Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

Kamil - 5 tys chcieli za rury z montażem? czy za robociznę z materiałem za całość, z jednostką centralną? i czy możesz na priva dać namiary na tę oświęcimską firmę?

 

czy macie w planach szufelki? i czy za to liczą drożej?

 

i jeszcze do Tomka który zamilkł, a chętnie byśmy się dowiedzieli coś o tanich materiałach - podziel się wiedzą, forumowicze wzywają :)

pozdr. drugi raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

do Ancha,

my właśnie sprzedajemy mieszkanie- jutro idziemy do notariusza :cry:

Myślę, że ze sprzedażą mieszkania nie ma zupełnie problemu. My sprzedawaliśmy przez pośrednika, bo zdecydowanie wolę pominąć te dziesiąt telefonów od potencjalnych kupujących. Zresztą, pośrednikowi wcale nie trzeba płacić za sprzedaż- wszystko zależy od warunków umowy, jaką się z nim podpisze. Idą na rękę sprzedającemu :) A teraz do czasu wykończenia domku będziemy u mojej przesympatycznej teściowej..... Damy radę !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie mam się martwić o kupca? na razie sprzedajemy przez pośrednika czyli opolską gazetę ogłoszeniową :) we czwartek się ukaże ogłoszenie i mam nadzieję że będzie się działo. ale chcemy się wyprowadzić 4 miesiące po sprzedaży i dlatego sobie myślę czy się kupiec znajdzie... zobaczymy mówię, zobaczymy.

a wy długo szukaliście kupca?

pozdr - Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil - 5 tys chcieli za rury z montażem? czy za robociznę z materiałem za całość, z jednostką centralną? i czy możesz na priva dać namiary na tę oświęcimską firmę?

 

czy macie w planach szufelki? i czy za to liczą drożej?

 

i jeszcze do Tomka który zamilkł, a chętnie byśmy się dowiedzieli coś o tanich materiałach - podziel się wiedzą, forumowicze wzywają :)

pozdr. drugi raz

Koszt był za wszystko: robocizna i za mat (w instalacji 2 szufelki) bo to kosztuje ekstra oraz jedn. Beam 2725 standard

A dla zainteresowanych info na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kolejne pytanie, tak mi się jakoś zebrało - czy ktoś z racji budowy sprzedawał mieszkanie? jak to robiliście i ile to trwało?

kto pyta nie błądzi :lol: pozdr. A.

Ja właśnie podpisałem umowę wstępną.

Po wpisaniu do oferty agencji po 2 dniach pojawił się nabywca i po kolejnych 2 podjął decyzję. Bez targów.

Jestem zachwycony przebiegiem transakcji. :D :D :D [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze do Tomka który zamilkł, a chętnie byśmy się dowiedzieli coś o tanich materiałach - podziel się wiedzą, forumowicze wzywają :)

pozdr. drugi raz

 

 

Jestem, jestem na poprzedniej stronie polecałem tynkarzy. Walczę cały czas z instalacjami w domku. Chciałabym je położyć i spokojnie czekać na tynkarzy. Co do materiałów mogę się wypowiadać tylko o tych, które wykorzystywałem do etapu na jakim jestem. Styropian na całość będę zamawiał w tym tygodniu, a finalne negocjacje będą w czwartek. Jak będę po podzielę się informacją za ile da się kupić. Jeśli chcecie informacji proszę o pytanie o konkretny materiał np. Porotherm itp. Mam rozeznanie nie tylko w materiałach, z których sam budowałem dom, tym bardziej, że w tej chwili pomagam znajomej w zakupach materiału na cały dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Opolan!Kurcze co to się dzieje Ytong tanszy od gazobetonu???Mam wycenę na Ytong36,5 odm 400 - 14,55 brutto a na gazobeton 36 odm 450 16.67 to chyba nienormalne?W którym składzie mają najlepsze ceny na gazobeton?Bo jak tak dalej będzie szło to biorę Ytonga!Mam już wodę z mózgu.Poratujcie radą budującą babę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Opolan!Kurcze co to się dzieje Ytong tanszy od gazobetonu???Mam wycenę na Ytong36,5 odm 400 - 14,55 brutto a na gazobeton 36 odm 450 16.67 to chyba nienormalne?W którym składzie mają najlepsze ceny na gazobeton?Bo jak tak dalej będzie szło to biorę Ytonga!Mam już wodę z mózgu.Poratujcie radą budującą babę!

Nie dziwi mnie to wcale.

:D :D

Dlatego właśnie zbudowałem z Ytonga bo był tańszy niiż biały gazobeton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomek23,

Znam dwie osoby u których robił pan Lorek tynki, no i cóż- żadna z osób mi go nie poleca :-? Więc szukam dalej...

do Ancha,

my chcieliśmy sprzedać na 9 m-cy przed wyprowadzką ale się nie udało :( nie mogliśmy czekać na pieniążki, więc zmieniliśmy warunki. Okres wyprowadzki 3 m-ce i to było już realne, kupiec znalazł się od ręki. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Jakie ceny robocizny obowiązują obecnie w naszym regionie??

Ja otrzymałem dwie wyceny na ten sam zakres robót (od pierwszej łopaty w ziemi do dachu- surowy otwarty) i

Jeden fachowiec wycenił mi ten zakres na 65 tyś (bez rachunku) a drugi na 31 tyś + 15 tyś dach

W obu przypadkach sama robocizna.

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712d.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Jakie ceny robocizny obowiązują obecnie w naszym regionie??

Ja otrzymałem dwie wyceny na ten sam zakres robót (od pierwszej łopaty w ziemi do dachu- surowy otwarty) i

Jeden fachowiec wycenił mi ten zakres na 65 tyś (bez rachunku) a drugi na 31 tyś + 15 tyś dach

W obu przypadkach sama robocizna.

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712d.html

 

Wycena za podobny domek (prawie taki sam) dość renomowanej firmy: 36,5 tyś + 7%VAT z dachem (sam dach 14,4 tyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie. Jakie ceny robocizny obowiązują obecnie w naszym regionie??

Ja otrzymałem dwie wyceny na ten sam zakres robót (od pierwszej łopaty w ziemi do dachu- surowy otwarty) i

Jeden fachowiec wycenił mi ten zakres na 65 tyś (bez rachunku) a drugi na 31 tyś + 15 tyś dach

W obu przypadkach sama robocizna.

http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w2712d.html

 

Wycena za podobny domek (prawie taki sam) dość renomowanej firmy: 36,5 tyś + 7%VAT z dachem (sam dach 14,4 tyś)

 

Witam.

A masz może jakieś namiary na firmę??? Jesli tak to proszę na priv:))

Pozdrawiam waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...