Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

No kochani cos tu jakos cichutko... SuperDanio walczy jak lew o pozycje naszego watku a reszta??? Mam nadzieje, ze jednak bedziecie sie tu odzywac i wymieniac uwagami n/t cen i wykonawcow i w ogole postepow na Waszych budowach.

superDanio my wybralismy drzwi do calego domu z firmy interdoor. Mamy juz od nich drzwi wejsciowe do mieszkania w bloku i jestesmy bardzo zadowoleni. Firma nie jest tania ale rewelacyjna. Mozesz sobie poczytac na ich stronie http://www.interdoor.pl

Zopafisa o firmie nie slyszalam ale porownajcie sobie jeszcze wycene w innych firmach. My wycenialismy okna w Bewi w Zlinicach i tak dla swietego spokoju pojechalismy jeszcze do Gebauera. No i okazalo sie, ze Gebauer w drewnie jest tanszy od PCV z okleina w Bewi :o Normalnie w szoku bylismy ale bardzo sie cieszymy, ze tak doglebnie zbadalismy rynek. Oczywiscie zdecydowalismy sie na Gebauera:)

I na koniec pochwale sie, ze wlasnie do dzialki doprpwadzaja nam kanalizacje, skrzynka na prad juz stoi, geodeta tez zrobil co trzeba i dzisiaj albo jutro ruszamy!!!

pozdrawiam opolski watek i odzywajcie sie czesciej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No w końcu wiosna i sztrum w domu. elektryk działa pełną parą, za dwa dni wchodzi hydraulik. by the way, co możecie powiedzieć o systemie rur wielowarstwowych Herc (do CO). czy warto w to wchodzić, bo cena atrakcyjna?

może ktoś się wypowie z własnego doświadcznia jakie podłogi zrobić przy ograniczonych finansach. czy styropian 2 x5 cm (a może 1x10 cm), szlichta i np. panele, czy lepiej legary, ocieplenie z wełny mineralnej i np. deski sosnowe lakierowane?

pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam widzę ,że mocno drgneło w sprawach roboczych to fajnie .Ninka dzwi mają ciekawe a cena przystępna ostadnio oglądałem dzrzwi zewnętrzne firmy NIEŚWIEC z Krasiejowa no i podobały mi się cena w granicach 3000 zł .Podjadę do sklepu gdzie jest wystawka interdoor'a i zobaczymy jak to się prezentuje bo oferta ciekawa.Lidmar my zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe cały parter tylko chyba salon bez bo tam będzie parkiet i tu dylemat? a poddasze będzie podłoga na legarach jakieś ocieplenie? i deska sosnowa import z finlandi znalazłem firmę która dostarczy deskę w cenie około 55-60zł m2 do Nysy. Deska jest extra bo oglądaliśmy jak wygląda po zamontowaniu .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również w nowym domu mam zaprojektowany reku, ale.........

Zdecydowałem się na ogrzewanie nadmuchowe.

Oczywiście rozstrzygnęły kwestie finansowe, mianowicie: za ogrzewanie elektryczne (tylko ten nośnik energii jest dostępny) akumulacyjne i instalację rekuperatora wyszło ok. 35 tys a za pełne ogrzewanie nadmuchowe z klimą ok 30 tys

Przy okazji piece akumulacyjne nie są za ładne a przy nadmuchu są tylko kratki.

Może w Opolu bądź okolicach jest firma która wykonuje ogrzewanie nadmuchowe piecem elektrycznym to proszę o kontakt, bo mam firmę ze Śląska a wolałbym bliżej.

 

Jeszcze jedno, czy macie namiary na dobrego fachowca od zbudowania kominka ?

Witam wszystkich.rowniez w tym roku zaczynam budowe.Teraz jestem na etapie szukania wykonawcy ogrzewania nadmuchowego(musze miec projekt by kanaly umiescic pod podloga).dlatego prosze o namiary na ta slaska firme .Z gory dziekuje .(dotychczas dostalem dwie oferty ale kazda ok 50.000 zl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szukam dobrej, sprawdzonej i oczywiscie niedrogiej EKIPY BUDOWLANEJ. Prosze o namiary.

 

Pozdrawiam

Lukas1976(mail)wp.pl

 

 

Witam Grupę Opolską!

Jestem w trakcie remontu generalnego starego domu w Prószkowie. Teraz, po czasie mogę spokojnie powiedzieć, że zburzenie i postawienie domu na nowo byłoby chyba wygodniejsze i prawdopodobnie ... tańsze.

Ale jeśli chodzi o ekipę to mam naprawdę świetną i nie mam im NIC do zarzucenia. Robią bardzo solidnie, nie piją i nie biora zaliczek a kiedy bym nie przyjechała na budowę to zawsze ciężko pracują. Remont trwa juz 7 miesiąc... Firma jest z Niemodlina, nazywa się Rem-Bud i szefuje jej pan Jerzy Mamczyński.

 

Przy okazji, czy ktoś z Was budował z luksferów kabinę prysznicową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy komuś w Opolu przyszli kontrolerzy z nadzoru budowlanego, po złożeniu dokumentów dot. obioru budynku?

Do nas się zapowiedzieli i nie wiemy czego się po nich spodziewac, co bedą sprawdzac, np?

Czyżbyś miała 'życzliwych' sąsiadów? Kontrolerzy zwykle sprawdzają czy masz pozwolenia na wykonywane prace, czy zgłaszałaś do właściwych urzędów zakres wykonywanych prac, czy nie robisz czegos nielegalnie, czy masz mapki i inne dokumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, nowy jestem; będę się budował pod Opolem; jestem trochę do tyłu z papierologią, gdyż mój kierownik ma czas :evil: (a może 15 innych budów na głowie) :wink: W każdym razie w tym roku chcę postawić stan surowy zadaszony (domek ca. 110 m Aloes B z Pracowni Agart); szukam jakiejś dobrej i taniej ekipy, która znajdzie dla mnie trochę czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, nowy jestem; będę się budował pod Opolem; jestem trochę do tyłu z papierologią, gdyż mój kierownik ma czas :evil: (a może 15 innych budów na głowie) :wink: W każdym razie w tym roku chcę postawić stan surowy zadaszony (domek ca. 110 m Aloes B z Pracowni Agart); szukam jakiejś dobrej i taniej ekipy, która znajdzie dla mnie trochę czasu.

z przyjemnością mogę Ci polecić moją ekipę. U mnie nie długo kończą. To ekipa, któręj wyjaśniasz co chcesz, dajesz projekt , ustalasz za ile i możesz ich zostawić, sami sie doskonale przypilnują. Nie piją, nie kradną, są bardzo dokładni i solidni, wokół budowy i w środku jest czysto, zawsze sprzątają po sobie i w ogóle same plusy. A czy są tani? Nie umiem tego określić jednym zdaniem. Trzeba negocjować. Warto na pewno mieć zaufanych i poleconych budowlańców.

Jak będziesz chciał namiary to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Jesteśmy nowi. Kupiliśmy działkę w Niemodlinie. Jesteśmy na etapie załatwiania formalności. Już od początku chcemy oszczędzać. Pozwolenia na przyłacze będziemy załatwiać sami. Jednakże szukamy osoby do sporządzenia adaptacji(osoby, która usadowi projekt na działce). Prosimy bardzo o wsparcie. Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! Jesteśmy nowi. Kupiliśmy działkę w Niemodlinie. Jesteśmy na etapie załatwiania formalności. Już od początku chcemy oszczędzać. Pozwolenia na przyłacze będziemy załatwiać sami. Jednakże szukamy osoby do sporządzenia adaptacji(osoby, która usadowi projekt na działce). Prosimy bardzo o wsparcie. Pozdrawiamy.

witaj Mateus, moją budowę też ciągnie sprawnie człowiek z Niemodlina. Obdzwoń wszystkich, wypytaj o cenę i wybierz, który Ci najbardziej odpowiada. Namiary przesyłam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...