Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

Dzięki Jack i dziękuję Teresce:) dopytałam do końca i okazało się, że to jednak cena z materiałem, a już myślałam, że kolejny raz damy się nabierać na jakieś kosmiczne wydatki. Żałuję, że dopiero teraz tu trafiłam, ale ten ciągły brak czasu... nie da się być wszędzie i wiedzieć wszystkiego. A przy okazji gdyby ktoś mógł podać za i przeciw jeżeli chodzi o tynki cementowo-wapienne i gipsowe. Bo już wiem, że te pierwsze niby zdrowsze, bardziej twarde aczkolwiek ponoć też się da je uszkodzić czy to wszystko co przemawia na korzyść cementowo-wapiennych? Bo zauważyłam, że większość decyduje się właśnie na takie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Jack i dziękuję Teresce:) dopytałam do końca i okazało się, że to jednak cena z materiałem, a już myślałam, że kolejny raz damy się nabierać na jakieś kosmiczne wydatki. Żałuję, że dopiero teraz tu trafiłam, ale ten ciągły brak czasu... nie da się być wszędzie i wiedzieć wszystkiego. A przy okazji gdyby ktoś mógł podać za i przeciw jeżeli chodzi o tynki cementowo-wapienne i gipsowe. Bo już wiem, że te pierwsze niby zdrowsze, bardziej twarde aczkolwiek ponoć też się da je uszkodzić czy to wszystko co przemawia na korzyść cementowo-wapiennych? Bo zauważyłam, że większość decyduje się właśnie na takie.

 

Shell witaj w Grupie. Zanim zapytasz poszukaj w tematach specjalistycznych forum, jest tam naprawdę tyle informacji że głowa boli, ale trzeba to na początek przejść. U góry masz wyszukiwarkę. wstukaj " tynki" w lewym dolnym rogu zaznacz szukanie w postach i miłego czytania. Ja dałem tynk cem-wap. w kuchni, łazienkach,wc, pom.gosp. garaż reszta domu jest w tynkach gipsowych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się przeleciałam po forum, ale żebym była od tego mądrzejsza;-)) Każda opcja ma swoich zwolenników, co człowiek to opinia. Na pewno w piwnicy zrobimy cementowo-wapienne, co do reszty jeszcze się zastanawiamy. Kolejna ciekawostka to temat najpierw okna czy tynki. Na forum chyba przważa opinia żeby najpierw tynkować, a potem wstawiać okna, nawet braliśmy pod uwagę taką kolejność, ale tynkarz ostudził nasze zamiary twierdząc, że kto do obróbki okien będzie specjalnie przyjeżdżał;-)??? W sumie na ekipę tynkującą jeszcze się nie zdecydowaliśmy więc może znajdę kogoś kto przyjedzie. Tym bardziej, że nie wiem kiedy okna będę miała. Teoretycznie już mam;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących Opolan

 

Mam pytanko:

Czy ktoś może mi polecić solidnego architekta, ale takiego co to skóry nie zedrze z biednego potencjalnego inwestora?

 

Przymierzam się do budowy domu z projektu gotowego i potrzebuję powyższego fachowca celem dokonania adaptacji projektu, drobnych zmian, zagospodarowania działki, itd.

 

Przeszukałem forum, ale z Opolszczyzny nie znalazłem NIC :cry:

 

Prześledziłem wątki z innych regionów i zauważyłem ogromne zróżnicowanie cen za takie usługi...

 

Pierwszy lepszy architekt z którym rozmawiałem telefonicznie zaszokował mnie ceną w granicach 5 tys. , co na tle reszty kraju wydaje się dość wygórowane :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zamierzamy budowac dom w Dobrodzieniu

w lutym kupilismy działkę

od tego czasu przeszliśmy przez 4 architektów.

Pierwszy nie zauważył, ze dom wg projektu, który sobie wybraliśmy nie zmieści się na działce.

Więc go pogoniliśmy.

Drugi a raczej druga już brała sie do roboty, ale jak okazało sie, ze trzeba trochę powalczyć w starostwie to sie wycofała.

Trzeci nawet chciał sie podjąć działania, ale od razu mówił: "i tak się nie uda"

więc z takim nastawieniem to mu podziekowaliśmy.

a ostatni osobnik, juz czwarty w kolejce zwodzi nas od 4 miesięcy.

dlaczego???

nie mam pojęcia

co sie dzieje z tymi ludźmi ?

pieniądze im śmierdzą?

ten ostatni miał czas do dzisiaj, znów sie nie wywiązał.

jutro odbieram papiery od niego i szukam następnego

Jesli więc ktoś ma jakiś ciekawy, godny polecenia kontakt to ja również chętnie skorzystam...

pozdrawiamy wszystkich budujących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My budujemy się w Niewodnikach.Na dzień dzisiejszy mamy wylany strop.

Co do architekta to mieliśmy panią z Krapkowic.Niby wszystko ok,a i tak wiecej musielismy sami załatwiać.Współpraca nasz zaczęła się 15.06 a pozwolenie na budowę dostaliśmy 29.10. po znajomości (2dni).Tak jak i wiekszośc załatwianych dokumentów w gminie Dabrowa i starostwie.Pani architekt,ciągle o czymś zapominała,a to co powinna zrobić na początku jak np.odrolnienie to było na końcu.I tak wszystko przeciagało się.

Teraz budowa pędzi do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My budujemy się w Niewodnikach.Na dzień dzisiejszy mamy wylany strop.

Co do architekta to mieliśmy panią z Krapkowic.Niby wszystko ok,a i tak wiecej musielismy sami załatwiać.Współpraca nasz zaczęła się 15.06 a pozwolenie na budowę dostaliśmy 29.10. po znajomości (2dni).Tak jak i wiekszośc załatwianych dokumentów w gminie Dabrowa i starostwie.Pani architekt,ciągle o czymś zapominała,a to co powinna zrobić na początku jak np.odrolnienie to było na końcu.I tak wszystko przeciagało się.

Teraz budowa pędzi do przodu.

 

To trochę lipa, jak trzeba wszystko samemu załatwiać. :-?

A ile kosztowała Was ta usługa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

zamierzamy budowac dom w Dobrodzieniu

w lutym kupilismy działkę

od tego czasu przeszliśmy przez 4 architektów.

(...)

co sie dzieje z tymi ludźmi ?

pieniądze im śmierdzą?

(...)

pozdrawiamy wszystkich budujących

 

Ta historia nie napawa optymizmem...

A jakie stawki oferowali wyżej wymienieni, szanowni architekci?

Czy był jakiś rozrzut, czy chcieli kasować podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...