Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

K08 - Klub Budujących M08


Recommended Posts

Z tym chłodem to bardzo dobrze a jak będzie za mało światła to się wytnie i doda okno czy-a.Teraz latam po obrysie ścian zewnętrznych o i dokładam bloczki w otworach okiennych bo niedługo przyjdą mierzyć. W kotłowni dam okno takie jak w garażu, obok drzwi wejściowych praktycznie świetliki na 2 bloczki.Dzięki temu na ta ściana będzie bardziej ustawna np dla szafy. Gdzie robicie łazienkę na poddaszu? My rezygnujemy z tej przy sypialni.

 

Wycięcie i dodanie później okna to nie jest prosta sprawa.

W kotłowni nie mamy ani drzwi zewnętrznych ani okna, w związku z tym mamy ścianę do dyspozycji, mniejsze ryzyko włamania, mniejsze koszty. Nie mamy również komina, więc pomieszczenie jest większe niż na projekcie i bez problemu zmieszczą się te wszystkie urządzenia.

Zrezygnowaliśmy z łazienki przy sypialni, tam mamy miejsce na garderobę, ale za to zrobiliśmy dużą łazienkę na piętrze, łącząc 2 pomieszczenia 17 i 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My z łazienkami na poddaszu zrobiliśmy podobnie. Teraz pytanie do fachowca od estetyki architektury: dachówki w kolorze ceglanym-czerwona angoba. Muszę do jutra wybrać cegły klinkierowe do wykończenia 2 kominów: jedni zalecają ciemniejsze ( ten od dachówek) a inni w kolorze dachówki. Na początek wybrałem CRH Etna -ciemniejsze i cieniowane. Alternatywa to ceglane CRH Kalahari. Nadmienię, że w przyszłości planuję zrobić cokół wokół domu z klinkieru. Dobrać do niego kolor kominów? Dach szczerze mówiąc zupełnie pominąłem w swoich zimowych przemyśleniach budowlanych. Jak by co mogę doradzić w sprawach estetyki oczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Generalnie jest tak:

Jeżeli robimy na przykład dach w kolorze czerwonym, to klinkier powinien być inny, żeby było wiadomo, że to jest inny materiał, a nie coś co "udaje" dachówkę i ten nasz dach.

Chociażby inny odcień czerwieni, ale zdecydowanie inny. Tak jest ze wszystkimi materiałami. Jeżeli coś robimy na przykład z drewna, to to drewno powinno być wszędzie takie samo, tzn gatunek (chodzi o usłojenie) i wybarwienie (kolor). Ale ściany już inne.

To samo się tyczy wnętrz, jak i elewacji.

Nie możemy mieć srebrnych uchwytów ze stali, a AGD ze złotymi wstawkami, bo to okropnie razi.

Jeżeli mamy klinkier na elewacji, na dole, komin i jakieś wstawki, to powinno to wszystko być identyczne.

Natomiast dach można skontrastować lub zrobić w tym samym kolorze, ale innym odcieniu.

Mam nadzieję, że pomogłam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Wybrałem klinkier ceglany tylko nieco jaśniejszy czyli wg wskazówek. Ze srebrem i złotem mam podobne odczucia. Nigdy nie łącze tych dwóch kolorów np w łazience chociaż... jak się ktoś uprze może powiedzieć że to białe złoto...hehe. Fugi wybrałem szare ze względów praktycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieśla z chłopakami postarali się i zrobili szybciej. Wracam ci ja z sobotniej wycieczki rowerowej by umyć bike'a a tu wiecha na szczycie więźby! Nawet nie mogłem postawić krzynki złocistego bo już nie ich nie było. Na szczęście upały nie mijają i i trza się spotkać by zapłacić. A propos wiechy... Poza stawianiem takich czy innych napojów u was jakieś inne tradycje typu wbijanie ostatnich gwoździ czy przycinanie belek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla panów robotników po skończonej robocie do piwka dodajemy kiełbasę ogniskową :)

 

Mamy zrobioną elewację, teraz wkroczył do boju hydraulik.

Chyba niedługo weźmiemy się za szambo, nareszcie człowiek nie będzie funkcjonował jak w XVIII wieku, tylko bardziej higienicznie.

Niestety, kasa topnieje w zawrotnym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze mówiąc, czy maszynowe czy jakieś inne, jest styropian, tynk, dom ma kolor i już, po co się wdawać w szczegóły :D

Ogrzewanie mamy mieć nadmuchowe, ponieważ zależało nam na drewnianych podłogach bez straty energii.

 

Wstawiliśmy najpierw okna, zrobiliśmy elewację, teraz robimy hydraulikę, szambo, potem elektrykę i wylewki. Jak narazie jest ok, nic nikomu nie przeszkadza i nie narzeka na kolejność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
2 tygodnie wyjazdowego urlopu za nami. Za rok mam nadzieję na własnym tarasie. Membrana z łatami i kontratami czekają do jutra na dachówki. Do finału okien dotarły Veka, Schuco i Avante. Rozstrzygnięcie na dniach. Akacjowe słupki ogrodzeniowe wypolerowane czekają na wkopanie i zawieszenie siatki. Czas zapłaty za stan surowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A na jaką dachówkę się zdecydowaliście?

U nas właśnie postawili skrzynkę z prądem. Musieliśmy ciągnać kabel w ziemi 115 metrów, ponieważ dom stoi dokładnie w naprzeciwległym rogu działki. Rozmawiałam z elektrownią 100 razy, czy nie dałoby sie bliżej, gdzie tam.

Nie wspomnę o kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka Creaton Harmonie ceglana angoba. Wykonawcy stanu surowego zapłaciwszy a tu nowe olśnienie: nie chcę jednego okna w moim gabinecie: po pierwsze drugie duże i od strony południowej a po drugie to pierwsze od wschodu i sąsiadów. Lubię głośno słuchać cyt. byłej sąsiadki z bloku "kociej" muzyki czyli Tangerine Dream czy o zgrozo Dead Can Dance i następnym sąsiadom może się nie spodobać... Na szczęście wykonawca używa zwrotu tu się wytnie a tam zalepi a dostawca z Ytonga obiecał w nagrodę za dostarczoną górę poobtłukiwanych bloczków niesamowitą ilość aż jednej palety całych. Teraz przemyśliwuję instalacje. U nas skrzynka energetyki stoi- tylko podłączyć. Dzisiaj pierwsze koszenie działki: zielsko dało za wygraną mimo, że użyłem akumulatorowej podkaszarki. Koledzy wyśmiewali moje zamiary zakupu takowej a za parę lat sami przesiądą się do aut z litowymi bateriami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Kończą dach. Pogoda w sam raz. Sucho jak robią dach a kiedy kończą leje. I dobrze. Dzięki temu okazało się, że komin przecieka i muszą poprawić bo nie dostaną dutków. Człowiek uczy się całe życie... i niektórzy dekarze też. Opierzenia przy ścianach lukarn zrobili jakoś takoś niedbale. Blacha lata a pod nią zaraz brak dachówek i sama membrana. Przecie śnieg naleci! Ale co im tam śnieg latem! A wystarczyło założyć aluminiową taśmę falistą jak do opierzenia kominów! Ale dlaczego ja laik muszę im podpowiadać jak to się robi! Okna zamówione. Oczywizda będą nie za 3 tygodnie jak to miało przy rozmowach wstępnych ale za 6. Elektryk poczeka hydraulik też. Im pasi bo fachowcy to też ludzie i mają urlopy. Wszyscy mnie straszą że tak naprawdę budowa dopiero przed nami tzn kłopoty z fachowcami. Strach się bać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum to skarbnica informacji o fachowcach. My, oprócz jednej ekipy (właśnie dachowców) mamy wszystkich z polecenia forumowiczów, również hydraulika i elektryka. Ci z forum sprawdzili się super, właściwie żadnych problemów. A jak mówiłam któremuś wykonawcy o tym forum, to każdy jeszcze bardziej się starał, żeby o nim później nic złego nie pisać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Forum to jedno a strony doradcze o budownictwie to drugie. Swoją wiedzę na temat wykonawstwa czerpię raczej z tego drugiego oraz z fachowych periodyków. gorzej gdy ta wiedza nie współgra z wiedzą wykonawcy a co gorrsza kierownika budowy. Ostatnie różnice zdań wyniknęły przy odbiorze rynien: moim zdaniem zewnętrzna krawędź rynny powinna być poniżej wewnętrznej by po pierwsze zimą śnieg łatwo zsuwał się z dachówek i dalej po rynnie oraz by w przypadku bardzo intensywnych opadów i zapełnienia rynny ewentualny przelew wody miał miejsce jak najdalej od murów domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gleba u nas gliniasta także kałuże stoją. Synek ma upragnione błocko. Planowałem zacząć rekultywację działki i wstępne prace przy zakładaniu trawnika ale 9 zł za m2 zniechęciło mnie. Zrobię to sam i satysfakcja większa a za 5 tyś zrobię elektrykę. Oświetlenie sufitowe w całości na 12 V w LED-ach. Tylko czy elektryk się sprawi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Okna założone. Jak zwykle ofertowanie lepsze niż realizacja. Miał być ciepły montaż. Zamówione 100 m taśmy illbruck ew90. Dotarło 20 m jakiejś taśmy no-name. Za 2 dni dosłali ... ale znowu inną... A najgorsze, że bez uzgodnienia ze mną zakładali te nowości. Oczywista kazałem zrywać bo towar nie zgadzał się z zamówionym. Tłumaczyli się że te inne taśmy też dobre ale nie oto chodzi! Wiem co zamawiam i to ma być! Dodatkowo okazało się, że chłopaki mają blade pojęcie na temat ciepłego montażu.. Nie wiedzą jak kleić taśmy precyzja aplikowania pianki jest im obca bo zostawiali pod taśmą puste przestrzenie. Porażka!!! Jakbym im wierzył na słowo że wszystko zrobione na cacy to zimą miałbym bubu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...