Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa opolska


Gizd.

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

ja polecam firme potral z czarnowas, mam od nich ogrodzenie, ekipa super

pozdrawiam

A jak z cenami? Terminem? Mozesz coś więcej napisać?

 

Z terminami nie było problemów, ale to trzeba sie indywidualnie dowiedziec, a jeżeli chodzi o ceny to są przestępne, niewygórowane:)

ja byłam bardzo zadowolona z ekipy montującej, szybko, sprawnie i dokladnie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam budujących na opolszczyznie.

Ja "restauruję' stulatka w Kędzierzynie. Z niecierpliwością czekam na ocieplenie klimatu, tyle jeszcze zostało do zrobienia... temi rencami :lol:

Witaj,

przejrzałam Twój album i jestem pod wrażeniem - mnóstwo pracy przed wami, ale dom ma to "coś". Założysz jakąś galerię, albo dziennik (prze)budowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam wszystkich serdecznie z Opolskiego.Planujemy na wiosne zaczac budowe domu tylko nie wiem z jakiej firmy skorzystac? Moze doradzicie mi kilka propozycji i bardzo prosze o namiary.Projekt juz mam i czekamy na zgode budowy (powinna lada moment przyjsc) szukam dokladnie firmy pod klucz.Z gory dziekuje za odpowiedz no i ciesze sie ze takie forum istnieje,chetnie bede tu zagladac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie z Opolskiego.Planujemy na wiosne zaczac budowe domu tylko nie wiem z jakiej firmy skorzystac? Moze doradzicie mi kilka propozycji i bardzo prosze o namiary.Projekt juz mam i czekamy na zgode budowy (powinna lada moment przyjsc) szukam dokladnie firmy pod klucz.Z gory dziekuje za odpowiedz no i ciesze sie ze takie forum istnieje,chetnie bede tu zagladac.

 

Osobiście polecam firmę ARN BUD pana Jendrycy z Górek pod Opolem kom.601843102.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam ponownie.Znalezlismy firme polecana przez znajomych wlasciwie z jednej "wioski" okolice Opolai po rozmowach wstepnych wykonawca okreslil kosztorys 52tys robota od fundamentow po dach wlacznie.Dom ma 170m2 i dwa balkony o pow 45m2 no i nie wiem? Czytalem na innych forach o wycenach wykonawcow no i sa rozne,ludzie maja nawet za 35tys a niektorzy i w okolicach 70tys.Czy moglbym sie poradzic co do mojej wyceny kogos juz doswiadczonego? No i materialy na taki dom SSO w jakich oklicach cenowych sie moge spodziewac? Planujemy zaczac budowe koniec maja-czerwiec takze do namyslu nie mam zbyt wiele czasu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Znalezlismy firme polecana przez znajomych wlasciwie z jednej "wioski" okolice Opolai po rozmowach wstepnych wykonawca okreslil kosztorys 52tys robota od fundamentow po dach wlacznie.Dom ma 170m2 i dwa balkony o pow 45m2 no i nie wiem? Czytalem na innych forach o wycenach wykonawcow no i sa rozne,ludzie maja nawet za 35tys a niektorzy i w okolicach 70tys.Czy moglbym sie poradzic co do mojej wyceny kogos juz doswiadczonego? No i materialy na taki dom SSO w jakich oklicach cenowych sie moge spodziewac? Planujemy zaczac budowe koniec maja-czerwiec takze do namyslu nie mam zbyt wiele czasu...

Robocizna chyba ok, jeśli firma jest sprawdzona, to nie ma co szukać dalej (taniej). U nas było tak, ze koszty się rozłożyły w następujący sposób: 30 % robocizna, 60% materiały, 10% "sprzęt" - koparka, pompa do betonu itp. Zresztą wycenę materiałów to zrób w hurtowni. Weż wykaz od pracowni projektowej odwiedź kilka miejsc i niech ci policzą. Czy wybrałeś już materiał na ściany, pokrycie dachu? Tu można dużo wydać lub/i dużo oszczędzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...