Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

Witam,

 

Za adaptację w biurze A3 w KK mam zapłacić 1500 zł, dodatkowo po 500 zł za wod-kan oraz prąd, czyli razem 2500 zł. Dodatkowo zapłaciłem 152 zł za jekieś formalności związane ze Starostwem Powiatowym.......

 

Hej, to chyba zupełnie przeciętna cena jak na nasze miasto. Ja w biurze Archi jesienią płaciłam 2400 zł za wszystko, w tym trochę zmian i doprojektowanie wiaty obok garażu. Byłam bardzo zadowolona, bo załatwiali wszystkie formalności sami a szło im to bardzo sprawnie. Na pozowlenie na budowę czekałam 6 dni :D

 

Waldek0205 gdzie masz tą działeczkę? Na górce czy za parkiem? Przez 10 lat mieszkałam w Większycach ale teraz wracam do korzeni czyli do Koźla :wink: :D Witam w grupie i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Za adaptację w biurze A3 w KK mam zapłacić 1500 zł, dodatkowo po 500 zł za wod-kan oraz prąd, czyli razem 2500 zł. Dodatkowo zapłaciłem 152 zł za jekieś formalności związane ze Starostwem Powiatowym.......

 

Witam nowego z KK!!! A raczej z Większyc! :D

Bardzo dobra cena. Za podobny zakres na początku 2006 zapłaciłem 2900 PLN

:D

Tyle że w innej firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Za adaptację w biurze A3 w KK mam zapłacić 1500 zł, dodatkowo po 500 zł za wod-kan oraz prąd, czyli razem 2500 zł. Dodatkowo zapłaciłem 152 zł za jekieś formalności związane ze Starostwem Powiatowym.......

 

Hej, to chyba zupełnie przeciętna cena jak na nasze miasto. Ja w biurze Archi jesienią płaciłam 2400 zł za wszystko, w tym trochę zmian i doprojektowanie wiaty obok garażu. Byłam bardzo zadowolona, bo załatwiali wszystkie formalności sami a szło im to bardzo sprawnie. Na pozowlenie na budowę czekałam 6 dni :D

 

Waldek0205 gdzie masz tą działeczkę? Na górce czy za parkiem? Przez 10 lat mieszkałam w Większycach ale teraz wracam do korzeni czyli do Koźla :wink: :D Witam w grupie i pozdrawiam!

 

Witam.

 

Formalności załatwiam w ARCHi :) bardzo sympatyczna pani architekt. Byłem także w A3. Jednak ceny porównywalne a pani architekt wydała się bardziej pomocna ;)

Działeczkę mam w Większycach za Parkiem (dawnym ULE-m)

Pozdrawiam.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrawiam wszystkich budujących ziomków

i informuję wszem i wobec, że mam do sprzedania stemple, chętnie się ich pozbedę, i desek szalunkowych też jakby ktoś byż zainteresowany to prosze o info

i szukam elektryka z polecenia i jakiejś firmy, która kompleksowo wykańcza dom nie wykańczając inwestorów...

ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie do tego co pisałem wczesniej odnosnie wentylacji mechanicznej firma Pro-Vent to producent rekuperatorów a instalatorstwem zajmuje sie Ventus http://www.ventus.info.pl/ Mam od nich wstępną wycene 11000 za wszystko, projekt + materiał + robocizna.

 

Sporo kasy chcą od ciebie, chyba że masz wliczone DGP i GWC

:lol: :lol: :lol:

Sprawdź w konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dylemat co do wyboru materiału na sciany zewnętrzne. w projekcie mam BK. Czytałem trochę na forum Mutatora. Opinie rozkładają się po połowie za Bk i Ceramiką. Kurde już schody:)))

Pozdraiam.

 

A może silikaty. Ja mam sciany zewnetrzne z ceramiki, ale jesli jeszcze raz bym budował wybrałbym silikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, polecam panią Ewę z czystym sumieniem! :D

Też tak myślę, że to dobry wybór:) A co sądzisz o wyborze projektu???

W-27.12d

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712d.html

Bardzo fajny domek, przede wszystkim dlatego, że trochę podobny do naszego :wink:

Jeżeli chodzi o wybór materiału na ściany to my też wybraliśmy ceramikę, a to głównie ze względu na wspomnienie ostatniej powodzi. Jakby nas nie daj Boże zalało to beton komórkowy napiłby się jak gąbka. A poza tym dostaliśmy w ubiegłym roku bloczki po baaardzo korzystnej cenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie do tego co pisałem wczesniej odnosnie wentylacji mechanicznej firma Pro-Vent to producent rekuperatorów a instalatorstwem zajmuje sie Ventus http://www.ventus.info.pl/ Mam od nich wstępną wycene 11000 za wszystko, projekt + materiał + robocizna.

 

Sporo kasy chcą od ciebie, chyba że masz wliczone DGP i GWC

:lol: :lol: :lol:

Sprawdź w konkurencji.

Nie ma DGP ani GWC. Na ile tobie wycenili? wspominales ze beda ci montowac na poczatku lutego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My w A# też mieliśmy zapłacić 1500 ale jak zażyczyliśmy sobie fakturę to dopłaciliśmy vat. Prąd i wode załatwialiśmy sami więc trochę taniej to wyszło. Mój mąż jest aniołem i ma świetny wpływ na te biurowe panie. Panowie z A# szybko się uwinęli teraz czekamy na pozwolenie. Oby to nie było 60 dni bo pogoda - tylko kopać.

A teraz coś do śmiechu.

Jak mówiłam(pisałam) budujemy się na Pogorzelcu i co? I Pani w wodociągach powiedziała że na razie musimy mieć koło domu szambo. Ale jajca, co? Ścieki nie planują rozbudowy kanalizacji wcześniej niż w 2009, a może później. a myślałam że jest XXI wiek :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie do tego co pisałem wczesniej odnosnie wentylacji mechanicznej firma Pro-Vent to producent rekuperatorów a instalatorstwem zajmuje sie Ventus http://www.ventus.info.pl/ Mam od nich wstępną wycene 11000 za wszystko, projekt + materiał + robocizna.

 

Sporo kasy chcą od ciebie, chyba że masz wliczone DGP i GWC

:lol: :lol: :lol:

Sprawdź w konkurencji.

Nie ma DGP ani GWC. Na ile tobie wycenili? wspominales ze beda ci montowac na poczatku lutego.

I jest już wszystko zamontowane co można zobaczyć w dzienniku. Cena końcowa zależy oczywiście od tego jak rozbudowana jest instalacja. Ja miałem wprawdzie podobną wycenę na początku ale z dołączonym DGP i potem dodatkowo dostałem znaczący rabat na materiały.

Warto próbować negocjować. Korzystne jest kupowanie wszystkiego w firmie montującej wtedy dają właśnie duży rabat na sprzęt i VAT tylko 7%. Poza tym jak się dowiedziałem Provent ma w ofercie sporo sprzętu Dospela czyli jak by nie patrzeć jest pośrednikiem.

Powodzenia w negocjacjach.

Szczegóły na priva?!?

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My w A# też mieliśmy zapłacić 1500 ale jak zażyczyliśmy sobie fakturę to dopłaciliśmy vat. Prąd i wode załatwialiśmy sami więc trochę taniej to wyszło. Mój mąż jest aniołem i ma świetny wpływ na te biurowe panie. Panowie z A# szybko się uwinęli teraz czekamy na pozwolenie. Oby to nie było 60 dni bo pogoda - tylko kopać.

A teraz coś do śmiechu.

Jak mówiłam(pisałam) budujemy się na Pogorzelcu i co? I Pani w wodociągach powiedziała że na razie musimy mieć koło domu szambo. Ale jajca, co? Ścieki nie planują rozbudowy kanalizacji wcześniej niż w 2009, a może później. a myślałam że jest XXI wiek :o

 

To samo życie i realny świat. Nie ma się z czego śmiać tu trzeba płakać. U mnie rura z kanalizacji ciśnieniowej biegnie w drodze, której jestem współwłaścicielem (3 m od płotu), za którą płacę za nią podatki itd. Gmina za sam fakt przyłączenia się do niej zażyczyła sobie około 7kpln do tego dochodzi koszt urządzeń, projektu i instalacji czyli jakieś 8-9kpln. W sumie około 16kpln, ale mamy 21 wiek i dbamy o środowisko więc lepiej założyć szambo, które "Pan Kaziu" będzie wywoził z dwa razy w miesiącu do pobliskiej rzeki (parę razy w tygodni widzę traktory z zestawem asenizacyjnym jak podjeżdżają wieczorem do ww. rzeki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My w A# też mieliśmy zapłacić 1500 ale jak zażyczyliśmy sobie fakturę to dopłaciliśmy vat. Prąd i wode załatwialiśmy sami więc trochę taniej to wyszło. Mój mąż jest aniołem i ma świetny wpływ na te biurowe panie. Panowie z A# szybko się uwinęli teraz czekamy na pozwolenie. Oby to nie było 60 dni bo pogoda - tylko kopać.

A teraz coś do śmiechu.

Jak mówiłam(pisałam) budujemy się na Pogorzelcu i co? I Pani w wodociągach powiedziała że na razie musimy mieć koło domu szambo. Ale jajca, co? Ścieki nie planują rozbudowy kanalizacji wcześniej niż w 2009, a może później. a myślałam że jest XXI wiek :o

 

To samo życie i realny świat. Nie ma się z czego śmiać tu trzeba płakać. U mnie rura z kanalizacji ciśnieniowej biegnie w drodze, której jestem współwłaścicielem (3 m od płotu), za którą płacę za nią podatki itd. Gmina za sam fakt przyłączenia się do niej zażyczyła sobie około 7kpln do tego dochodzi koszt urządzeń, projektu i instalacji czyli jakieś 8-9kpln. W sumie około 16kpln, ale mamy 21 wiek i dbamy o środowisko więc lepiej założyć szambo, które "Pan Kaziu" będzie wywoził z dwa razy w miesiącu do pobliskiej rzeki (parę razy w tygodni widzę traktory z zestawem asenizacyjnym jak podjeżdżają wieczorem do ww. rzeki)

 

Dzisiaj dostałem warunki techniczne z Gminy w Łubnianach dot. przyłacza wody i kanalizacji- jest możliwośc przyłączenia (z czego się ucieszyłem), ale jak przeczytałem twój post to mi szczena opadła (7 tysięcy za pozwolenie na przyłaczenie)? To że jest to kanalizacja ciśnieniowa i muszę mieć pompę z rozdrabniarką to wiedziałem i liczyłem się z tym, że do 10 tys. wydam ale te dodatkowe 7 mnie trochę przerażają.

 

Inne gminy biorą co łaska :-) min. 2000,- :-)

 

Od kogo masz informację że trzeba wydac 7 kólek na przyłączenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My w A# też mieliśmy zapłacić 1500 ale jak zażyczyliśmy sobie fakturę to dopłaciliśmy vat. Prąd i wode załatwialiśmy sami więc trochę taniej to wyszło. Mój mąż jest aniołem i ma świetny wpływ na te biurowe panie. Panowie z A# szybko się uwinęli teraz czekamy na pozwolenie. Oby to nie było 60 dni bo pogoda - tylko kopać.

A teraz coś do śmiechu.

Jak mówiłam(pisałam) budujemy się na Pogorzelcu i co? I Pani w wodociągach powiedziała że na razie musimy mieć koło domu szambo. Ale jajca, co? Ścieki nie planują rozbudowy kanalizacji wcześniej niż w 2009, a może później. a myślałam że jest XXI wiek :o

 

To samo życie i realny świat. Nie ma się z czego śmiać tu trzeba płakać. U mnie rura z kanalizacji ciśnieniowej biegnie w drodze, której jestem współwłaścicielem (3 m od płotu), za którą płacę za nią podatki itd. Gmina za sam fakt przyłączenia się do niej zażyczyła sobie około 7kpln do tego dochodzi koszt urządzeń, projektu i instalacji czyli jakieś 8-9kpln. W sumie około 16kpln, ale mamy 21 wiek i dbamy o środowisko więc lepiej założyć szambo, które "Pan Kaziu" będzie wywoził z dwa razy w miesiącu do pobliskiej rzeki (parę razy w tygodni widzę traktory z zestawem asenizacyjnym jak podjeżdżają wieczorem do ww. rzeki)

 

Dzisiaj dostałem warunki techniczne z Gminy w Łubnianach dot. przyłacza wody i kanalizacji- jest możliwośc przyłączenia (z czego się ucieszyłem), ale jak przeczytałem twój post to mi szczena opadła (7 tysięcy za pozwolenie na przyłaczenie)? To że jest to kanalizacja ciśnieniowa i muszę mieć pompę z rozdrabniarką to wiedziałem i liczyłem się z tym, że do 10 tys. wydam ale te dodatkowe 7 mnie trochę przerażają.

 

Inne gminy biorą co łaska :-) min. 2000,- :-)

 

Od kogo masz informację że trzeba wydac 7 kólek na przyłączenie?

 

Tomek decydujesz się na kanalizę czy szambo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...