Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

Przyłączam się także do powyższej prośby.

 

Szukam poza tym geodety. Może ktoś może jakiegoś polecić.

 

My wybraliśmy geodetę z Niemodlina.

Stawka typowa = 600 PLN

Ale wyróżnił się szybkością działania (deklarowaną) - obiecał że może nawet zrobi mapki w 2 tygodnie. Ale póki co, to ten termin jeszcze nie minął, a mapki są w toku - więc nie ma gwarancji że Vd=Vr :D (prędkość deklarowana = prędkość rzeczywista).

 

Ale jak ktoś chce to podam namiar na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pierwszy z Olesna chciał 2000 - 2500 za wszystko (instalacje, adaptacja, prąd, woda, kanalizacja, mapki, małe zmiany w projekcie)

w sumie dostał tylko za mapki bo reszte spieprzył...

druga chciała 2500 - 3000 choć miała wszystkie dokumenty przygotowane(prąd, woda, kanalizacja, mapki) wystarczyło wprowadzić zmiany delikatne i zaadaptować projekt)

trzeci również 2500 - 300 za to samo...

dla mnie szaleństwo ale zależało mi na czasie, niestety sami sie wyłamali...

ostatni Hm...

ostatni to czlowiek zagadka...

i dalej czekam na jego reakcję..

dzwonił wczoraj i obiecał,że dziś złoży papiery...

trzymajcie kciuki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zapłacilismy z geodeota.... i tymi wszystkimi PANAMI potrzebnymi do wpisów do pozwolenia na budowę 5490zł.Z czego architekt wzieła 2000zł a chciała 4000zł dla siebie.Reszta poszła na mapki itd.

powodzenia zyczę

 

Witam

zamierzamy budowac dom w Dobrodzieniu

w lutym kupilismy działkę

od tego czasu przeszliśmy przez 4 architektów.

(...)

co sie dzieje z tymi ludźmi ?

pieniądze im śmierdzą?

(...)

pozdrawiamy wszystkich budujących

 

Ta historia nie napawa optymizmem...

A jakie stawki oferowali wyżej wymienieni, szanowni architekci?

Czy był jakiś rozrzut, czy chcieli kasować podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nowych forumowiczów z Opolszczyzny! Dawno tu nie zaglądałam :oops:

Wg mojej wiedzy to w dzisiejszych czasach zrobić adaptację projektu ze wszystkimi fprmalnościami aż do wydania pozwolenia na budowę za kwotę 2000 zł to kompletnie nierealne

Ja pod koniec 2006r. płaciłam za "full service" 2400 zł. Biuro architektoniczne z K-Koźla, bardzo kompetentna i solidna Pani architekt współpracująca ze wszystkimi instalatorami i konstruktorem. Z tego co wiem, dziś ta sama Pani bierze ok. 4000 zł.

Dodam, że pozwolenie na budowę miałam po 5 dniach od złożenia wniosku :wink:

Jeśli ktoś byłby zainteresowany namiarami to proszę o kontakt na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowym uczestnikiem. Śledzę od jakiegoś czasu opolską gałąź. W marcu 2008 rozpocząłem budowę pod Opolem. Po wielu trudach znalazłem rewelacyjnego murarza, którego można polecić bo jest bardzo solidny i dokładny.

Aktualnie pilnie szukam dobrego dekarza. Choć to nie łatwe może ktoś ma dobre doświadczenia z solidnymi wykonawcami i może kogoś polecić. Mnie nie udało się znaleźć nikogo solidnego i rzetelnego choć miałem kontakt z wieloma. javascript:emoticon(':(')Co więcej uważam, że są tak rozpuszczeni przez rynek i na tyle dobrze stowarzyszeni, że czasami mam wrażenie (bez przesady) że to jedna wielka sitwa.

Może jednak ktoś mimo wszystko ma jakieś dobre doświadczenia i zna solidną ekipę?

Jeżeli będzie ktoś zainteresowany chętnie podzielę się swoją wiedzą na temat doświadczeń dotyczących wykonawców (murarze, dekarze, instalatorzy tynkarze). Dużo mam do powiedzenia w sprawie murarzy i dekarzy z terenu Opolszczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie ktoś zainteresowany chętnie podzielę się swoją wiedzą na temat doświadczeń dotyczących wykonawców (murarze, dekarze, instalatorzy tynkarze). Dużo mam do powiedzenia w sprawie murarzy i dekarzy z terenu Opolszczyzny.

 

Witaj

A co w temacie architekt?

Czy ten twój się sprawdził?

Ile skasował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie miałem z tym problemu bo robił to znajomy i udało się bez kosztów. Przykro mi ale niestety tutaj nie mogę zbyt wiele doradzić.

Znacznie gorzej jest w moim przypadku z architektami wnętrz. Myślę, że ich stawki są dosyć spore jak na nasz rynek i nie adekwatne do wysiłku. Cenę najczęściej (jak wynika z mojego pobieżnego rozeznania) ustalają za m2 powierzchni budynku. Nie do końca wydaje mi się to zasadne.

Może ktoś zna jakiegoś solidnego architekta wnętrz za normalne pieniądze?

Pozdrawiam

javascript:emoticon(':wink:')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej wiedzy to w dzisiejszych czasach zrobić adaptację projektu ze wszystkimi fprmalnościami aż do wydania pozwolenia na budowę za kwotę 2000 zł to kompletnie nierealne

Ja pod koniec 2006r. płaciłam za "full service" 2400 zł. Biuro architektoniczne z K-Koźla, bardzo kompetentna i solidna Pani architekt współpracująca ze wszystkimi instalatorami i konstruktorem. Z tego co wiem, dziś ta sama Pani bierze ok. 4000 zł.

Dodam, że pozwolenie na budowę miałam po 5 dniach od złożenia wniosku :wink:

Jeśli ktoś byłby zainteresowany namiarami to proszę o kontakt na priv.

 

Jeśli tak, to opolszczyzna droga w porównaniu do reszty kraju.

Popatrz na kilka przykładów z innych działów forum Muratora:

 

"adaptacja gotowego projektu ze zmianą zadaszenia nad tarasem

a także media (prąd, woda i kanalizacja) oraz pozostałe formalności łącznie ze złożeniem gotowego wniosku o pozwolenie na budowe 1700zł"

 

"Architekt z okolic Otwocka

Tu już bardziej miło. Cena za całość to 2000 zł.

Architekt z Grodziska Maz.

Tutaj to już super miło!!!

Cena za całość 1200 zł. "

 

Oczywiście są i maxy w drugą stronę:

"No to ja mam hit - jeden pan architekt adaptację poddasza (postawienie ścianek dzialowych, wstawienie okien połaciowych) kilka zmian na parterze - bez naruszania konstrukcji - wycenił na UWAGA, UWAGA 16 500 słownie: szesnaście tysięcy złotych netto!!! " :lol:

 

Przykłady aktualne - z 2008 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałam, a tu taki ruch się zrobił :D

 

Witam nowych forumowiczów, może wreszcie nasza grupa się rozrusza, bo do tej pory to tak trochę mizernie było :oops:

 

Mogę polecić osobę do adaptacji projektu, robi wszystkie przyłącza, mapki, pozwolenie na budowę w Opolu (jak już są wszystkie papiery) ma w 24 godz :o Nie jest to architekt tylko osoba z uprawnieniami budowlanymi /konstruktor. Działa głównie na terenie gmin Dobrzeń i Łubniany. Jak ktoś zainteresowany, to poproszę wiadomość na PW.

 

vin, właśnie zaczęłam współpracę z architektem wnętrz, wydaje się być rozsądna, stawkę ma za całość budynku - więc chyba lepiej... W razie czego mogę podać namiary.

 

U mnie już wreszcie po tynkach - nie obyło się bez strat: uszkodzona brama garażowa (za mocno otworzyli) - 300 pln i pęknięta rura od odkurzacza podłogowego - 86 pln - oj, odliczę sobie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić osobę do adaptacji projektu, robi wszystkie przyłącza, mapki, pozwolenie na budowę w Opolu (jak już są wszystkie papiery) ma w 24 godz :o Nie jest to architekt tylko osoba z uprawnieniami budowlanymi /konstruktor. Działa głównie na terenie gmin Dobrzeń i Łubniany. Jak ktoś zainteresowany, to poproszę wiadomość na PW.

 

Dzięki aniahubi za info :-)

A jakie są przybliżone koszty tej usługi? I ciekawe, czy ten człowiek działa też na terenie gminy Dąbrowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a ile wynosi ta stawka u Pani architekt wnętrz za cały domek???

my jeszcze mamy czas ale dobrze byłoby wiedzieć...

a jak u Was z ogrzewaniem i wentylacją Waszych domków???

czym zamierzacie ogrzewać i jak wentylować???

 

Stawka zależy od wielkości domu i tego co tam trzeba zrobić/wymyślić.

A z tym, że macie czas - to tylko pozory - im wcześniej zaczniesz współpracę, tym lepiej. Najłatwiej robić zmiany na etapie adaptacji projektu, potem jest coraz trudniej.

My po tynkach postanowiliśmy zmienić miejsce kominka i będzie troszkę kłucia (gniazdka el. za kominkiem :roll: ). Gdybyśmy wcześniej zaczeli współpracę nasza kuchnia też wyglądałaby inaczej. No ale teraz nie zdecydujemy się na żadne drastyczne zmiany, więc pozostaje tylko kosmetyka.

 

U nas ogrzewanie pompą ciepła i wentylacja mechaniczna, na razie bez GWC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście mamy u siebie piec na eko groszek _ świetna sprawa :D , a w zanadrzu miejsce na ( trochę za drogą jak na obecne mozliwości ) kozę - czyli piękny cały żeliwny piecyk 14 Kw ( cudo za 7000 zł) Pierwotnie chcieliśmy DPG jednak jak widzę ile z tym jest roboty ( bo mają teściowie) - no i hasło mojej właśnie teściowej Cyt. -" jak chcesz ,że jednak co 2-3 lata obowiązkowe malowanie pomieszczeń - to naprawdę wyleczyłam sie - nie wiem, może jestem leniwcem a może po prostu mam za mało czasu a poza tym szkoda mi życia na ciągłe myślenie w stylu - " kup drweno, porąb drewno ,ułóż drewno , przynies drewno ,dołóż drewno !"- oj nie to nie dla mnie ( już chyba wolałabym gaz ) Głęboko się zastanówcie nad DGP jako pierwotnym żródłem ciepła - nasza rodzina coś o tym wie - a zaznaczam że teściowa nie leci rano do pracy i nie przychodzi wieczorem więc ma czas na ciągło polerowanie tej szybki w kominku ( która niestety przy ciągłym użytkowaniu nie wygląda jak z gazety :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...