Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

K08 - Klub Budujących M08


Recommended Posts

Saraha, papierkologią stosowaną zajmuje się Mały Żonek, więc głowy nie dam sobie obciąć - o ile jednak pamiętam, jest wpis. Nieznaczne podniesienie dachu zdecydowanie jednak polecam - zyskuje przede wszystkim najmniejsza sypialnia (ta z przyległą łazienką) i wspomniana łazienka, choć oczywiście nie tylko - pozostałe pokoje też. Elewacja, jak na mój subiektywny gust, absolutnie nie traci, a zyskujesz ustane pomieszczenia. W sprawie papierkologii jeszcze się upewnię. Oknami bym się nie przejmowała, chyba, że myślisz o wyyyyciąganiu tarasowego???? Innego problemu nie widzę. W tej chwili większość producentów okien odchodzi od dawnych tzw. typówek i realizuje zamówienie na wymiar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki bardzo Karpatko, nam architekt, który robił adaptację, powiedział, że potrzebna jest zmiana pozwolenia na budowę w starostwie... Musimy się dokładnie dowiedzieć. Sama już nie wiem, co zrobić....

 

Mamy też inne pytanie do tych, którzy budują lub wybudowali M08 lub najlepiej EM08. Chodzi o więźbę, o krokwie narożne. U nas w projekcie EM08 mają one bardzo duże przekroje (25x30 cm). Cieśla i ludzie z tartaku twierdzą, że to jakieś kosmiczne rozmiary, ogromne i że w związku z tym będą drogie. w tartaku powiedzieli nam wręcz, że już nie pamiętają, żeby ktoś takie wielkie "drzewa" zamawiał!!!! No kurcze... Przecież ten nasz domek nie jest znowu taki wielki, czy nadzwyczajny, żeby wymagał aż tak nadzwyczajnych krokwi, co? Niedługo musimy zamawiać więźbę, co mamy zrobić? Poradźcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o więźbę, o krokwie narożne. U nas w projekcie EM08 mają one bardzo duże przekroje (25x30 cm).

 

To przecież jakiś kosmos.

W normalnym projekcie o ile pamiętam były krokwie 25x15 i juz były ogromne. Nie mówiąc o fakcie ich podnoszenia na strop. 5 ludzi u mnie walczyło i nie dało rady.

 

Więc wydaje mi się, że 25x30 cm to jakiś błąd i marnotrawstwo materiału.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

architekt, który robił adaptację, powiedział, że potrzebna jest zmiana pozwolenia na budowę w starostwie... Musimy się dokładnie dowiedzieć. Sama już nie wiem, co zrobić....

Saraha, upewniłam się - u nas wystarczył wpis. Może u Ciebie problem dotyczy planu zagospodarowania przestrzennego i wysokości kalenicy??? Być może w przypadku przekroczenia potrzebne są zmiany, o których mówisz. U nas kalenica nie mogła przekroczyć 9 m. Nawet po podniesieniu mieliśmy jeszcze spory zapas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtu, jutro po południu montują u nas drzwi zewnętrzne. Są z doświetleniem. Mam nadzieję, że wieczorem będę mogła wkleić zdjęcia.Sama jestem baaardzo ciekawa, jak wyszły :wink:

 

Z góry wielkie dzięki :-)) A zamawiałaś specjalne drzwi czy robiliście po prostu okno na górze? Boję się, żeby te drzwi nie zwaliły nas z nóg. Uparłam się na drewniane okna i chciałabym zamówić od razu drzwi, choć przy kwocie za okna to już chyba nie będzie znów taka wielka różnica. Sama nie wiem.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mam dylemat. Do wtorku muszę zdecydować czy robić drzwi wejściowe z górnym doświetleniem czy bez. Ktoś z Was robił standardową wysokość? Dodam, że u nas nie będzie okien w wiatrołapie.

 

Tamtu

 

Ja też zrezygnowałam z górnego doświetlenia nad drzwiami. Nie podobało nam się. Nie mamy również okienek w wiatrołapie, jakoś tak wyglądały nam jak oczy i nos z drzwiami ;) Poza tym mamy trochę inny pomysł na wiatrołap - po lewej stronie drzwi mamy zaplanowaną dużą szafę na całą ścianę. Ale... że światło w wiatrołapie wydało nam się ważne, wymyśliliśmy drzwi z doświetleniem bocznym. Nie mogę ich jeszcze pokazać, bo - póki co - jest tylko dziura... Sama jestem ciekawa, jakie wymyślimy i co z tego wyjdzie. Mają być drewniane i musimy je zamówić w ciągu najbliższego miesiąca - tyle wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtu, mam nadzieję że z subtelną domieszką elewacji zachowają swoją świeżość :wink:

A jaka decyzja w sprawie doświetlenia?

 

No i klamka zapadła - bez doświetlenia, choć nie jestem w 100% przekonana, ale jakąś decyzję trzeba było podjąć i w sumie przeważyły następujące argumenty:

 

1. nie będzie okien w wiatrołapie, więc takie wysokie drzwi na pustej ścianie będą wyglądały smętnie - a tak pierdyknę sobie tam 2 roślinki w

2. okno kuchenne też będzie inne - zamiast 2 będzie jedno dzielone na 3 o wymiarach coś 210 szer i 135-140 wysokości.

 

Za to zachęciłaś mnie Karpatka do baaaardzo poważnego :wink: rozważenia drzwi z niesymetrycznym doświetleniem.

Podrzuć - jeśli kiedyś miałabyś czas i ochotę - zdjęcie tych drzwi z dalszej perspektywy.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy aby nie za wąskie? Nie mam przed sobą projektu. może to tylko "złudzenie optyczne" ale jeśli na prawdę są tak wąskie na jakie wyglądają, to będę miał kolejną rzecz do przeróbki... przez takie drzwi fortepian mi nie wejdzie...:-)

Drzwi są zrobione dokładnie według wymiarów projektowych. Jak dla mnie - wcale nie są za wąskie, ale pewnie to subiektywne złudzenie optyczne. Myślę jednak, że wcale nie musisz ich poszerzać. Z fortepianem spokojnie wjedziesz przez drzwi tarasowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamtu, fotki z perspektywy podrzucę, jak tylko przestanie padać. Nawet nie chcę jechać do domu, bo dach dalej cieknie psia kostka jego mać :evil: Teraz podejrzaną jest fuga na kominie :o Nasz szefuncio zapowiedział, że jest gotowy w desperacji komin rozebrać, ale winowajcę ustali... Mam nadzieję! :-?

 

Trzymam kciuki, żeby znalazł dziurę. Właśnie pomna twoich doświadczeń zacisnęłam zęby i nie marudziłam na cenę jaką podał dekarz. Robi chyba większość dachów w okolicy i jeszcze nikt na niego nie narzekał. Jak sąsiadowi wydawało się, że coś mu leci z dachu to facet podjechał w ciągu 30 min. No ale niestety się ceni.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...