Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 4 weeks później...

Witamy wszystkich!

Dołączamy do Was. Jesteśmy na etapie przepisu działki i pozwoleń.. Tragedia :(

Projekt wybrany - BIELIK - mały domek.

Podpowiedzcie jakich kosztów mamy się spodziewać (102m2 - powierzchnia domu)... Jesteśmy laikami w tych sprawach.

pozdrawiamy!!!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was .ASiA i PAwl...odwiedziłem .. waszą grupe.. ja jestem z Gliwic. tez zaczynam budowe małego domu. MAŁY D06)z muratora... parterowy.. około 100 mkw. sama wiezba..pod dachówke. wycenili mi ja..na 8tys zł. 7kubikow. dach niestety jest drogi. a dachowke bede miał BRASSA! na pustaki wydałem 9 tys zł. na stal 2,500zł prawie tona. bloczki n fundam. 3tys. ja bede miał górali ..do dachu znaczy wiezba i dachowka.. reszte stanu sur.. samemu.. znaczy kolega.. murarz.. i brat.pozdrawiam was.. Dawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Ostatnio byliśmy na targach budowlanych w Opolu i tam w ramach zdobywania kontaktów i informacji dostaliśmy na wstępną wycenę całego ogrzewania:

pompa ciepła

podłogówka

zbiornik na cwu

wywierty

robocizna...wszystko wszystko za 57tys

Kiedyś myśleliśmy o tej formie ogrzewania, ale stwierdziliśmy że to za duży koszt początkowy, brak dofiansowania (jak np w przypadku solarów) więc odrzuciliśmy ten temat. Ale patrząc na tą wycenę to róznica w miej więcej 10 tys, daje przekonanie że warto przynajmniej jeszcze raz rozważyć tą ofertę:):):0

 

hmm całość za 57 tys? możesz podac jaka to firma? i czy z projektem geologicznym, całym tym papierkowym zamieszaniem, pozwoleniami itp? bo ja szukam firmy do pompy ciepła - ale w skład zlecenia byłoby wszystko - tak zebym nie musiał nic załatwiać ani robić...

i ceny niestety aczynają sie od około 70 tys.

i tak jestem zdecydowany na pompe ciepła, ponieważ koszt np. całej instalacji z kotłownią i piecem na ekogroszek to w moim przypadku jakieś 40 tys... wolę dać więcej i miec ogrzewanie bezobsługowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...