Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

K08 - Klub Budujących M08


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

od jakiegoś czasu oglądam się za projektem, i M08 wpadł mi w oko; proszę o odpowiedź jakie są realne koszty budowy tego domu (interesuje mnie stan do wprowadzenia... zrobione ściany i podłogi ale bez mebli)

 

Iwona mój kosztorys to ~500 000 i w swoim optymizmie zakladam ze uda mi sie go utrzymac poki co nie przekroczylem zadnaj pozycji, ale jest tego bardzo niewiele wiecej co do realnosci tego przedsiewziecia pewnie wypowiedza sie stali bywalcy

 

pozdrawiam i zycze powodzenia

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witamy wszystkich budujących!

Od prawie dwóch lat czytamy forum i wyciągamy wnioski. Więc:

1. Dziękujemy MEB-owi za możliwość organoleptycznego przekonania się jak wygląda M08 (przy okazji jak rośnie choinka, którą przywiźliśmy z Łodzi?). Dzięki tej wizycie podjęliśmy ostateczną decyzję o realizacji własnie tego projektu.

2. Budujemy m08 energooszczędne. Jesteśmy po wstępnych uzgodnieniach z wykonawcą, poda ostateczną cenę w ciągu tygodnia.

3. Trochę przerażają nas koszty 500 000 zł - kawał kasy! Nasz majster obejrzał projekt, pocmokał i wstępnie powiedział około 300 000, więc skąd u licha 5 stówek?

4. Budujemy się pod Łodzią, ktoś jest z tych okolic czy tylko z okolić Warszawy?

5. Podobnie jak kolega z Torunia zamykamy taras na wysokości ściany przesuwanymi drzwiami. Zimą będzie dodatkowa ochrona przed wiatrem, a latem i tak będą otwarte. A wieje u nas jak cholera, nie zależnie od pory roku.

6. Przesunęlismy schody kosztem pomieszczenia przy wiatrołapie bo głupio jak do zupy wpadają paprochy ze schodów.

7. Łazienki na górze kasujemy i robimy jeden "pokój kąpielowy". Zastanawiamy się gdzie zmieścić saunę. Pokój przy łazience (chyba nr. 20) będzie miał nieco inne przeznaczenie. Będzie tam pralnia z suszarnią i prasowalnią. Mam nadzieję, że dzięki temu nie będziemy biegać po domu w poszukiwaniu zagubionych gaci.

8. Zastanawiamy się nad oknem połaciowym w sypialni na górze. W sumie lukarna wystarczy, ale miło będzie latem poleżeć i pooglądać niebo...

Będziemy na bieżąco informować i przesyłać materiał zdjęciowy. Acha, pole ogrodzone, materiały podobnie jak u MEBa będą przyjeżdżały na plac just in time

9. Kupiliśmy właśnie 60 m3 120 letnich sosen w 2 klasie na więźbę dachową, odeskowanie dachu, deski na podłogę i z reszty wytnie nam sąsiad dechy potrzebne na budowę. Prawdopodobnie zostanie jeszcze trochę z czego zamierzam wyciąć deski i sprzedać. Policzyłem, że dzięki tej metodzie na samej więźbie "do przodu" jesteśmy jakieś 8000 tys. Drugie 8 zaoszczędziłem już na własnoręcznym zrobieniu ogrodzenia na działce 4000m2.

10. Piszcie proszę ile komu udało się zaoszczędzić na różnych "nowatorskich" rozwiązaniach.

Pozdrawiamy emowiczów i powodzenia!

Czy można wprosić się żeby obejrzeć dom podniesiony o dwie cegły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nakielnice,

 

rany ale to dawno było, myślałem że już zrezygnowaliście.

Choinka żyje. Na razie jest zakopana w górce piaskowej inaczej by nie przeżyła. Mam taką specjalną górkę w której już kilka rzeczy jest zakopane. :) jak na razie większość roślinek, które wsadzałem w miejscach docelowych zostało zabijane przez robotników lub naturę.

 

w 300 tys nie wierzę 500 przy rozsądnych oszczędnościach jest realne. do stanu mieszkalnego (Mario doszedł do tego wcześniej niż ja bo długo upierałem się że 350 wystarczy) No i na dzisiaj wiem że nie wystarczy. :-?

 

I jeszcze jeden wniosek na pewno warto podwyższyć od poddasza w górę.

Choć dla was 2 pustaki to za mało :wink:

 

pozdro

Meb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Nakielnice,

 

w 300 tys nie wierzę 500 przy rozsądnych oszczędnościach jest realne. do stanu mieszkalnego (Mario doszedł do tego wcześniej niż ja bo długo upierałem się że 350 wystarczy) No i na dzisiaj wiem że nie wystarczy. :-?

 

pozdro

Meb

Ja nie wierzę w 500, nie ma takiej wiary jak rozsądek. Tzn. się dzisiaj wiarę straciłem do reszty. 500 nie wystarczy :(.

Nie u nas, staramy się postępować rozsądnie. Ale nawet nasz średnio wyszukany smak nie pozwoli się zmieścić w tak niesymbolicznej kwocie.

Cały proces opiera się na błędnych założeniach. Ja nie potrafiłem nie przekroczyć tej kwoty. A gdzie jeszcze meble ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... meble (i akcesoria :)) , podjazd, porządne ogrodzenie (ze śmietnikiem), itp itd.

czyli cała masa dodatków, które kosztują kupę kasy :o .

Ja jeszcze w to 500 wierzę (bez mebli), ale gdybym teraz zaczynał to chyba nierealne.

 

koledzy wyjadacze ... nie dobijajcie ... wierze w 500 i tej wersji będę sie trzymał, nie pogrążajcie nowobudujących!

 

pozdr

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... meble (i akcesoria :)) , podjazd, porządne ogrodzenie (ze śmietnikiem), itp itd.

czyli cała masa dodatków, które kosztują kupę kasy :o .

Ja jeszcze w to 500 wierzę (bez mebli), ale gdybym teraz zaczynał to chyba nierealne.

Pzdr.

Meb

 

Ty to możesz sobie wierzyć, bo zacząłeś dawno temu :)

Ja w tej chwili modlę sie, żeby udało nam się zamknąć w 620-650 tys bez mebli, ale z kuchnią. I oczywiście bez fajerwerków. Jedyne co mi się zamarzyło to porządny kominek.

Jedyne pocieszenie znajduję w tym, że za te pieniądze nie kupiłabym w tej chwili w Warszawie nawet 100 m2 mieszkania, a gdzie mowa o wykończeniu.

 

A tak btw pochwaliłbyś się efektem końcowym. Jestem bardzo ciekawa jak finalnie wyszły te super schody :)

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi chciałoby wierzyć, że 500 wystarczy :wink:.

Ja kilku rzeczy jeszcze nie zrobiłem( np dużej łazienki i na razie nie robie), na kilku zaoszczędziłem, wiec liczę że w 500 na razie się zamknę. Gdybym teraz zaczynał (z koncepcją wersji energooszczędnej ) to chyba to 500 to niestety za mało. :roll:

 

Schody schody schody ... na razie nie ma się czym chwalić. Po wielu bojach ze stolarzem właśnie jestem, po raz drugi, w fazie oczekiwania na niego. Gość źle dobrał kolor i kazałem mu zrywać wszystko i malować od początku. Jak skończy to może wrzucę jakieś foty.

 

Do zrobienia zostały, oprócz schodów i parapetów, porządki i poprawki i instalacje mebli. Kuchnia i szafa w wiatrołapie ma być pod koniec marca. Kuchnia to cenowa masakra (myślałem że sprzęty zabiorę z obecnej - nic bardziej mylnego hehe).

 

Reszta to takie duperele. Jak skończy stolarz to trzeba odmalować jeszcze raz większość ścian. zainstalować antene SAT, przykręcić armaturę pod prysznicem , klamki do drzwi i okien. itp. Dopóki nie wyniosą sie robotnicy nie instaluje docelowych klamek, armatury, ubikacji i innych bo zasyfią lub zniszczą. Masakra.:lol: No i porządki ( w zasadzie teraz cały czas sprzątamy, a syf cały czas sie zbiera. Ile by go było gdybyśmy nie sprzątali ? :))

 

jeszcze dużo, no i zaczął się etap lampki, może meble (tylko skąd kasa?) i inne pierdółki.

Aha i mam po tym wszystkim taki wniosek : zrobiłbym pompę ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi chciałoby wierzyć, że 500 wystarczy :wink:.

......................

Aha i mam po tym wszystkim taki wniosek : zrobiłbym pompę ciepła.

 

Witam

 

Na razie M08 w stanie surowym zamkniętym z oknami plastikowymi, 2 bramami garażowymi i dachówką cementową na dachu.

 

Na razie wydane około 260 tys, wiec chociaz przede mną jeszcze wszystke instalacje w tym Reku, podłogówka w całym domu i wspomniana przez Meba pompa ciepła, wciąż wierzę w 500 i trzymam się tego kurczowo.

 

Zobaczymy jak bedzie za miesiac, gdy beda juz instalacje i moze tynki z posadzkami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi chciałoby wierzyć, że 500 wystarczy :wink:.

......................

Aha i mam po tym wszystkim taki wniosek : zrobiłbym pompę ciepła.

 

Witam

 

Na razie M08 w stanie surowym zamkniętym z oknami plastikowymi, 2 bramami garażowymi i dachówką cementową na dachu.

 

Na razie wydane około 260 tys, wiec chociaz przede mną jeszcze wszystke instalacje w tym Reku, podłogówka w całym domu i wspomniana przez Meba pompa ciepła, wciąż wierzę w 500 i trzymam się tego kurczowo.

 

Zobaczymy jak bedzie za miesiac, gdy beda juz instalacje i moze tynki z posadzkami. :)

 

A ja w takim razie trzymam mocno kciuki, żeby ci się udało, bo to oznacza że jest nadzieja :)

 

A tak btw cen z kosmosu: moja siostra ze szwagrem przymierzają się do budowy domu - mają projekt indywidualny, duży - jakieś 240 m2 plus garaż i kotłowania, ale nie jakiś skomplikowany - takie większe M08. No i architekt poleciła im wykonawcę, a wykonawca zrobił wycenę. I zrobił im tą wycenę na 150 tys za wybudowanie w stanie surowym otwartym z dachówką za samą robociznę. Jak patrzyłam na części składowe tej ceny to szczęka opadła mi do podłogi. Im zresztą też.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że temat rozwinął się :) dzięki wszystkim; i zobaczę jak wam się budowy potoczą tak jak wspomniałam ja dopiero wybieram projekt - jeżeli będę wiedziała, że nie zmieszczę się w 500 to rezygnuję, natomiast jeżeli jest chodź szansa to ....

 

czy jest ktoś z okolic trójmiasta ?

 

pozdrawiam

iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ludzi chciałoby wierzyć, że 500 wystarczy :wink:.

......................

Aha i mam po tym wszystkim taki wniosek : zrobiłbym pompę ciepła.

 

Witam

 

Na razie M08 w stanie surowym zamkniętym z oknami plastikowymi, 2 bramami garażowymi i dachówką cementową na dachu.

 

Na razie wydane około 260 tys, wiec chociaz przede mną jeszcze wszystke instalacje w tym Reku, podłogówka w całym domu i wspomniana przez Meba pompa ciepła, wciąż wierzę w 500 i trzymam się tego kurczowo.

 

Zobaczymy jak bedzie za miesiac, gdy beda juz instalacje i moze tynki z posadzkami. :)

 

A tak z ciekawości ile ci wyszło za fundamenty, mury i dach bez dachówki?

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja buduję pod Toruniem M08a - dla przypomnienia :D

 

W tej chwili jesteśmy na etapie oczekiwania... na pozwolenia, zakupiłem siatke do ogrodzenia działki, czekam na studniarza.

 

Ekipa postawi mi moje M08a do stanu surowego otwartego z dachówką za 48 000 PLN brutto. Chyba dobra cena.

 

W moim M08a zaplanowaliśmy kilka zmian:

1. pompa ciepła i podłogówka w całym domu - wyrzucamy jeden komin

2. wentylacja mechaniczna

3. zamiast wykuszu ogród zimowy 15 m2

4. zamiast pralni na piętrze pokój gościnny powiększony o część pokoju za ścianą

5. powiększona łazienka

6. schody zabudowane od strony kuchni

7. powikszone pomieszczenie techniczne kosztem garderoby

8. usunięcie okien z elewacji od strony garażu - luksfery

 

Co do kosztów to kalkulowałem stan surowy otwarty - robocizna i materiał ok. 180 000 PLN

 

Aha - zastanawiam się nad płotkami śniegowymi na dachu - drogie to a czy przydatne, nie pamiętam kiedy widziałem śnieg w Toruniu :p

 

Ja zamierzam budować się z betonu komórkowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wrzucę swoje trzy grosze (ostatnie zaskórniaki :lol: ) do dyskusji o kosztach. Generalnie - potulnie staję po stronie Meba i Mario_pa (Mario_pa, projekt nadal baaaardzo mi się podoba! :wink: ). Szaleństwo - bardzo umiarkowane, ze wskazaniem na brak. Decyzji nie żałuję, bo to, co najważniejsze - porządne mury (z kuną w roli głównej) domu naszych marzeń stoją. Wychodzimy z założenia, że standard wykończeniówki z biegiem czasu można podnosić. Wszystko przed nami :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Mario_pa, projekt nadal baaaardzo mi się podoba! :wink: ).

Będę konsekwentny - mi już NIE - a wydawać by się mogło, że to kobieta zmienną jest.

Dzisiaj z rana telefoncznie opie... wykonawcę, zasady zobowiązują. Za końcowkę holu, bo już zapomnieli jak to mieli zrobić. Z komentarzem, że nie ma pomieszczenia, w którym by czegoś nie spieprzyli.

Kto następny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kleiłeś luksery w 2 warstwy?

 

Tamtu

 

Niestety w jedną i zastanawiam sie czy nie dobudować. Jednak to będzie fatalnie wyglądało. Poza tym 2 warstwy luksfer to chyba przebiłoby koszt okna. No i jeszcze jedno ja mam na froncie brązowe luksfery, przy 2 warstwach to równie dobrze mogłoby tam okien nie być - byłoby za ciemno.

 

Mi także projekt nadal bardzo sie podoba. Jedyne z istotnych rzeczy, które jeszcze bym zmienił to podniesienie poddasze i kąt nachylenia dachu.

 

Karpatka z tym podnoszeniem standardu to dyskusyjna sprawa. Ja oczywiście także planuję późniejsze zmiany na lepsze, ale z doświadczenia wiem, że prowizorki są najtrwalsze. :wink:

 

Meb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Mario_pa, projekt nadal baaaardzo mi się podoba! :wink: ).

Będę konsekwentny - mi już NIE - a wydawać by się mogło, że to kobieta zmienną jest.

Dzisiaj z rana telefoncznie opie... wykonawcę, zasady zobowiązują. Za końcowkę holu, bo już zapomnieli jak to mieli zrobić. Z komentarzem, że nie ma pomieszczenia, w którym by czegoś nie spieprzyli.

Kto następny??

 

Mario, ty masz po prostu dość budowy. Trzeba tylko mieć nadzieję, że jak przyjdzie wiosna, wykonawcy pójdą sobie precz to zobaczysz jakieś jasne strony tego domu.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...