Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

Witam

 

Chciałem się zapytać szanownych forumowiczów o ogrzewanie oferowane przez elektrownię Opole.

Jak wygląda kwestia urządzeń do tego ogrzewania ??

Chodzi mi o ten wymiennik czy jak się to zwie ? Ile coś takiego kosztuje i gdzie najlepiej się w to zaopatrzyć.

Rozumiem że reszta rurek, kaloryferów itp jest standardowa.

Jak wygląda kwestia ogrzewania podłogowego ?

 

Pozdrawiam

 

PS: ile kosztuje Was ogrzewanie domu ciepłem z elektrowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Chciałem się zapytać szanownych forumowiczów o ogrzewanie oferowane przez elektrownię Opole.

Jak wygląda kwestia urządzeń do tego ogrzewania ??

Chodzi mi o ten wymiennik czy jak się to zwie ? Ile coś takiego kosztuje i gdzie najlepiej się w to zaopatrzyć.

Rozumiem że reszta rurek, kaloryferów itp jest standardowa.

Jak wygląda kwestia ogrzewania podłogowego ?

 

Pozdrawiam

 

PS: ile kosztuje Was ogrzewanie domu ciepłem z elektrowni ?

 

 

To może ja sie wypowiem w sprawie wymiennika:

Najtańszy wymiennik kosztuje ok. 10 000 zł. Podłaczenie do sieci 4 500 zł (płaci sie do Gminy). Ale Gmina obecnie ma ograniczone fundusze i nie wszystkim, którzy złożyli wniosek będą mogli zrobić podłączenie w tym roku.

Chyba , że mieszkasz w tym rejonie, gdzie Gmina zaplanowała w tym roku rozbudowe sieci cieplnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chciałem się zapytać szanownych forumowiczów o ogrzewanie oferowane przez elektrownię Opole.

Jak wygląda kwestia urządzeń do tego ogrzewania ??

Chodzi mi o ten wymiennik czy jak się to zwie ? Ile coś takiego kosztuje i gdzie najlepiej się w to zaopatrzyć.

Rozumiem że reszta rurek, kaloryferów itp jest standardowa.

Jak wygląda kwestia ogrzewania podłogowego ?

 

Pozdrawiam

 

PS: ile kosztuje Was ogrzewanie domu ciepłem z elektrowni ?

 

 

To może ja sie wypowiem w sprawie wymiennika:

Najtańszy wymiennik kosztuje ok. 10 000 zł. Podłaczenie do sieci 4 500 zł (płaci sie do Gminy). Ale Gmina obecnie ma ograniczone fundusze i nie wszystkim, którzy złożyli wniosek będą mogli zrobić podłączenie w tym roku.

Chyba , że mieszkasz w tym rejonie, gdzie Gmina zaplanowała w tym roku rozbudowe sieci cieplnej.

 

Też takie pismo od gminy otrzymałem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydanie decyzji w sprawie pozwolenia na budowę Starostwo ma miesiąc, tylko uprawomocnienie może trwać dłużej niż standardowo jeżeli jakiś "przemiły" sąsiad zacznie bruździć. Ja w Kędzierzynie-Koźlu pozwolenie na budowę dostałam po pięciu dniach od złożenia dokumentów w urzędzie.

Jeżeli chodzi o wszystkie uzgodnienia z dostarczycielami mediów to dla nas załatwiała to architekt, która robiła adaptację projektu i czas oczekiwania na te papiery nie był dłuższy niż sama adaptacja. Cała procedura trwała niewiele ponad 2 miesiące - t.j. od momentu przekazania projektu architektowi do dnia wydania pozwolenia na budowę. Z własnego doświadczenia wiem, że te wszystkie formalności trwają krócej i przebiegają znacznie sprawniej jeżeli załatwia je biuro architektoniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze na tym forum, zasięgnąć wiedzy.

Chodzi o miejscowość Dobrzeń Wielki. Czy ktoś może podzielić się w miarę obiektywnymi opiniami na temat mieszkania tam ? a dokładniej chodzi mi o miejsce niedaleko osiedla energetyk - tam gdzie powstają nowe domki.

Mam zamiar zakupić od dewelopera jeden z nich.

Jak się tam mieszka ?

- czy jest spokojnie, cicho ?

- jak ma się do ciszy niedaleka obecność elektrowni ? słyszałem że niektóre elektrownie hałasują.

- jak wygląda sprawa dojazdu do Opola autobusami PKS ? czy kursują często i czy kursują w weekendy ? (oczywiście PKS będzie zastępczą formą komunikacji w przypadku awarii auta)

- czy poza TPSA jest jakiś dostawca internetu ?

 

Gdyby ktoś mógł się ogólnie wypowiedzieć na temat plusów i minusów tej miejscowości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze na tym forum, zasięgnąć wiedzy.

Chodzi o miejscowość Dobrzeń Wielki. Czy ktoś może podzielić się w miarę obiektywnymi opiniami na temat mieszkania tam ? a dokładniej chodzi mi o miejsce niedaleko osiedla energetyk - tam gdzie powstają nowe domki.

Mam zamiar zakupić od dewelopera jeden z nich.

Jak się tam mieszka ?

- czy jest spokojnie, cicho ?

- jak ma się do ciszy niedaleka obecność elektrowni ? słyszałem że niektóre elektrownie hałasują.

- jak wygląda sprawa dojazdu do Opola autobusami PKS ? czy kursują często i czy kursują w weekendy ? (oczywiście PKS będzie zastępczą formą komunikacji w przypadku awarii auta)

- czy poza TPSA jest jakiś dostawca internetu ?

 

Gdyby ktoś mógł się ogólnie wypowiedzieć na temat plusów i minusów tej miejscowości.

 

Pozdrawiam

 

Zapraszam na forum http://dobrzen.mojeforum.net/index.php

 

Sam tam nie mieszkam, ale może na forum coś się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscowości Dobrzeń Wlk. mieszkałam 12 lat - ( po syfiatym Opolu :evil: ) najwspanialsza miejscowość na opolszczyznie a poza tym (jakbys nie wiedziała) jedna z najbogatrzych w polsce - nic dodać nic ująć , nie mam czasu z a dużo pisać ale wiem że gdybym musiała sprzedać w życiu dom ( z różnych powodów to napewno wróciłabym do Dobrzenia i to najlepiej na elektrowniane osiedle POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscowości Dobrzeń Wlk. mieszkałam 12 lat - ( po syfiatym Opolu :evil: ) najwspanialsza miejscowość na opolszczyznie a poza tym (jakbys nie wiedziała) jedna z najbogatrzych w polsce - nic dodać nic ująć , nie mam czasu z a dużo pisać ale wiem że gdybym musiała sprzedać w życiu dom ( z różnych powodów to napewno wróciłabym do Dobrzenia i to najlepiej na elektrowniane osiedle POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

....o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...