Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

po ile bloczki fundamentowe w woj. opolskim - dajcie jakies namiary gdzie kupować - proszę i dziękuję.

Ja kupowałem w hurtowni BudMat w Straduni. Taniej nie znalazłem w Ke-ko.

:D

 

Dzięki za odpowiedź - mozesz mi jeszcze napisać po ile kupowałeś i kiedy to było?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jestem w szoku - dwa miesiace temu płaciłem za Jopka poromur G25 P+W po 3,07 zł/za szt. brutto + transport z Paczkowa. Dziś usłyszałem cenę 5,3 za szt. + transport. Wszyszcy chyba zwariowali z tymi cenami w dodatku facet mówi żeby brać i się nie zastanawiać bo na razie ma tyle co na placu i nie wie kiedy bedzie wiecej. Jeżeli ktoś ma informację to moze się z nimi podzieli gdzie taniej mozna kupić taniej - za metr kwadratowy sciany wychodzi 69 zł + koszty transportu.

Pozdrawiam grupę Opolską - szczególnie ludzzi z K-Koźla. Wkrótece ruszam z budową (mam nadzieję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ile bloczki fundamentowe w woj. opolskim - dajcie jakies namiary gdzie kupować - proszę i dziękuję.

Ja kupowałem w hurtowni BudMat w Straduni. Taniej nie znalazłem w Ke-ko.

:D

 

Dzięki za odpowiedź - mozesz mi jeszcze napisać po ile kupowałeś i kiedy to było?

Niestety w poprzedniej epoce budowlanej :wink: czyli w czerwcu i lipcu 2006. Płaciłem zaś od 2 do 2,30 netto za bloczek wys. 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też niestety w poprzedniej epoce 2,44 brutto za bloczek 14 w MB w Opolu.Można się z nimi targować więc polecam.Tomiczek w Tarnowie Op.chcial więcej pomimo,że jest producentem.A wogole jakoś ciężko się gada z gościem.Może to tylko moje zdanie...

 

U Tomiczka ciężko się rozmawia. W sumie jedne z handlowców miły, za to burak nie przeciętny. Ceny mają z kosmosu, a do tego ostatnio każą sobie płacić za zrobienie wyceny z projektu. Dziwna firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też poproszę żeby podać te tańsze składy, bo jeszcze niejedno trzeba będzie kupić - wełna mineralne i folia? tynki i styropian na ocieplenie i pod wylewki? a może masz namiar na miejsce gdzie mozna tanio kupić drewno na boazerię? i k-g? i takie tam różności... chętnie skonfrontują ceny, bo sama nie dam rady objeżdżac wszystkie składy i negocjowac do upadłego...

pozdrawiam jak zwykle - A.

 

Kupiłem styropian Izolbetu z przechowaniem do czasu kiedy będę go potrzebował: FS15 frezowany za 122 zł netto za m3, FS20 nie frezowany za 143 zł netto. Najtaniej w Opolu (i okolicach) znalazłem FS15 za 114 zł netto, oczywiście nie frezowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ile bloczki fundamentowe w woj. opolskim - dajcie jakies namiary gdzie kupować - proszę i dziękuję.

Ja kupowałem w hurtowni BudMat w Straduni. Taniej nie znalazłem w Ke-ko.

:D

 

Dodam jeszcze, że ja miałam nie miłe doświadczenie z właścicielem But Mat-u w Straduni. Próbowałam kupić tam dachówkę. Facet niepoważny, niesłowny. Umawiał się z nami na konkretną godzinę, my jedziemy z K-K, a jego nie ma, żona oświadcza, że musiał gdzieś wyjechać i zapomniał zadzownić, a ona nic nie wie o sprawie :o Z tych względów dachówkę kupiłam również w Większycach i to taniej niż w Straduni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ile bloczki fundamentowe w woj. opolskim - dajcie jakies namiary gdzie kupować - proszę i dziękuję.

Ja kupowałem w hurtowni BudMat w Straduni. Taniej nie znalazłem w Ke-ko.

:D

 

Dodam jeszcze, że ja miałam nie miłe doświadczenie z właścicielem But Mat-u w Straduni. Próbowałam kupić tam dachówkę. Facet niepoważny, niesłowny. Umawiał się z nami na konkretną godzinę, my jedziemy z K-K, a jego nie ma, żona oświadcza, że musiał gdzieś wyjechać i zapomniał zadzownić, a ona nic nie wie o sprawie :o Z tych względów dachówkę kupiłam również w Większycach i to taniej niż w Straduni

Annja

Oczywiście nie mogę odpowiadać w pełni za jakość tej firmy. Napisałem, że bloczki kupiłem tanio i to jest prawda ale jednocześnie wiele rzeczy kupiłem w innych hurtowniach i:

1. Ytong i klinkier - Builder Racibórz

2. Dachówki - Dachmarket Gorzów Śląski

3. Styropian - Omega Oława

 

Poza tym może warto zajrzeć do neta np Allegro. Ogłaszają się tam firmy i hurtownie i ze względu na formę dotarcia do klienta mają niższe ceny. Moim zdaniem warto sprawdzić. Tak np kupiłem wełnę. Ogłaszał się człowiek z okolic Oświęcimia a po kontakcie okazało się że jest przedstawicielem hurtowni w Gliwicach więc dostałem całkiem niezłą cenę i co ważne towar był po kilku dniach a jesienią było z wełną naprawdę krucho.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebałam mją fakturę za bloczki betonowe - bloczek 38x25x12 za 2,75 zł szt. brutto. To była najniższa cena jaką znalazłam pod koniec ubiegłego roku. Cena oczywiście zawiera transport i rozładunek na miejscu budowy. Kupowane w grudniu w hurtowni Nova w Większycach.

 

A teraz się pochwalę, że dzisiaj grodzimy działkę a w poniedziałek geodeta tyczy domek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiosnę już czuć w powietrzu, przynajmniej chwilami!

jak się już tak dzielicie cenami to powiedzcie coś o wykończeniówce, a szczególnie o robociźnie... ile bierze taki posadzkarz na przykład? i czy warto brać robociznę z materiałem?

i ponawiam pytanie o instalacje wod-kan ogrzewanie itp - czy ktos robił? i o firmę Interam...

u nas stan surowy prawie zamknięty i już nam się pali żeby wykańczać...

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiosnę już czuć w powietrzu, przynajmniej chwilami!

jak się już tak dzielicie cenami to powiedzcie coś o wykończeniówce, a szczególnie o robociźnie... ile bierze taki posadzkarz na przykład? i czy warto brać robociznę z materiałem?

i ponawiam pytanie o instalacje wod-kan ogrzewanie itp - czy ktos robił? i o firmę Interam...

u nas stan surowy prawie zamknięty i już nam się pali żeby wykańczać...

pozdrowienia

 

Czekam w interam na wycenę ogrzewania + podłogówka juz 3 tygodnie - najpierw nie zrobili, później im się projekt zawieruszył, dzisiaj mimo że powinno być cvzynne do 16:30 o 16:05 już jikgo nie było.

 

Kicham na nich - szukam innej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś widzę, że w naszej grupie znowu smętnawo, a były już czasy, że się trochę ożywiliśmy. Szkoda, bo teraz jak ruszyliśmy na dobre z budową to chciałoby się pogadać. Czy ktoś z naszej grupy ruszył tej wiosny?

Nam dwa dni temu grucha zalała ławy fundamentowe, strasznie się cieszę, że już coś widać na tej naszej budowie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...