Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

K08 - Klub Budujących M08


Recommended Posts

Witam

 

1) Czy lepiej i praktyczniej będzie, gdy będą się otwierać oba w jedną stronę, (jeśli tak, to w którą),

 

2) czy może każde w kierunku ściany zewnętrznej w danym pomieszczeniu (takie mi na razie bardziej pasuje).

 

 

1) mam tak w garażu - beznadziejnie, ale to garaż więc filadelfia. W żadnym innym pomieszczeniu bym tak nie zrobił.

2) mam tak wszędzie indziej, podchodzę i jebut otwieram klamki od filarka, że prawie szyby wypadają :). Nie czuję dyskomfortu jak w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Mam już projekt

 

Wybrałem projekt muratora M08a. W projekcie zaplanowałem kilka zmian i je wprowadzę i żaden architekt mi tego z głowy nie wybije

 

Sam projekt jak to projekt - powiem szczerze mało ciekawa lektura za to dodatków z 15 kg

 

Tak więc planuję zlikwidować wykusz i w to miejsce wstawić ogród zimowy ok. 15 m2, prosta konstrukcja. Ogród od strony zachodniej więc całkiem nieźle. Arch nie chce od zachodu tylko chce zabudować taras. Szkoda tarasu, a poza tym taka oranżeria nie będzie części salonu.

 

Planuje w domu instalację z reku i może GWC (jescze nie wiem) - Arch mi na to, że nię będę miał wtedy kominka Tysiące ludzi używa reku i kominka i żyją - ja się ponoć zatruje CO2 Moje rozwiązanie to kominek z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz i wkład zamknięty

 

Cały czas myślę nad ogrzewaniem. Po świętach jadę na spotkanie do do firmy, która montuje solary i pompy ciepła - wtedy wszystko będzie wiadomo. Co, jak i za ile Jak się dowiedziałem od Arch to pompa podgrzeje mi wodę do 25 o C a ja będę sobie mógł podgrzać c.w.u. do np. 60 o C grzałką elektryczną bez sensu. Ponoć pompa nie może podgrzać więcej wody bo zbyt gorąca pójdzie do podłogówki

Moim rozwiązaniem jest pompa podgrzewająca wodę do 65 o C i zawór mieszający do podłogówki.

 

Tak więc do 18 stycznia czekam - Arch jest na etapie organizowania mapy do celów projektowych.

 

Ja muszę tylko zrobić badanie gruntu.

 

To na tyle - muszę się poprostu dobrze przygotować na rozmowę z Arch - konkretne argumenty i asertywność - w końcu to ja mam mieszkać w tym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech te Święta Bożego Narodzenia przyniosą

Wam wiele radości

Niech uśmiech zagości w domach

Niech ogarnie Was ciepło

wigilijnej świecy, a jej blask zmieni się w żywe iskierki w oczach

Niech samotność odejdzie

w niepamięć,

Niech zima otula Was białym puchem,jak ciepłym kocem

przy kominku.

Niech bieluteńkie gwiazdeczki

Skrzypią wesoło

pod naszymi butami podczas wieczornych spacerów

 

Niech dobry Bóg namaluje

Szczęście na Waszych twarzach

Niech miłość dotyka Was delikatnie,

Lecz bez ustanku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Mam pytanie do wszystkich, którzy mają już w swoich M08 tynki wewnętrzne. Kiedy je robiliście przed montażem okien czy po? Pytam, ponieważ u jednego ze sprzedawców okien drewnianych dowiedzieliśmy się, że jeśli okna zostaną zamontowane przed położeniem tynków to stracimy gwarancję. Wykonawca tynków przekonuje nas, że okna należy zamontować wcześniej. Jestem ciekawa waszych doświadczeń w tym temacie. Nie jesteśmy jeszcze zdecydowanie na te okna, więc możemy poszukać innych.

 

Pozdrawiam Marysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marysia103

 

Własnie to, że planujesz okna drewniane jest przyczyną możliwości utraty gwarancji.

W trakcie tynkowania zużywana jest ogromna ilość wody, która musi ulotnić się z budynku.

 

Wielu producentów okien drewnianych postawi Ci ten sam warunek, ponieważ będą obawiac się, że cześć wilgoci z tynków dostanie się do okien, powodując ich wypaczanie, za które nie chcą brać odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtu

 

To firma stolar w Warszawie mają swój punkt sprzedaży na Bartyckiej

http://www.stolar-okna.pl

 

Jeśli chodzi o materiał to my budowaliśmy z porothermu, nie patrz na wyliczenia z projektu odbiegają od rzeczywistości. 25 Kupiliśmy za dużo o trzy palety (dopytam jeszcze męża, bo nie jestem do końca pewna),a 12 to już w ogóle u nas dużo zostało, ponieważ podnieśliśmy poddasze o dwie cegły i nie budowaliśmy ścianek (kolankowych?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zamówić materiał na ściany. Możecie mi powiedzieć ile u Was tego poszło?

Chcemy kupić Porotherm. Znów niestety zaczyna się powoli zeszłoroczny cyrk :-(

 

Z sukcesów - znaleźliśmy porządnego kierownika budowy.

 

Tamtu

 

Nie pamiętam dokładnie (gdzieś o tym pisałem - albo dziennik albo M08), ale pochwalę się - zadbałem o to:

- zostało mi 5 pustaków PTH25,

- 2 pustaki PTH12,

- ok. 10 pustaków stropowych

W zestawieniu z projektem był MegaBabol, wszystko x 4, zamawiałem mniej 1-2 palety niż wynikało z zestawienie. ALe w tamtych czasach nie było problemu z materiałem. 1 palete 12 domówiłem na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Panow Meba i Mario.

 

Do: Gajowy

Tak orientacyjnie PTH 25 cm - 2200 sztuk, P11,5 cm 1100 sztuk (ale było cos dokupowane wiec może trochę więcej.

Ja zamówiłem 2280 sztuk PTH 25, 60 sztuk na palecie (40 sztuk mniej niż w ślepym kosztorysie. 6 sztuk zostało - odpadów wiele nie było.

1500 sztuk PTH 11.5.

Znalazłem:

- 2280 sztuk PTH 25

- 1400 + 100 sztuk PTH 11.5 (tutaj potrzebna ilość zależy od sposobu aranżacji poddasza).

Zostało odpowiednio 5 i 2 sztuki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Panow Meba i Mario.

 

Do: Gajowy

Tak orientacyjnie PTH 25 cm - 2200 sztuk, P11,5 cm 1100 sztuk (ale było cos dokupowane wiec może trochę więcej.

Ja zamówiłem 2280 sztuk PTH 25, 60 sztuk na palecie (40 sztuk mniej niż w ślepym kosztorysie. 6 sztuk zostało - odpadów wiele nie było.

1500 sztuk PTH 11.5.

Znalazłem:

- 2280 sztuk PTH 25

- 1400 + 100 sztuk PTH 11.5 (tutaj potrzebna ilość zależy od sposobu aranżacji poddasza).

Zostało odpowiednio 5 i 2 sztuki 8)

 

Wielkie dzięki :-)) Wiem, że powinnam (zanim zacznę pytać) najpierw sprawdzić, co zostało już napisane. Obiecuję poprawę i zrobienie notatek, ale na razie spadły na mnie wszystkie plagi egipskie: w domu wszyscy chorzy a ja mam 2 "kobyły" do zdania, więc czasu mi ostatnio trochę brakuje :-(

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtu

 

To firma stolar w Warszawie mają swój punkt sprzedaży na Bartyckiej

http://www.stolar-okna.pl

 

Jeśli chodzi o materiał to my budowaliśmy z porothermu, nie patrz na wyliczenia z projektu odbiegają od rzeczywistości. 25 Kupiliśmy za dużo o trzy palety (dopytam jeszcze męża, bo nie jestem do końca pewna),a 12 to już w ogóle u nas dużo zostało, ponieważ podnieśliśmy poddasze o dwie cegły i nie budowaliśmy ścianek (kolankowych?)

 

Dotąd widziałam domy podnoszone o 1 bloczek. Masz może jakieś zdjęcia? Strasznie jestem ciekawa jak wygląda bryła?

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...