Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nooooooooooooo ładny ten Bilbo Ninka_2005 a z jakiego mat. będzie bud. i jaki dach ma być ?

Zamierzalismy budowac z ytonga ale jednak chyba bedzie porotherm+ welna ale tak do konca to decyzja jeszcze nie zapadla. A w domku to jestesmy zakochani juz teraz. Najwyzej bedziemy go troche dluzej budowac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu w Nysie mam 3 hurt bud. gdzi się jakoś dogadałem i tam zamawiam materiały ale było cięszko dopiero jak się dowiedzieli żę firma z Opola daje lepszy serwis/ czyli dostawa , rabat ,asort,i płatnośći/ to dotarł to im da głowy jak to ma wyglądać . sztuka negocjacji to sporo czsu straconego i ciągłe liczenie i sprawdzanie czy pamiętają o ustal. rabatach oraz dopytywanie się co w jakiej cenie jest dostępne lub kiedy to będzie. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

super Danio dzięki za dobre chęci odnośnie firmy budowlanej ale już znalazłem. Wyobraź sobie że pojeździłem po budowach i spotkałem gościa któremu budowali górale, zrobiłem wizje lokalną po budynku sprawdziłem jakość wykonania wszystko ok.! Gość dał mi namiary no to dzwonie i co 20k zł z dachem. Ruszam na wiosnę :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

super Danio dzięki za dobre chęci odnośnie firmy budowlanej ale już znalazłem. Wyobraź sobie że pojeździłem po budowach i spotkałem gościa któremu budowali górale, zrobiłem wizje lokalną po budynku sprawdziłem jakość wykonania wszystko ok.! Gość dał mi namiary no to dzwonie i co 20k zł z dachem. Ruszam na wiosnę :D :D :D :D :D

Witam zapaleńców z Opola i okolic!

Ja właśnie też przymierzam się do budowy i rozglądam się za ekipą. Prześledziłem forum i jeśli to możliwe proszę o namiary owych górali. Zamierzamy budować ten http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m42e0de060594e domek. A zamierzam ruszać późnym latem. Dziś miałem rozmowę z kierownikiem budowy i trochę nas ścięło z nóg jeśli chodzi o cenę stanu zero. Sam kierownik też nie jest tani, ale sprawdzony i solidny więc chyba warto. Pozdrawiam.

napisz na priva podam namiar spr.ekipa może się dogadacie bo terminy napięte

Jeśli można to również proszę o namiary na Twoją ekipę. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze Zbyniu to trafiłeś cena jest dobra a na jaki materiał się zdecydowałeś?Kiedyś byłem w Prudniku oglądać domek gdzie górale stawiali, Mnie dach interesował no i ładnie to zrobili. No jak wszyscy górale tak robią i w takiej cenie to szkoda, żę tak wcześnie zaczełem budowę bo teraz było by troszkę taniej.Ale domek stoi i czeka na prace wykończeniowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
uuuuuuuuuuuuuuu smutno tu coś :(

 

Poruszony rozpaczliwym tekstem :D :D :D :D

informuję, że mam pierwszą wycenę na więżbę 21k+VAT :o

i stan surowy otwarty 27-28k - info ustne, jutro będzie na papierze. Ponieważ pisałeś że ekipa ma sezon ustawiony zacząłem od swoich znajomych. No cóż zobaczymy co będzie dalej.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ale te 21kz :o +vat to chyba cały dach materiał + robocizna ?

Nasz klient nasz Pan!!!!!! :D

A poniżej oferta :

 

 

Powierzchnia dachu: ok. 318 m2

Kąt nachylenia dachu:27O

Wysokość wiązara:2210 mm

Rozstaw wiązarów 950 mm

Wymiary zewnętrzne budynku: wg projektu

 

Wiązary: 13520 Zł +Vat

Stężenia: 280 Zł +Vat

Okucia: 610 Zł +Vat

Murłata 14/7 cm 650 Zł +Vat

Montaż konstrukcji z dźwigiem 4100 Zł +Vat

Razem: 19160 Zł +Vat

Dodatkowo oferujemy

Łaty 6 x 4 cm; co 33 cm; 1200 mb 1880 Zł +Vat

Kontrłaty 2 x 5 cm; 400 mb 240 Zł +Vat

Całość razem 21280 Zł +Vat

 

Czekam jeszcze na oferty od innych producentów ale jak znam życie to skończy się na najtańszym rozwiązaniu czyli tradycyjnej więźbie.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Halo, ja tutaj nowa jestem całkiem i świeżutka jak szczypiorek na wiosnę. jestem wirtualną właścicielką wirtualnego poddasza i obecnie poluję na TANIEGO I DOBREGO ARCHITEKTA, co by mi wprowadził zmiany w projekcie (zrobił poddasze użytkowe). Czy ktoś może mi pomóc?!!

Rozmawialiśmy juz z niejednym człowiekiem i ceny są takie:

28 tysięcy (?!)

15 tysięcy

8 tysięcy

7 tysięcy

5 tysięcy

4880...

Projekt kosztował 12k PLN więc ile mogą kosztować zmiany?!

Jeśli ktoś z Was, czcigodni forumowicze zna jakiegoś przyzwoitego, tańszego architekta to ja czekam, bo czas leci a my tu w lesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halo, ja tutaj nowa jestem całkiem i świeżutka jak szczypiorek na wiosnę. jestem wirtualną właścicielką wirtualnego poddasza i obecnie poluję na TANIEGO I DOBREGO ARCHITEKTA, co by mi wprowadził zmiany w projekcie (zrobił poddasze użytkowe). Czy ktoś może mi pomóc?!!

Rozmawialiśmy juz z niejednym człowiekiem i ceny są takie:

28 tysięcy (?!)

15 tysięcy

8 tysięcy

7 tysięcy

5 tysięcy

4880...

Projekt kosztował 12k PLN więc ile mogą kosztować zmiany?!

Jeśli ktoś z Was, czcigodni forumowicze zna jakiegoś przyzwoitego, tańszego architekta to ja czekam, bo czas leci a my tu w lesie...

Mi się wydawało, że płaciłem dużo ale to co tu widzę całkowicie uspokaja

:D :D :D

Jedno pytanie. Jeśli masz projekt za 12k to prawdopodobnie indywidualny, więc dlaczego chcesz w nim robić zmiany za ekstra kasę? ... Może lepiej jeśli nie możecie znaleźć gotowego lepiej zamówić nowy. 12k jest zdecydowanie mniej niż 15 jak macie w 2 ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...