Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tomek decydujesz się na kanalizę czy szambo?

 

Jako, że będziemy sąsiadami i to bliskimi ta rura biegnie w tej drodze, której zarówno ja i jak i Ty jesteśmy współwłaścicielami w 1/15 :) W sumie ustaliliśmy już co nieco z sąsiadami, którzy zaczęli się budować, ale to nie temat na wypowiedzi na forum. Zapraszam ponownie do odwiedzenia mnie. Powiem Ci przy okazji co w jakiej opolskiej hurtowni kupisz najtaniej, bo prawda jest taka, że jak chcesz tanio to nie kupisz wszystkiego u jednego dostawcy. Tym bardziej, że jak się wczoraj okazało, niektórym rzuciło się na głowę od tego bumu budowlanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze co do wentylacji mech. z rekuperacją - dałam do wyceny Ventusowi i Energy, różnica niecałe 1000 zetów na korzyśc Ventusa no i Energy nie podało mi ceny za poszczególne materiały i robociznę tylko tak ogólnie za całość - więc nawet nie mam jak porównać.

 

i jeśli ktoś poszukuje dobrych cen na kocioł gazowy i osprzęt do ogrzewania to polecam Interam, w Opolu na budowlanych koło Obi - jak na razie są najlepsi

 

i przypominam - sprzedam stemple...deski... i drut...

pozdrowienia jeszcze zimowe - Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem warunki techniczne z Gminy w Łubnianach dot. przyłacza wody i kanalizacji- jest możliwośc przyłączenia (z czego się ucieszyłem), ale jak przeczytałem twój post to mi szczena opadła (7 tysięcy za pozwolenie na przyłaczenie)? To że jest to kanalizacja ciśnieniowa i muszę mieć pompę z rozdrabniarką to wiedziałem i liczyłem się z tym, że do 10 tys. wydam ale te dodatkowe 7 mnie trochę przerażają.

 

Inne gminy biorą co łaska min. 2000,-

 

Od kogo masz informację że trzeba wydac 7 kólek na przyłączenie?

 

Właśnie podłączam się do pytania, bo nam też powiedziano w UG Łubniany, że w 10k pln się zmieścimy z kanalizą. :) I te dodatkowe 7k pln mnie martwi. Niby taki standard - mieć kanalizację - tylko dlaczego to jest takie drogie?

Potem okazuje się że "pana Kazia" nie stać na to i ładuje swoje beczki z szambem w rzece. Niech żyje XXI wiek i ochrona środowiska. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Właśnie podłączam się do pytania, bo nam też powiedziano w UG Łubniany, że w 10k pln się zmieścimy z kanalizą. :) I te dodatkowe 7k pln mnie martwi. Niby taki standard - mieć kanalizację - tylko dlaczego to jest takie drogie?

Potem okazuje się że "pana Kazia" nie stać na to i ładuje swoje beczki z szambem w rzece. Niech żyje XXI wiek i ochrona środowiska. :)

 

Z zebrania w sprawie budowy kanalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do hurtowni to polecam jeszcze raz Merkurego (Opole) i Ciurex2 - Czarnowąsy - rabaty i dobra obsługa

A.

 

Ja aukrat u ww. sprzedawców nie kupiłem nic większego, tylko drobne zakupy. Przy ofertech innych składów budowlanych przegrali z kretesem. Próbowałem negocjować, ale nie byli w stanie przebić moich cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do hurtowni to polecam jeszcze raz Merkurego (Opole) i Ciurex2 - Czarnowąsy - rabaty i dobra obsługa

A.

 

Ja aukrat u ww. sprzedawców nie kupiłem nic większego, tylko drobne zakupy. Przy ofertech innych składów budowlanych przegrali z kretesem. Próbowałem negocjować, ale nie byli w stanie przebić moich cen.

 

Tomku a które to składy budowlane masz na myśli ??? zareklamuj coś proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do hurtowni to polecam jeszcze raz Merkurego (Opole) i Ciurex2 - Czarnowąsy - rabaty i dobra obsługa

A.

 

Ja aukrat u ww. sprzedawców nie kupiłem nic większego, tylko drobne zakupy. Przy ofertech innych składów budowlanych przegrali z kretesem. Próbowałem negocjować, ale nie byli w stanie przebić moich cen.

 

Tomku a które to składy budowlane masz na myśli ??? zareklamuj coś proszę.

 

Podajcie jaki material Was interesuje, wtedy napiszę gdzie można go kupić najtaniej. Kiedy kupowałem materiały objeździłem je wszystkie parokrotnie negocjując ceny. Nie jest prawdą, że jak kupujecie wszystko u jednego dostawcy dostaniecie lepsze ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też poproszę żeby podać te tańsze składy, bo jeszcze niejedno trzeba będzie kupić - wełna mineralne i folia? tynki i styropian na ocieplenie i pod wylewki? a może masz namiar na miejsce gdzie mozna tanio kupić drewno na boazerię? i k-g? i takie tam różności... chętnie skonfrontują ceny, bo sama nie dam rady objeżdżac wszystkie składy i negocjowac do upadłego...

pozdrawiam jak zwykle - A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też poproszę - skoro ktoś przeszedł już tą gehennę z objeżdżaniem hurtowni ( przechodziłam to 2 -3 lata temu) to warto podzielić sie tym doświadczeniem :wink: Mąż buduje warsztat więc znów potrzebyję materiałów bud. -brrrrr.......( aż mnie ciarki przechodzą na samą myśl o ponownym budowaniu)- i o tym szukaniu tańszych materiałów :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Ancha

ja zamawiałam odkurzacz w firmie Ekosystemy. Mają odkurzacze od producenta BEAM. Nie porywam się na samodzielne położenie tych wszystkich rurek, bo się zupełnie z mężem na tym nie znamy. Wolę parę groszy zapłacić i mieć czyste sumienie :wink:

Narazie kładziemy jedynie instalacje, a odkurzacz w następnym etapie ( jak się odkujemy finansowo :-? )

Mam pytanko, czy ktoś może mi podać namiary na fachowca od tynków gipsowych? Potrzebuję kogoś na luty-marzec. Czekam na odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz coś z zupełnie innej beczki - mam pytanie do planujących u siebie odkurzacz centralny - gdzie kupowaliście i czy montowaliście rury samodzielnie? nie wiem ile takie ustrojstwo kosztuje, ale mam nadzieję że nie fortunę... czekam na info

 

Ja znalazłem ofertę w internecie. Ekipa przyjechała aż spod Oświęcimia i będę miał odkurzacz Beam za 3300PLN, będę bo teraz zrobili instalację za 950 PLN (5 gniazd). Ekosystemy z Opola za to samo zaśpiewały około 5k PLN.

:o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki arluka za info, ja też dałam do wyceny w ekosystemach, ciekawe ile kosztuje montaż... bo jak tysiąc to może się skusze i sama będę ściany kuła

ja teraz sprawdzam jednego pana od tynków polecała mi go jedna pani z nadzoru budowlanego, wczoraj był na budowie i oglądał bałagan :) wiem że ma wolne teraz jak mi da cennik to ci mogę przesłać na priva

pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...