Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

Dzień dobry!

Niniejszym chciałabym zadebiutować na forum muratora i od razu zameldować się w grupie opolskiej.

Zamierzamy zacząć budować się we wrześniu br w Chmielowicach, na razie oczekujemy na pozwolenie budowlane.

Pozdrawiam gorąco wszystkich sąsiadów dalszych i bliższych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzień dobry!

Niniejszym chciałabym zadebiutować na forum muratora i od razu zameldować się w grupie opolskiej.

Zamierzamy zacząć budować się we wrześniu br w Chmielowicach, na razie oczekujemy na pozwolenie budowlane.

Pozdrawiam gorąco wszystkich sąsiadów dalszych i bliższych

witaj Aniu, trzymam gorąco kciuki, żeby Wasza budowa przebiegała sprawnie i płynnie. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam już ekipę, pozwolenie na początku lipca. Wierzę, że będzie dobrze.

Teraz muszę pozwiedzać wszystkie składy budowalne w okolicy, więc przy okazji pytanie:

Gdzie dostanę najtaniej beton komórkowy 36 cm (na ścianę jednowarstwową), dachówkę ceramiczną i gdzie najtańszy beton towarowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam już ekipę, pozwolenie na początku lipca. Wierzę, że będzie dobrze.

Teraz muszę pozwiedzać wszystkie składy budowalne w okolicy, więc przy okazji pytanie:

Gdzie dostanę najtaniej beton komórkowy 36 cm (na ścianę jednowarstwową), dachówkę ceramiczną i gdzie najtańszy beton towarowy ?

Zajrzyj na stronkę http://www.budmat.opole.pl/ może Ci pomogą. Sam zamierzam brać od nich materiały, a właściwie już zacząłem brać bo dostarczyli stal a w tym tygodniu zaczną dowozić bloczki betonowe.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam już ekipę, pozwolenie na początku lipca. Wierzę, że będzie dobrze.

Teraz muszę pozwiedzać wszystkie składy budowalne w okolicy, więc przy okazji pytanie:

Gdzie dostanę najtaniej beton komórkowy 36 cm (na ścianę jednowarstwową), dachówkę ceramiczną i gdzie najtańszy beton towarowy ?

 

 

Beton towarowy najtaniej dostaniesz w BISEK (175 zł netto za 1m3 B20). Na pozostałą część pytania nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Wszystko zależy od tego jaką chcesz dachówkę i BK oraz od indywidualnych zdolności w negocjacjach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam już ekipę, pozwolenie na początku lipca. Wierzę, że będzie dobrze.

Teraz muszę pozwiedzać wszystkie składy budowalne w okolicy, więc przy okazji pytanie:

Gdzie dostanę najtaniej beton komórkowy 36 cm (na ścianę jednowarstwową), dachówkę ceramiczną i gdzie najtańszy beton towarowy ?

Zajrzyj na stronkę http://www.budmat.opole.pl/ może Ci pomogą. Sam zamierzam brać od nich materiały, a właściwie już zacząłem brać bo dostarczyli stal a w tym tygodniu zaczną dowozić bloczki betonowe.

:D

 

Ile płaciłeś za stal i bloczki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal po 1,99 za kg netto. Bloczki mam uzgodnione po 2,03 netto. Oczywiście z dostawą na budowę.

Potwierdzenie będzie jak zobaczę fakturę.

:D

 

Mi udało się trochę taniej, ale ceny przyzwoite o ile bloczek nie mniejszy niż 14x25x38 cm.

 

Niestety bloczki są o ile pamiętam 12x25x38, ale to i tak najniższa cena jaką udało mi się znaleźć. Tutaj kluczowe znaczenie mają koszty dostawy i to chyba głównie wpływa na te różnice.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się trochę taniej, ale ceny przyzwoite o ile bloczek nie mniejszy niż 14x25x38 cm.

 

to w takim razie Kamilu prosze powiedziec za ile kupowałeś bloczki?? Jeśli nie na forum to proszę o pw

pozdrawiam

I życie pokazało, że nic nie jest proste i oczywiste a już w szczególności w ogólnie pojętym budownictwie. Bloczki były zaoferowane po 2,03 netto ale nastąpiła zmiana i bedą pewnie po 2,10 netto, ale to i tak taniej o około 30 gr na sztuce niż w innych hurtowniach w okolicy.

Obecnie mam inny problem ponieważ poszukuję pilnie ekipy do budowy a przynajmniej do położenia dachu. Ta która była umówiona, polecona i wydawało się sprawdzona można powiedzieć rozpłynęła się. Jedyne pocieszenie jest to, że zrobiła to na własny koszt.

Proszę o wszelkie info dotyczące ekip, zgłoszenia, namiary itd na priv.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam już ekipę, pozwolenie na początku lipca. Wierzę, że będzie dobrze.

Teraz muszę pozwiedzać wszystkie składy budowalne w okolicy, więc przy okazji pytanie:

Gdzie dostanę najtaniej beton komórkowy 36 cm (na ścianę jednowarstwową), dachówkę ceramiczną i gdzie najtańszy beton towarowy ?

Zajrzyj na stronę http://www.budmat.opole.pl

Może ci pomogą

:D

Pamiętaj, że ostatnio szybko rosną ceny materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi udało się trochę taniej, ale ceny przyzwoite o ile bloczek nie mniejszy niż 14x25x38 cm.

 

to w takim razie Kamilu prosze powiedziec za ile kupowałeś bloczki?? Jeśli nie na forum to proszę o pw

pozdrawiam

 

 

Np w firmie Materiały Budowlane http://www.mb.net.pl cena za bloczek 14x25x28 1,92 zł netto z transportem. Ja kupiłem jeszcze taniej. Jak jesteś zainteresowany to napisz na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Allo, allo :)

Nowa jestem :D

Wlasciwie rzec mozna - nowi jestesmy. Chwilowo na etapie myslenia, planowania, ale byc moze w przyszlym roku juz cos naszego pod Opolem pojawic sie moze.

Na razie szukamy dzialki, do 20 km od stolicy regionu, najchetniej ok 20 arow i do tego ze 2 ha rolnej. A i stary dom do remontu byc moze :)

Jak cos macie, to namiary dawajcie :)

Bedziemy szukac wsparcia i rad od Was, kochani.

A na razie pozdrowionka i dobrego tygodnia @--;----

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allo, allo :)

Nowa jestem :D

Wlasciwie rzec mozna - nowi jestesmy. Chwilowo na etapie myslenia, planowania, ale byc moze w przyszlym roku juz cos naszego pod Opolem pojawic sie moze.

Na razie szukamy dzialki, do 20 km od stolicy regionu, najchetniej ok 20 arow i do tego ze 2 ha rolnej. A i stary dom do remontu byc moze :)

Jak cos macie, to namiary dawajcie :)

Bedziemy szukac wsparcia i rad od Was, kochani.

A na razie pozdrowionka i dobrego tygodnia @--;----

witaj Tenarek, życzę Wam powodzenia w poszukiwaniach!

My szukaliśmy jeżdżąc rowerami po okolicznych wsiach i podpytując sołtysów i sąsiadów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...