Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj w grupie kordzina!!!

I zajrzyj jeszcze tutaj: http://forum.muratordom.pl/opis-jak-zrobic-w-podpisie-linki-do-dziennika-i-komentarzy,t67202.htm , bo twój odnośnik do dziennika budowy też nie działa jak należy, wyświetla się nie twój dziennik tylko cała grupa tematyczna.

Pozdrawiam.

PS Zahir gratuluję świetnego domku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Annja za wychwycenie błędu..już poprawiłam, życzę wszystkim udanej niedzieli, ma być ładna pogoda. Właśnie wróciłam z działki gdzie wraz z przyjaciółmi-sąsiadami spędziliśmy miłe popołudnie. po przyjeździe miałam ochotę umieścić dzieci w pralce całe ale się zlitowałam...oni do kąpieli a rzeczy do pralki :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chcę wszystkim budującym polecić firmę PROFBUD na Budowlanych - jest to duża firma więc razem z mężem uważaliśmy że będą drodzy albo "byle jacy" ale nic podobnego! - mają wszystkich fachowców- i nie są drodzy! No chyba że może już nie istnieją bo my skończylismy budowe 2,5 lroku temu dudus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zastanawiam się nad kupnem domku w stanie surowym zamkniętym.

Jedyne co to musze, to na szybko skalkulować kosz wykończenia tego domku.

Powierzchnia to 115m2 + 16m2 garaz + 7,5m2 kotlownia.

Budynek bez piwnic z parterem i piętrem (użytkowe poddasze)

Parter: kuchnia, jadalnia, salon, garaż, kotłownia, WC

Piętro: 3 pokoje, garderoba, łazienka

Do wykończenia mam:

 

- wylewki na całej powierzchni (niecałe 140m2)

- Otynkowanie ścian wewnętrznych i sufitów tynk cementowo wapienny zatarty pod malowanie (około 250m2)

- Opłytowanie poddasza karton gipsem (ocieplone wełną i ofoliowane jest)

- instalacja elektryczna (ok 60 punktow) + TV (5 punktow) + telefon (3 punkty)

- instalacja wodno kanalizacyjna

- instalacja CO czyli na parterze niecałe 30m2 podłogówki + 2 kaloryfery, na piętrze 9m2 podłogówki + 3 Kaloryfery + ciepła woda do łazienek i kuchni

do tego muszę doliczyć jeszcze koszt pieca gazowego kondensacyjnego (może cos polecicie)

 

Czy ktoś jest w stanie powiedzieć ile to może wynieść robocizna + materiał ? Oczywiście orientacyjnie.

Wsztstkie media są już w budynku.

Byłbym także wdzięczny za podanie namiarów na poszczególne firmy które mogły by wykonać poszczególne etapy.

 

Dodatkowo spytam się o cene położenia m2 kafeków przy powierzchni około 90m2 (podłogi i ściany)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mk77 - z czystym sumieniem mogę polecić firmę, która robiła u mnie wylewki. Robią czysto, fachowo i terminowo. Wylanie 250 m2 zajęło im 10 godzin.

Do teraz jestem w szoku po ich robocie bo z ekipą budowlaną, która robiła u mnie stan surowy mamiałam okropne przeżycia, brrr...

Jakby co to namiary wyślę na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie propozycje wykonawców:

 

-ocieplenia dachu wełną 15+5, położenie foli i regipsów z zagruntowaniem, za 100-110 pln/m2, w tym 30 pln/m2 robocizna ?

 

- ocieplanie zewnętrznego styropianem z tynkiem mineralnym 40 pln/m2, materiały oraz 42 pln/m2 robocizna ?

 

chetnie przeczytam Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie dołączyłem do grupy zmagających się z losem i wykonawcami, działka w Siołkowicach, projekt wybrany teraz papiery no i oczywiście szukam wykonawcy.

Widzę że wszyscy na budowach, pogoda się zrobiła odpowiednia.

Na początek kupię blaszak na budowę, za info będę wyraziście wdzięczny.

 

pozdrawiam całą Grupę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...