Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sorry Ancha ale myślę, że na etapie tyczenia budynku to na rozstawianie na trawie tekturowych kibelków to jest trochę za późno, bo mamy już i projekt i pozwolenie na budowę. I co, jak się okaze, że łazienka wyda się nam za mała albo salon za wąski to sprzedać w cholerę działkę z projektem i zaczynać od nowa? A na etapie wyboru projektu to też mało realne - nie bardzo umiem sobie to sprawdzanie wyobrazić - odmierzamy na trawie odległości między ścianami wg założeń z potencjalnego projektu i przymierzamy do tego tekturowe mebelki, czy jak? :o :wink:

Sądzę, że wyjściem optymalnym aczkolwiek trudnym do zrealizowania jest obejrzeć w realu dom wybudowany wg projektu, który się nam podoba.

A tak na marginesie to mój dom też jak już się buduje wydaje mi się mniejszy niż mi się wydawało jak go oglądałam na papierze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z opolszczyzny,nasz domek już zbudowany "D30 Przyjazny" w Kędzierzynie(Sławięcice), szukam fachowca do zrobienia,wywiercenia studni, może ktoś poleci jakiegoś fachurę z okolic??

Agaszko forumowa Zopafisa jest ze Sławięcic może ona w tym temacie coś wie.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących z opolszczyzny,nasz domek już zbudowany "D30 Przyjazny" w Kędzierzynie(Sławięcice), szukam fachowca do zrobienia,wywiercenia studni, może ktoś poleci jakiegoś fachurę z okolic??

Witam Agaszko! Mam namiary na dwóch fachowców od studni, jeden z K-K drugi z Jarnołtówka. Tego drugiego polecają nasi znajomi, u których studnię robił i bardzo sobie fachowca chwalą. Pan z K-K też ponoc porządny fachowiec. Jeśli jesteś zainteresowana, namiary wysyłam na priva.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Agaszko! Mam namiary na dwóch fachowców od studni, jeden z K-K drugi z Jarnołtówka. Tego drugiego polecają nasi znajomi, u których studnię robił i bardzo sobie fachowca chwalą. Pan z K-K też ponoc porządny fachowiec. Jeśli jesteś zainteresowana, namiary wysyłam na priva.

Pozdrawiam

 

Agaszko forumowa Zopafisa jest ze Sławięcic może ona w tym temacie coś wie.

Pozdr

malmuc-bardzo dziękuję za pomoc.Nawiązałam już kontakt z Zopafisa.Okazuje się ,że mieszkamy blisko siebie :) No i znamy tego samego fachowca od studni-który poprostu jest nieuchwytny(podobno solidny i niedrogi),ale będę cierpliwa i dalej dzwonię do niego.Dzięki

Ale ten świat mały :o :D

 

Julka28- będę bardzo wdzięczna za te namiary.Im prędzej tym lepiej ,bo licznik z wodą jest nieubłagany :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No tak, więc jak się wykańcza wnętrza to szuka się fachowców, dlatego ja znowu z zapytaniem.Przy szukaniu człowieka do odwiertu studni pomogliście, to i może otrzymam pomoc jeśli chodzi o stolarza do zabudowy wnęki na szafę.Nie chcę drzwi do szafy-przesuwnych tylko otwierane skrzydła(inaczej poszłabym do Komandora).Potrzebny jakiś zakład stolarski z okolic Kędzierzyna. Firmę Biały znam, może jest jeszcze ktoś?? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Moja strona" to Chmielowice.

 

Witam przyszłą Chmielowiczankę :)

 

A ty też z Chmielowic jesteś (albo będziesz)?

 

Dalej czekam aż w gminie wydadzą decyzję o zgodzie na podział działki - pani która się tym zajmuje była dwa tygodnie na urlopie :evil:

Mam jednak nadzieję, że uda się w tym roku cokolwiek zrobić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, więc jak się wykańcza wnętrza to szuka się fachowców, dlatego ja znowu z zapytaniem.Przy szukaniu człowieka do odwiertu studni pomogliście, to i może otrzymam pomoc jeśli chodzi o stolarza do zabudowy wnęki na szafę.Nie chcę drzwi do szafy-przesuwnych tylko otwierane skrzydła(inaczej poszłabym do Komandora).Potrzebny jakiś zakład stolarski z okolic Kędzierzyna. Firmę Biały znam, może jest jeszcze ktoś?? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Witam ponownie Agaszko! Może i tym razem będę Ci mogła pomóc. Jeśli chodzi o stolarzy, mogę polecic dwóch, co prawda nie z Kędzierzna, ale z niedalekich okolic. Namiary wyślę Ci na priva.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Nie umarła Janusz, niektórzy tylko byli w stanie śmierci klinicznej... już wyjaśniam:

 

Wyście sobie mogli pisać, kopać i budować, a ja byłem na wojnie... Wojnie z przeciwnościami losu, urzędasami, nierzetelnym biurem itd. etc.

 

Na działce budowlanej w KK nie można postawić... budowli! Można pastwisko, można wykopać sobie oczko wodne, zrobić boisko do krykieta, ale domku już nie. Po 5 miesiącach okazało się, że jednak można. Następnie okazało się, że najlepsze, renomowane biuro architektów przy adaptacji projektu "zapomniało" o kilkunastu rzeczach, w tym tak nieistotne drobiazgi jak zapewnienie energii elektrycznej (sic!). Po 6 (słownie sześciu) miesiącach otrzymałem zgodę na budowę. Na dwa dni przed uprawomocnieniem mój szefo budowy wyjechał na urlop....

 

Zaczynam 16-go od wizyty geodety. Podobno co się rodzi w bólach to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...