Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

osobiście mamy u siebie piec na eko groszek _ świetna sprawa :D , a w zanadrzu miejsce na ( trochę za drogą jak na obecne mozliwości ) kozę - czyli piękny cały żeliwny piecyk 14 Kw ( cudo za 7000 zł) Pierwotnie chcieliśmy DPG jednak jak widzę ile z tym jest roboty ( bo mają teściowie) - no i hasło mojej właśnie teściowej Cyt. -" jak chcesz ,że jednak co 2-3 lata obowiązkowe malowanie pomieszczeń - to naprawdę wyleczyłam sie - nie wiem, może jestem leniwcem a może po prostu mam za mało czasu a poza tym szkoda mi życia na ciągłe myślenie w stylu - " kup drweno, porąb drewno ,ułóż drewno , przynies drewno ,dołóż drewno !"- oj nie to nie dla mnie ( już chyba wolałabym gaz ) Głęboko się zastanówcie nad DGP jako pierwotnym żródłem ciepła - nasza rodzina coś o tym wie - a zaznaczam że teściowa nie leci rano do pracy i nie przychodzi wieczorem więc ma czas na ciągło polerowanie tej szybki w kominku ( która niestety przy ciągłym użytkowaniu nie wygląda jak z gazety :(

 

duduś ile miesięcznie spalasz tego ekogroszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U nas ogrzewanie pompą ciepła i wentylacja mechaniczna, na razie bez GWC.

 

aniahubi napisz proszę trochę więcej o pompie i wentylacji - jaki typ, firma, wykonawca, koszty przybliżone, itd.

Jestem na etapie wstępnym, ale najlepiej już teraz podjąć decyzje o ogrzewaniu, żeby nie ponosić dodatkowych koszów na późniejsze przeróbki - dlatego szukam wszelkich informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie przeliczam tego na miesiące ale w skalroku ( bo tylko raz kupuję węgiel ) a więc całoroczne grzanie wody i cały sezon grzewczy ( od września do maja a nawet czerwca- no bo oczywiście piec jest całoroczny , nie wygasza się go - oprócz 1 raz w roku żeby przeczyścić) zużywamy 5,5 tony przy metrarzu 160 m kw i ciepełku w domu - tak więc przelicz sobie ( patrząc na wodę i ogrzewanie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budujących Opolan

 

Mam pytanko:

Czy ktoś może mi polecić solidnego architekta, ale takiego co to skóry nie zedrze z biednego potencjalnego inwestora?

 

Przymierzam się do budowy domu z projektu gotowego i potrzebuję powyższego fachowca celem dokonania adaptacji projektu, drobnych zmian, zagospodarowania działki, itd.

 

Przeszukałem forum, ale z Opolszczyzny nie znalazłem NIC :cry:

 

Prześledziłem wątki z innych regionów i zauważyłem ogromne zróżnicowanie cen za takie usługi...

 

 

Pierwszy lepszy architekt z którym rozmawiałem telefonicznie zaszokował mnie ceną w granicach 5 tys. , co na tle reszty kraju wydaje się dość wygórowane :cry:

 

na Opolszczyźni ceny jak w stolicy :D trzeba szukać rozsądna cena to 3 tys. zł jeśli nie ma istotnych zmian np. konstrukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sądzicie o wełnie mineralnej isover uni-mata 15 cm, mam dobrą cenę za metr i nie wiem czy brać

pod dach chcę położyć 15 i 5

 

zdecydowanie 2 warstwy wełny - na przekłądkę - przy jednej warstwie zawsze znajdą się miejsca gdzie wełna nie będzie dociskać dokładnie np. do krokwi stąd kolejna warstwa ma taie uchybienia naprawić :lol:

 

ja dałem 15 + 5 ale wełnę o najlepszych parametrach - gdybym dał 25cm wełny o słąbszych parametrach na to samo by wyszło.

 

A więc dałem 5 pod krokwie i 15 między a przed zimą jeszcze dołożyłem na wierzch 5cm :D w pokoju nad garażem już nie mogłęm dołożyć 5 cm bo sufit miałem zamkniętym i jest ciut chłodniej.

 

Reasumując 15+5 to absolutne minimum jeśli chcesz więcej to do pewnej granicy się opłaci - jak z elewacją kłądzie się stropian 10, 12, 15 cm i więcej :D każde dołożenie paru centymetrów poprawia komfort cieplny stym że później płacimy proporcjonalnie do tego co dołożymy a zysk cieplny już nietstey proporcjonalny nie jest :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie przeliczam tego na miesiące ale w skalroku ( bo tylko raz kupuję węgiel ) a więc całoroczne grzanie wody i cały sezon grzewczy ( od września do maja a nawet czerwca- no bo oczywiście piec jest całoroczny , nie wygasza się go - oprócz 1 raz w roku żeby przeczyścić) zużywamy 5,5 tony przy metrarzu 160 m kw i ciepełku w domu - tak więc przelicz sobie ( patrząc na wodę i ogrzewanie)

 

przy cenie ekogroszku 300 zł to było OK - ale teraz jak kosztuje ponad 700 zł to 4tys. zł za ogrzewanie - sporo - porównywalnie z gazem.

 

Mnie na szczęście żona przekonała do pompy ciepłą - od stycznia do grudnia c.o. + c.w.u. - 800,- zł + 200zł drewno do kominka.

 

Dodam że wyszło 1.000,- zł bo dużo czasu spędziłęm na poszukiwanie najekonomiczniejszych rozwiązań - oczywiście chodzi o to żeby pompa załączała się jak najczęsciej w II tafyfie. Gdybym zostawił niezmienione nastawy po instalatorze wyszłoby ok. 1500-2000,- zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

aniahubi - ja również będe wdzieczny za informacje na temat kosztów, danych technicznych oraz pozostałych ważnych wg Was informacji na temat Waszego ogrzewania i wentylacji.

 

życzymy również wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku

 

Pompę mamy z firmy thermogolv - Zirius M2-9 scroll, rekuperator Mistral 400 duo - instalowany przez Ventus z Opola. Dom ma ok 220m2

Nic jeszcze nie działa, więc o kosztach trudno mówić.

Na pewno rozważając pompę ciepła warto pomyśleć o podłogówce w całym domu a to wiąże się z wyższą podłogą (więcej styropianu i wylewki) - trzeba to wziąć pod uwagę, żeby pomieszczenia nie wyszły za niskie.

No a jak ma być rekuperacja (pompa ciepla zresztą tez) to można zlikwidować wszystkie kominy poza kominkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ja za węgiel eko płaciłam 540 zł - podlicz sobie koszty podgrzania wody , a zresztą !!nie chce mi sie kogoś przekonywać - jeżeli kogoś stać na pompę ciepła i płacenie dużych rachunków za prąd to ok :wink:

 

koszty podgrzania wody do 50 stopni to 2 załączenia pompy ciepła po 10 do 20 minut w zależności od pory roku oczywiście tylko w niskiej taryfie. Zużycie przy podgrzaniu wody do takiej temp. sporo wyższe niż przy podgrzaniu wody c.o., tj. ok. 5KWh.

 

Czyli miesięcznie od 10h do 20h pracy tj. od 50KWh do 100KWh a to się przekłada na kasę 12,50 zł do 25 zł. Jeśli ktoś mi powie że 25 zł za podgrzanie wody w zimie to DUŻO to sorry ale chętnie posłucham o tańszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......(konkretnie chodzi mi o samonośne)......

samonośne mi kojarzy się tylko z jednym......z pończoszkami :oops: ;)

 

ale na temat, wydaje mi się że rejon Opolszczyzny do tanich nie należy. Znajomi mają piękne schody z jakiegoś egzotycznego drzewa, robił im fachowiec w Łubnianach koło Opola, bodajże 17 stopni, bez spocznika, metalowe wstawki cena 14tys.

 

Ja jeszcze nie zdecydowałem się na wybór stolarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryk Lubda - Nowe Siołkowice, tel.603 634 177 lub 77 427 57 20. Nie wiem jak cenowo, ale wykonanie schodów bez zarzutu.

 

Dzięki, właśnie się z tym panem umówiłem na realizacje u mnie schodów, szkoda że nie widziałem jego pracy na własne oczy, a może jest taka możliwość???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...