na pewno nie uzyskasz takiego efektu jak ogrody zimowe z kawałkiem dachu przeszklonego. np półokrągłe.

W każdym razie jak będzie naprawdę ? zobaczymy jak już się przeprowadzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wczoraj odbyłam kolejną dyskusję z teściem na temat budowy domu :D . Dodam, że teść jest człowiekiem myślącym, potrafiącym wyliczyć różne przenikania ciepła itp, bo zawodowo zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem instalacji chłodniczych, tyle, że nie w domkach, a w wielkich zakładach.

Tym razem tematem przewodnim było:

1. rozprowadzenie ciepła z kominka

2. temperatura w pokojach nad tarasem i wejściem do domu.

 

I tu pojawia się moje pytanie - głownie w sumie do tych co już grzeją w domkach:

 

ad1) robiliście w ogóle takie rozprowadzenie do sypialni na dole? U nas są różne koncepcje. Wykonawca twierdzi, że można puścić w stropie, co wydaje mi się jednak kiepskim pomysłem, ewentualnie można kombinować z zabudową k-g, bo i tak chcemy jakoś w suficie umieścić oświetlenie i pewnie gdzieś tam taka zabudowa pod sufitem się znajdzie

 

ad 2) A ten punkt spędza mi trochę sen z powiek :wink: Czy podłoga, a przez to pokój nad tarasem są chłodniejsze? Z łazienką (tak jak w ogrinalnym projekcie) jest mniejszy problem, bo można ewentualnie zrobić kawałkami matę, a powierzchnia bez piętra od spodem jest niewielka.

A jak to jest u Was?

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w pokoju nad tarasem zamierzam zrobić wielką łazienkę z ogrzewaniem podłogowym (wodnym, jak w całym domu oprócz sypialni), więc mam nadzieję, że nie będzie tego problemu. No ale ja też jestem dopiero na etapie projektu i też jestem ciekawa, co mają do powiedzenia bardziej doświadczeni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

witamy

projekt m08 urzekł i nas jednak mam pytanie...czy ktos moze mi odpowiedziec tak realnie za ile mozemy wybudowac stan surowy zamkniety???jesli moglibyscie podac nam kwoty jakie wyniósł Was kolejno-stan 0, parter,poddasze, dach

albo chociaz jakas łaczna kwote...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy

projekt m08 urzekł i nas jednak mam pytanie...czy ktos moze mi odpowiedziec tak realnie za ile mozemy wybudowac stan surowy zamkniety???jesli moglibyscie podac nam kwoty jakie wyniósł Was kolejno-stan 0, parter,poddasze, dach

albo chociaz jakas łaczna kwote...

350-370 tysięcy złotych, do tego trzeba dodać min. 150 tys. na wykończenie, pisałem o tym w swoim dzienniku. Teraz to może nawet więcej.

Przy założeniach: dachówka, okna i drzwi zewnętrzne PCV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję bardzo...może jakos damy rade:)z wykończeniem bedzie gorzej ale cóz nie od razu wszystko...chcielibysmy zaczac w okolicach kwietnia... zobaczymy jak nam pójdzie papierkowa robota no i zastanawiamy sie nad projektem energooszczednym...EM08
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My kupiliśmy projekt energooszczędny. Mamy mieszane uczucia, ale chyba jednak była to dobra decyzja. Kilka dni temu złożyliśmy już zaadaptowany projekt ze wszystkimi papierami i uzgodnieniami do starostwa i czekamy na pozwolenie na budowę. Chcemy zacząć jak tylko skończy się zima. Może w lutym, może w marcu... Czy masz już jakiś pomysł na adaptację? Czy może nie będziecie nic zmieniać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałam do Was na PW:)z zapytaniem ile wyniósł Was architekt przerabiajacy projekt?:)tak jak Wy chciałabym powiekszyc hol przesuwajac sciane z drzwiami na taras wgłab tarasu no i poszerzyc salon...32m2 to troche mało:(ale nie wiem czy te przeróbki to gra warta swieczki...moze lepiej inny projekt

oprócz tych dwóch rzeczy projekt nam odpowiada

byłabym wdzieczna za info o kosztach architekta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos anonimowo mnie skarcił na pw ze taka niezdecydowana jestem:("damy radę albo nie damy"...otóż troskliwy forumowiczu jak sie juz za cos biore to staram sie dokończyć ale... jesli ten projekt w stanie zamknietym ma mnie kosztowac 600 tys to raczej wybiore inny lecz jesli to kwestia 400tys to moze jakos damy rade...mam ograniczone fundusze bo nie chce potem do konca zycia spłacac domu, który de facto bedzie naszym pierwszym domem i zapewne popełnie na budowie go mase błedów(i okaze sie ze chce sprzedac i budowac nastepny), poza tym chciałabym jeszcze spac spokojnie przynajmniej w kwestii finansów bo zapewne z wykonawcami i tak osiwieje wiec jak sam widzisz to nie kwestia decyzji czy chce dom czy nie a raczej czy mnie stac akurat na ten konkretny

ale dziekuje ja zawsze słucham wskazówek innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się, niech sobie gadają, nie ich sprawa!!! Przed Tobą bardzo poważne decyzje i musisz mieć czas na przemyślenie ich. Nikt nie ma prawa się w to wtrącać. Spokojnie... Ja tam trzymam mocno za Ciebie kciuki - niezależnie od tego czy wybierzesz "nasz" projekt, czy inny. Będę śledzić Twoje poczynania, jeżeli tylko zostaniesz w sieci! Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj She28

Cześć wszystkim.

 

She28: anonimowo na prv muratorowego to chyba się nie da. Jakiś nick musiał być - w każdym razie nie mój. :lol:

 

Tak czytam o tych kosztach, liczę własne coraz bardziej topniejące zasoby i zbliżając się do końca tej budowy (mam nadzieję) podzielę się wnioskami.

 

Po pierwsze za 400 to sie nie da bo nie starczy. Ja oszczędzam na czym warto oszczędzać, robie trochę samemu z ojcem i jego znajomymi (za pół ceny) i wyeliminowałem fajerwerki. Chciałbym żeby zamknęło się wszystko na 500.

 

W kwestii że M08 jest drogi - Ja nie mam odczucia że przepłacam za "coś" bo to akurat M08. Dlaczego inne domy miałby być tańsze tańsze? Co jest w tym domu takiego bardziej skomplikowanego od innych ? OK ktoś powie że dach, który faktycznie wychodzi trochę więcej niż dwuspadowy. Ale inne koszty ? chyba są podobne wszędzie, niezależnie czy to by była stodoła czy pałacyk, wylewki trzeba wylać, tynki naciągnąć, podłogi położyć gniazdka zainstalować itp itd. płaci się od metra lub od sztuki wiec jak się chce mieć domek w okolicach 200 m z kilkoma pomieszczeniami to nie wierze, że jest projekt który wyjdzie dużo taniej.

Jak widać na innych forach każdy ma ten sam problem - każdy projekt wychodzi drogo.

 

To tyle. Pomimo różnych trudności ja jestem przekonany że gdybym teraz wybierał to chyba bym pozostał przy M08 (z tymi zmianami jakie zrobiłem).

 

Tym optymistycznym akcentem życzę wszystkim startującym z budową M08 (i pochodnych modeli) powodzenia i wytrwałości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałam do Was na PW:)z zapytaniem ile wyniósł Was architekt przerabiajacy projekt?:)tak jak Wy chciałabym powiekszyc hol przesuwajac sciane z drzwiami na taras wgłab tarasu no i poszerzyc salon...32m2 to troche mało:(ale nie wiem czy te przeróbki to gra warta swieczki...moze lepiej inny projekt

oprócz tych dwóch rzeczy projekt nam odpowiada

byłabym wdzieczna za info o kosztach architekta:)

 

Ja robiłam u autorki projektu - zapłaciłam 3,5 tysiąca za zmiany i przygotowanie projektu do pozwolenia na budowę - z tą małą różnicą, że myśmy jeszcze zmieniali schody na takie jak ma Meb. Cena bez negocjacji, bo tego dnia nie mieliśmy jakoś do tego głowy i nerwów. Nie wiem czy to tanio czy drogo, ale autorki projektu nie polecam.

 

A co do kosztów - my mamy nadzieję (a jak będzie zobaczymy) zamknąć się kwotą 600 tys - stan do wprowadzenia, ale bez mebli. Nie liczę już pieniędzy, które wydaliśmy na projekt i wszystkie przyłącza i inne duperele - mamy prąd, natomiast gaz, wodę i kanalizacja już jest lub będzie na wiosnę (ale opłacone) poprowadzone w ulicy przy granicy działki.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dość prozaiczne pytanie, a przynajmniej na takie może w pierwszej chwili wyglądać....

 

Stoję przed decyzją w sprawie wyboru okien i wyszła mi niespodziewanie kwestia, w która stronę mają się te okna otwierać ? :o :o

Mówię w szczególności o podwójnych oknach w salonie, kuchni i pokoju na parterze od ogrodu.

 

Czy lepiej i praktyczniej będzie, gdy będą się otwierać oba w jedną stronę, (jeśli tak, to w którą), czy może każde w kierunku ściany zewnętrznej w danym pomieszczeniu (takie mi na razie bardziej pasuje).

 

Jak jest wygodniej i praktyczniej ?

 

Kieruję to pytanie szczególnie do posiadaczy M08 już z oknami :D (Meb, Mario odezwijcie się), ale głosy innych tez mi sie przydadzą

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...