Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

K08 - Klub Budujących M08


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mysiupatysiu czy mogłabyś pisać małymi literami? Duzę oznaczają krzyk, poza tym niewygodnie się to czyta... Co do fotek góry to mam ich oczywiście całe mnóstwo. Wkleję niebawem do dziennika, dobrze? Uważam, że powiększenie salonu i kuchni to była baaaardzo dobra decyzja. Przynajmniej tak uważam na tym etapie - do zamieszkania jeszcze mi daleko... Niestety zwiększyła znacznie koszty. Fajnie powiększyła tez górę - nasze sypilanię i garderobę, Bryła domu niestraciła według mnie (a tego się bałam), ale to chyba zasługa równoczesnej zmianie układu i wielkości okien, zarówno kuchennych, jak i z salonu do ogrodu. Jak pewnie zauważyłaś zrobiliśmy tam małą rewolucję. Póki co - tez jesteśmy z tego bardzo zadowoleni.

 

Aaaaa.... co to znaczy "dodatkowe koszty", co masz na myśli? (połowa kosztó budowy to właśnie "dodatkowe koszty" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

No i 500k pękło.. :-? , a zostało jeszcze kilka drobiazgów do kupienia i zrobienia: 1 łazienka, podbitka, tynk zewnętrzny, podjazd i opaska, ogrodzenie, brama wjazdowa, ogród i .... o meblach nie wspominam.

 

Nie wiem, czy są jeszcze amatorzy M-08 za 300, czy 400k, ale nie dajcie sie złudzeniom, naprawdę się starałem oszczędzać. Za tyle sie nie da, chyba ze ojciec/teść jest z zawodu murarz, stolarz, tynkarz, dekarz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 500k pękło.. :-? , a zostało jeszcze kilka drobiazgów do kupienia i zrobienia: 1 łazienka, podbitka, tynk zewnętrzny, podjazd i opaska, ogrodzenie, brama wjazdowa, ogród i .... o meblach nie wspominam.

 

Nie wiem, czy są jeszcze amatorzy M-08 za 300, czy 400k, ale nie dajcie sie złudzeniom, naprawdę się starałem oszczędzać. Za tyle sie nie da, chyba ze ojciec/teść jest z zawodu murarz, stolarz, tynkarz, dekarz :D

 

Niestety smutna rzeczywistość :-(

Za 300 tys to się chyba nie da teraz postawić nawet mniejszego domku.

Nasz sąsiad (wprowadził się na jesieni) za dom 150m2 z nieużytkowym poddaszem (zrobił strop nad parterem, ocieplił wełną, ale już więcej na poddaszu nie robił) wydał na wszystko (włącznie z kostką i ogrodzeniem) ok. 500 tys. Dużo prac (w tym elektrykę i alarm) zrobił sam.

I nie ma tam żadnych fajerwerków.

 

A tak z ciekawości ile kosztowało się ocieplenie dachu wełną plus k-g?

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety smutna rzeczywistość :-(

Za 300 tys to się chyba nie da teraz postawić nawet mniejszego domku.

Nasz sąsiad (wprowadził się na jesieni) za dom 150m2 z nieużytkowym poddaszem (zrobił strop nad parterem, ocieplił wełną, ale już więcej na poddaszu nie robił) wydał na wszystko (włącznie z kostką i ogrodzeniem) ok. 500 tys. Dużo prac (w tym elektrykę i alarm) zrobił sam.

I nie ma tam żadnych fajerwerków.

 

A tak z ciekawości ile kosztowało się ocieplenie dachu wełną plus k-g?

 

Tamtu

 

Wrzucę kalkulację wszystkich kosztów poddasza, gdy wrócę wieczorem do domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(a Mario pamiętasz nasze dyskusje nt jakość wełny do ocieplenia ? Pamiętam że robiłeś sporą analizę. )

 

Dawno mnie tu nie było, ale skoro przybyłem to piszę, że żyję.

 

Pamiętam, pamiętam ... że o dyskusji o kosztach nie wspomnę. Wtedy moje szacunki określane "czarnowidztwem", stały się niedościgłym marzeniem.

 

Zasadniczo powiem, że pomimo upływu czasu jeszcze nie mieliśmy okazji się spotkać. Jakby co to zapraszam na ligę mistrzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety smutna rzeczywistość :-(

Za 300 tys to się chyba nie da teraz postawić nawet mniejszego domku.

Nasz sąsiad (wprowadził się na jesieni) za dom 150m2 z nieużytkowym poddaszem (zrobił strop nad parterem, ocieplił wełną, ale już więcej na poddaszu nie robił) wydał na wszystko (włącznie z kostką i ogrodzeniem) ok. 500 tys. Dużo prac (w tym elektrykę i alarm) zrobił sam.

I nie ma tam żadnych fajerwerków.

 

A tak z ciekawości ile kosztowało się ocieplenie dachu wełną plus k-g?

 

Tamtu

 

Wrzucę kalkulację wszystkich kosztów poddasza, gdy wrócę wieczorem do domku

 

Poniżej kalkulacja. Myślę, że zawiera większosć kosztów, oprócz szpachli gipsowej.

 

Ocieplenie poddasza

wełna 18 cm - 250 m2 5704

wełna 10 cm - 250 m2 3311

profile główne 240 szt - CD 1860

profile przyścienne - UD 140 szt 700

taśma uszczelniająca 120

płyty gipsowe - białe 80szt 1590

płyty gipsowe - ziel 18 szt 575

wieszak ES - 300 szt 105

folia aluminiowa paroizolac. - 300 m2 560

taśma uszczelniająca dach 140

łącznik krzyżowy 500 szt 230

wkręty do blachy-8000 szt 180

flizelina 21 szt 40

ocieplenei - robocizna 50 zł/m2 7900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo powiem, że pomimo upływu czasu jeszcze nie mieliśmy okazji się spotkać. Jakby co to zapraszam na ligę mistrzów.

 

Masz racje i aż mi trochę głupio że tak wyszło. Wiosna idzie będzie łatwiej skorzystać z uroków naszych M08 i w końcu się spotkać :wink:

 

Z pierwszymi dniami słońca jakos optymistycznej się robi na duchu, wiec o kosztach budowy sie wypowiadał nie będę.

 

Za to o kosztach użytkowania się wypowiem, w szczególności w kwestii gazu bo zima w tym roku ostrzejsza niż poprzednie była, a ja dostałem właśnie rachunek

 

Zużycie gazu (pierwszy sezon) temp w domu około 22stopnie w okresie 25/X/08-12/II/2009 poszło 1694 m3 gazu. rachunek wyszedł 2924 zł.

Piec chyba do regulacji bo mam nadzieję że można oszczędniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poniżej kalkulacja. Myślę, że zawiera większosć kosztów, oprócz szpachli gipsowej.

 

Ocieplenie poddasza

wełna 18 cm - 250 m2 5704

wełna 10 cm - 250 m2 3311

profile główne 240 szt - CD 1860

profile przyścienne - UD 140 szt 700

taśma uszczelniająca 120

płyty gipsowe - białe 80szt 1590

płyty gipsowe - ziel 18 szt 575

wieszak ES - 300 szt 105

folia aluminiowa paroizolac. - 300 m2 560

taśma uszczelniająca dach 140

łącznik krzyżowy 500 szt 230

wkręty do blachy-8000 szt 180

flizelina 21 szt 40

ocieplenei - robocizna 50 zł/m2 7900

 

Wielkie dzięki. Mam tylko pytanko, dlaczego robociznę masz za 158 m2? Taką miałeś cenę ze szpachlowaniem?

 

Wiem, że pytanie jest śmieszne, ale u nas zdarzyło się tak, że budową zajmuję się ja. Małżonek "zbawia świat" :wink: i zarabia na budowę :). No a kobita jestem i to na dodatek bez inż. przed nazwiskiem :-)

 

No więc zastanawiam się jak się ociepla i obkłada płytami k-g to nasze M08. No i wychodzi mi, że wełnę kładzie się na całym dachu, a k-g do wysokości sufitu i potem sufit. Na sufit z k-g też się kładzie wełnę. Poprawcie mnie jeśli coś pokręciłam.

My podnieśliśmy ściankę o 2 pustaki i zmieniliśmy kąt nachylenia zdaje się do 33st. W związku z tym (nie liczyłam, tak twierdzili cieśle) powierzchnia dachu zwiększyła się o jakieś 20 m2.

 

No i zastanawiam się, czy mam kupić 250 czy 270 m2 wełny. I czy ta ilość wystarczy na to o czym wcześniej pisałam.

 

Pozdr

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie gazu (pierwszy sezon) temp w domu około 22stopnie w okresie 25/X/08-12/II/2009 poszło 1694 m3 gazu. rachunek wyszedł 2924 zł.

Piec chyba do regulacji bo mam nadzieję że można oszczędniej.

 

Meb, ty masz gaz z sieci czy ze zbiornika? Mnie sąsiad właśnie straszył rachunkiem za gaz za pierwszy rok.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poniżej kalkulacja. Myślę, że zawiera większosć kosztów, oprócz szpachli gipsowej.

 

Ocieplenie poddasza

wełna 18 cm - 250 m2 5704

wełna 10 cm - 250 m2 3311

profile główne 240 szt - CD 1860

profile przyścienne - UD 140 szt 700

taśma uszczelniająca 120

płyty gipsowe - białe 80szt 1590

płyty gipsowe - ziel 18 szt 575

wieszak ES - 300 szt 105

folia aluminiowa paroizolac. - 300 m2 560

taśma uszczelniająca dach 140

łącznik krzyżowy 500 szt 230

wkręty do blachy-8000 szt 180

flizelina 21 szt 40

ocieplenei - robocizna 50 zł/m2 7900

 

Wielkie dzięki. Mam tylko pytanko, dlaczego robociznę masz za 158 m2? Taką miałeś cenę ze szpachlowaniem?

 

Wiem, że pytanie jest śmieszne, ale u nas zdarzyło się tak, że budową zajmuję się ja. Małżonek "zbawia świat" :wink: i zarabia na budowę :). No a kobita jestem i to na dodatek bez inż. przed nazwiskiem :-)

 

No więc zastanawiam się jak się ociepla i obkłada płytami k-g to nasze M08. No i wychodzi mi, że wełnę kładzie się na całym dachu, a k-g do wysokości sufitu i potem sufit. Na sufit z k-g też się kładzie wełnę. Poprawcie mnie jeśli coś pokręciłam.

My podnieśliśmy ściankę o 2 pustaki i zmieniliśmy kąt nachylenia zdaje się do 33st. W związku z tym (nie liczyłam, tak twierdzili cieśle) powierzchnia dachu zwiększyła się o jakieś 20 m2.

 

No i zastanawiam się, czy mam kupić 250 czy 270 m2 wełny. I czy ta ilość wystarczy na to o czym wcześniej pisałam.

 

Pozdr

Tamtu

 

To jest cena robocizny ze szpachlowaniem GK na gotowo i jeszcze to zagruntowali.

158 m2 wyszło nam płyt GK liczone od wewnątrz, z tym, że ja jako nieliczny mam niestety niepodneisioną wersję M08 więc mam wewnętrzne scianki kolankowe, które ograniczają wewnętrzna powierzchnię. (może i dobrze, bo i tak jest tego sporo). Wiec u Ciebie będzie tych metrów znacznie wiecej.

Wełny kupiłem po 250 m2. Gruba zeszła cała, cienkiej zostały mi 4 rolki, ponieważ nad sufitem ułożyłem 2 warstwę grubej wełny.

 

Wełny nie kupuj więcej. Jak zabraknie to dokupisz, a ze zwrotem zawsze jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz mam z sieci. Taki wynik zwalam na karb kilku rzeczy.

po pierwsze 1-szy taki sezon , po drugie dosyć sroga zima jak na ostatnie czasy, po trzecie - korzystając z doświadczeń innych konieczność regulacji pieca po pierwszym sezonie. dodam że nie za wiele dogrzewałem kominkiem (prawie wcale). Poza tym mam jeszcze kilka rzeczy do docieplenia wiec wierzę, że na przyszły rok uda mi się ograniczyć to spalanie.

 

Wg opisów na forum szacuje, że średnie spalanie dla takiego domu powinno być w okolicach 12m 3 na dobę. Mi wychodziło 16 a czasami i 20. (miałem okres że zaglądałem do licznika codziennie). Jest co poprawiać. :wink:

 

Aha dodam że ja nie mam pieca kondensacyjnego tylko normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie gazu (pierwszy sezon) temp w domu około 22stopnie w okresie 25/X/08-12/II/2009 poszło 1694 m3 gazu. rachunek wyszedł 2924 zł.

Piec chyba do regulacji bo mam nadzieję że można oszczędniej.

 

Meb, ty masz gaz z sieci czy ze zbiornika? Mnie sąsiad właśnie straszył rachunkiem za gaz za pierwszy rok.

 

Tamtu

Ja natomiast jeszcze ogrzewam w trybie "backup" czyli zasilanie lokalne z 2 butli 33 kg - starczają średnio na tydzień. W okresie styczeń - marzec średnio kosztowało 250 zł/tydzień. Temperatura c.w.u normalna 45-50 st. C. Temperatura w pomieszczeniach ~ 17-19 st czyli poniżej normy. Ogrzewamy wszystko włącznie z 2 nieużywanymi pokojami na dole, przy czym podłogówka pracuje sporadycznie. Kominek sporadycznie, tylko w największe mrozy.

Kocioł kondensacyjny 19.5 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast jeszcze ogrzewam w trybie "backup" czyli zasilanie lokalne z 2 butli 33 kg - starczają średnio na tydzień. W okresie styczeń - marzec średnio kosztowało 250 zł/tydzień. Temperatura c.w.u normalna 45-50 st. C. Temperatura w pomieszczeniach ~ 17-19 st czyli poniżej normy. Ogrzewamy wszystko włącznie z 2 nieużywanymi pokojami na dole, przy czym podłogówka pracuje sporadycznie. Kominek sporadycznie, tylko w największe mrozy.

Kocioł kondensacyjny 19.5 kW.

 

1000 pln miesięcznie to troszkę dużo. Mam nadzieję, że z gazociągu wyjdzie trochę taniej ;-) Temperatura akurat dla nas jest ok.

 

A tak btw to analizowałam twój plik z wełną mineralną. Niestety nie jestem techniczna i dopiero muszę się wgryść, ale ceny zaskoczyły mnie pozytywnie.

Ogólnie mam wrażenie że ceny nie poszły do góry w wręcz spadły. Ciekawe jak to będzie w tym roku.

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak btw to analizowałam twój plik z wełną mineralną. Niestety nie jestem techniczna i dopiero muszę się wgryść, ale ceny zaskoczyły mnie pozytywnie.

Ogólnie mam wrażenie że ceny nie poszły do góry w wręcz spadły. Ciekawe jak to będzie w tym roku.

 

Tamtu

Banksterzy i dewe-losery przestali spekulować więc ceny spadły

 

Opłaty za en.el - 540 zł za 2 miesiące i 10 dni (okres zimowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za en.el - 540 zł za 2 miesiące i 10 dni (okres zimowy).

 

I to mi nasuwa pewną myśl: pora sprawdzić liczniki w mieszkaniu, bo myśmy zapłacili własnie rachunek za 2 m-ce: 520 pln.

Fakt - cały dzień ktoś jest, bo w domu siedzi Młody z nianią, ale jak na 4 to trochę dużo.

 

Mario, a ty nie masz przypadkiem kuchni indukcyjnej?

Elektrycznej już nie chcę mieć, bo na tym się gotować nie da - a gotować lubię i ze względu na 2 alergików w domu, czynię bardzo często. Gaz do gotowania jest o wiele wygodniejszy.

Zastanawia nas jednak jak się gotuje na płycie indukcyjnej, a konkretnie - czy jest się w stanie szybko zwiększyć lub zmniejszyć grzanie (co jest niewykonalne na płycie elektrycznej)?

 

Tamtu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaty za en.el - 540 zł za 2 miesiące i 10 dni (okres zimowy).

 

Mario, a ty nie masz przypadkiem kuchni indukcyjnej?

 

Zastanawia nas jednak jak się gotuje na płycie indukcyjnej, a konkretnie - czy jest się w stanie szybko zwiększyć lub zmniejszyć grzanie (co jest niewykonalne na płycie elektrycznej)?

 

Tamtu

 

Indukcyjna Teki 6kW.

A. nie widzi specjalnej różnicy w porównaniu do gazowej, łatwej wszystko utrzymać w czystości. Jeśli chodzi o moc to regulacja skokowa 1..9, działanie raczej natychmiastowe, i dodatkowo brak strat na promieniowanie cieplne.

Garniki muszą być z materiału chyba ferromagnetycznego (przyciągające magnes).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...